Strach o soukromí? Eva Josefíková odmítá všechny sociální sítě

V dnešní době internetu snad není člověka, který by neměl svůj profil na nějaké sociální síti. Přesto se najdou tací, kteří se všem moderním vymoženostem vyhýbají. Mezi ně patří i herečka Eva Josefíková (29). Proč se Instagramu a Facebooku vyhýbá jako čert kříži?

Pomalu všechny celebrity mají svůj účet na internetu, aby mohly nejen sdílet své soukromí s fanoušky, ale také kvůli tomu, aby mohly propagovat práci a projekty, na kterých pracují. Jenže Eva Josefíková je výjimka, co potvrzuje pravidlo.

I když její kolegyně se skoro přetrhnou v tom, kdo má jaký úspěšnější příspěvek, jestli se jim povedla fotka, nebo pobavily svým videem, Evě je tento svět vzdálený. Nechce o sociálních sítích ani slyšet, má z toho vyloženě strach!

„Nejsem moc zdatná v komunikaci po síti, nemám ani Instagram, netuším, k čemu je Snapchat. Pro mě je důležité udělat si na věci vlastní pevný názor předtím, než se k něčemu veřejně vyjádřím. Sama ale cítím, že takto opodál již nejde dlouho stát. Akorát se musím správně rozhodnout, v čem se hodlám angažovat, nechci se vehementně přidat k čemukoliv, křičet vágní hesla a pak toho litovat,“ rozpovídala se pro Aktuálně.cz sympatická herečka.

Ta nechce být jako ostatní herci, kteří používají sociální sítě k tomu, aby mohli hlásat politické názory a vnucovat lidem stanoviska, s nimiž se vůbec ztotožnit nechtějí.

„Nevidím totiž smysl v hurá akcích, jako jsou třeba internetové petice. Za odvolání pana Zemana jich vzniklo snad pětadvacet. A měly nějaký efekt? Nechci být facebookový sdíleč. Radši se budu věnovat užšímu okruhu témat, kde třeba můžu reálně pomoct. Není v mé moci zařídit lajkováním světový mír. A půjdu k volbám,“ dodala Eva.

Jak dlouho vydrží odolávat lákadlu sociálních sítích, je ve hvězdách, ale sama říká, že si chce své soukromí naplno užít. Nehodlá myslet jen na to, aby měla co dát na Instagram, v tom se cítí svobodnější, nemá také pak takový strach z vulgárních a zlých lidí.

Komentáře