Holubová tuží imunitu, vůli i dobrou náladu v ledové vodě: Komu za to vděčí?

29. února 2020
Herečka Eva Holubová (60) ráda zkouší nové věci a nebojí se jít po hlavě do toho, z čeho by jiní měli strach. Kromě toho, že se na zralá kolena stala hvězdou Instagramu, se aktuálně zamilovala do kurzu, který kombinuje ponory do ledové vody, speciální metody dýchání i zdravou stravu. V Česku je proslavila její dnes už dobrá kamarádka Kamila Kamu Rundusová.

„Usnula jsem po tom krásném a novými poznatky nabitém dni, sotva jsem přijela domů. Prodýchaná, posílená sdílenou lidskou energií a laskavostí, se zkušeností prvního únorového ponoru v přírodě. A konečně jsem ochutnala přímo od Kamu její kuchyni,“ rozzářila se Eva Holubová na sociální síti. Na výlet za poznáním a novými zážitky s ní vyrazil i zpěvák Adam Mišík.

„Adámka znám od jeho dětství, měli jsme si co říct, cesta tam i zpět příjemně utekla a já mu moc děkuju, že mne vzal svým autem, překládal mi během workshopu občas z angličtiny, sdílel vše se mnou. Dopoledne jsme se učili prodýchat mozek a tělo pomocí speciální techniky,“ pochlubila se herečka s tím, že společné prodýchávání všechny stmelilo. Následoval vegetariánský oběd a pak hurá do plavek.

„Následovala chvilka teorie, informací před samotným ponorem. Nevím, kolik měla voda stupňů, přeslechla jsem to, možná dva? Byla ale fakt sakra studená. Opět jsem se cítila bezpečně a plná důvěry s náčelníky našeho indiánského kmene začínajících otužilců,“ doplnila Holubová, která z únorového výletu přijela absolutně nadšená.

„Už se těším na zítřejší ráno, jak si prodýcháním a studenou sprchou přivodím stav plný dobré nálady, euforie a energie,“ nechala se slyšet.

Při té příležitosti se zamyslela nad „línou“ realitou všedních dní. „Denně mrzačíme svou vůli a imunitu, naopak posilujeme pohodlnost a lenost. Máme problém dělat cokoli jakkoli nepříjemného. Z toho jsme pak ve stresu a frustrovaní. Skvělá půda pro vznik depresí a úzkosti,“ shrnula vše podstatné herečka, která se i tímto chce zabývat na besedách pořádaných její agenturou.

„Věřím v přírodu, tedy i naše tělo, v náš imunitní systém. Moje máma dávala přednost přírodní medicíně. Bylinky, med, cibuli a česnek měla raději než farmaceutika. Věřím v naši psychiku a uvědomuju si, že máme často slabou imunitu a děláme hodně málo, abychom ji posílili.  Otužování bylo vždycky jednou z možností, jak ji posílit,“ dodala Eva Holubová, která se ve studené vodě našla.

To se jí aktuálně dost hodí, nachlazení, chřipka i obávaný koronavirus se jí vyhnou obloukem.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:57 neděle 28. června 2020. Anketa je uzavřena.

  • 17
  • 15
  • 9
  • 9
  • 9
  • 8
Komentáře