Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Holubová a její skoro zeť jezdí do europarlamentu jako influenceři. Bude tváří předsednictví?

  Kdo nebyl na pohřbu Medy Mládkové (†102), jako by nebyl. Poslední rozloučení v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně si nenechaly ujít špičky politické, umělecké ani duchovní. V první řadě po boku Jiřího Pospíšila (TOP 09) usedla Eva Holubová (63), která měla také smuteční řeč coby patronka Musea Kampa. Pár dní předtím se s europoslancem veselila na výletě po EU, kam odjela v rámci kampaně na podporu českého předsednictví.

  „S blížícím se českým předsednictvím EU jsem dnes s Evou Holubovou odjel do Bruselu, odkud se budeme snažit přiblížit fungování Evropského parlamentu našim občanům,“ napsal z Německa Jiří Pospíšil, který byl rád, že může angažovat svou blízkou přítelkyni.

  „Rovněž navštívíme českou eurokomisařku Věru Jourovou a nezapomeneme třeba ani na lavičku Václava Havla. Určitě se dostane i na tradiční belgické dobroty, třeba hranolky či vafle,“ informoval europoslanec, který ještě doplnil, že první zastávkou na jejich europutování byl Würzburg.

  Eva Holubová a Jiří Pospíšil jsou přátelé a často spolu také pracují.

  Je určitě fajn, že mají Pospíšil a Holubová mezi sebou tak dobrý vztah. O tom není pochyb. Ona je patronkou Musea Kampa a agentura Holubice Agency se stará o některé jeho akce. 

  Otazníky se vznášejí nad tím, k čemu je herečka v Evropském parlamentu prospěšná spíše pro instagramové uživatele jako tvář kampaně na podporu českého předsednictví EU. Nicméně počet jejích sledujících svědčí o tom, že vliv na sociální síti by i pro mladé mít mohla, přestože je zvláštní představit, že právě herečka bude občanům vysvětlovat fungování EU a osvětlovat její kroky, případné nejasnosti nebo vyvracet zažité polopravdy a mýty.

  Eva Holubová a Jiří Pospíšil jsou přátelé a často spolu také pracují.

  Na cestu do Bruselu a do europarlamentu vzala i svého „skoro zetě“ Matěje Paprčiaka, který ji doprovodil i na pohřeb Medy Mládkové. Zatímco Eva truchlila, on ji natáčel na mobil. Tím se dostáváme k tomu, že se sociálními sítěmi Matěj herečce dost pomáhal a pomáhá dodnes, podobně jako její dcera Karolína Zdeňková.

  Evu Holubovou si po pohřbu natáčel její „zeť“ Matěj Paprčiak ze Survivoru.

  Vřelý vztah Holubové a přítele její dcery je už déle předmětem diskuzí, na někdejšího fotbalistu, který se nyní živí jako model a blýskl se i v reality show Survivor v Dominikánské republice, nedá dopustit.

  „Často je to Matěj, kdo mi pomáhá s přípravou nějakého dobrého pokrmu, ať škeblí na Sicílii, nebo vánoček u nás doma. Když bylo potřeba donést nové lino, vzali ho prostě s naším tátou na ramena a z nedaleké prodejny zbytků ho přinesli,“ rozpovídala se Holubová. 

  Matěj Paprčiak je velký humorista a Eva Holubová to umí ocenit.

  Bere ho prý jako součást své rodiny, a když byl v Dominikáně, stýskalo se jí po něm stejně jako po synovi Adamovi, jenž odjel na studia do Varšavy.

  „Na Vánoce tu byli oba, hráli jsme stolní hry, holky proti klukům, koukali na filmy, kecali do rána v kuchyni, byli na výletě, chodili na procházky. Je tu bez nich prázdno, to připouštím, protože to bylo moc hezké,“ tesknila herečka poté, co jí Adam i Matěj odjeli.

  Matěj Paprčiak už coby hvězda módy a oblíbenec děvčat Holubových

  Možná by ty výhody EU, její fungování a vše ostatní lépe odprezentovali Paprčiak, když už se s Holubovou a s Pospíšilem procházel po Bruselu a natáčel nám objev, že tam stojí lavička Václava Havla a jak vypadají chodby europarlamentu. Ten má zkušenosti ze studií v Londýně, v té době ještě EU, její syn Adam Zdeněk a dcera Karolína. Ta v zahraničí také studovala a pobývala.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz