Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Jak se tohle mohlo stát? Jestli to nevyšlo Evě, co teprve máme dělat my?

  Také si říkáte, když končí jedno manželství, které na veřejnosti působilo dojmem „až do smrti a za hrob“, že pokud to nevyšlo jim, vás také těžko čeká nějaké štěstí? A co teprve pak u Evy Decastelo, jedné z nejkrásnějších žen showbyznysu, a jejího manžela, scenáristy, který pracuje pro stejnou televizi jako Eva, píše pro ni role, a dokonce přijali do své nové rodiny Reného první manželku Štěpánku? Po třinácti letech jdou Decastelovi od sebe, což Eva v úterý oznámila strohým postem na Facebooku, zřejmě po dohodě s manželem, jak takové prohlášení postavit. Samo o sobě ale vzbuzuje spíše otázky než uspokojení nad vysvětlením. Protože každého hned napadne: Jak se tohle sakra mohlo stát? A když to nevyšlo jí, co pak máme dělat my?

  Nemusíte ani znát Evu Decastelo (43) osobně, abyste věděli, že kdykoliv má příležitost, zmiňuje svého manžela Reného (48) a hlavně její lásku k němu. Kdybyste s ní dělali rozhovor o přemnožení tučňáka patagonského na Falklandech, Eva i mezi tučňáky vmezeří to, jak je hrozně šťastná, že má tak úžasnou rodinu a hlavně skvělého manžela, jehož neskonale miluje. Možná si u toho i trochu pobrekne dojetím.

  A teď, po třinácti letech, je najednou konec. Stačil k tomu jeden krátký status na Facebooku a dovětek, že k tomu nikdo nic nebude vysvětlovat. To ale nejde a sama Eva, která ve společenských novinách pracovala, to musí tušit taky. Už jen právě proto, že neexistoval rozhovor, kde by nebyl manžel René zmíněn, už jen proto, že se pravidelně na sociálních sítích objevovala slova o šťastném manželství, a už jen proto, že Eva nikdy nebyla přehnaně ochranářská, co se týče soukromí rodiny, ale brali se všichni jako součást „veřejného majetku“ a umně dávkovali poměr pracovních i osobních aktivit. Děti v reklamě, děti na akci, manžel v práci, Eva v reklamě, Eva ve studené vodě v plavkách, manžel na akci své televize Prima, kde pracuje jako scenárista, děti na oslavě narozenin, celá rodina u moře, projíždět Evin Facebook je někdy jako sledovat příběh vlastní rodiny.

  A nakonec vlastně i s tím smutným koncem. Ostatně rozvodovost se v Česku nyní pohybuje někde kolem padesáti procent a ani trojitá manželství nejsou ničím mimořádná. Mimořádné je ale to, když z toho předchozího uděláte součást svojí rodiny a snažíte se, aby se nikdo necítil odstrčen či zrazen. To, že do rodiny Evy Decastelo patřila i bývalá manželka Štěpánka s dětmi, je obecně známá věc, kolik lidí se podivovalo nad tím, jak mrňavá Eva zvládá vztahy na obou stranách.

  „Bývalá manželka vždycky zůstane v životě tvého muže, zvlášť když s ním má dítě. A buď se budete nenávidět a budete o sobě říkat, že jste krávy, nebo si k sobě najdete nějakým způsobem cestu,“ vysvětlila nám v rozhovoru, kde samozřejmě otázka na vztahy s Decastelovou bývalou ženou nemohla chybět.

  S tou se René Decastelo rozvedl v roce 2008 a už za rok se jeho manželkou stala tehdejší Eva Aichmajerová. Vdávala se těhotná, takže vztah měl velmi rychlý spád, ale podle Evy se jejich vztah Štěpánky tehdy nijak nedotkl, ostatně i sama Štěpánka několikrát potvrdila, že mezi nimi není žádná nevraživost a Eva šla poté bývalé manželce svého muže za svědka.

  Otázka je, jestli starost o druhou rodinu také nepřispěla ke konci manželství alespoň nějakou měrou, jestli nezasela alespoň nějaké pochybnosti, které se nakonec na sebe nabalily v problém, jejž Eva nadepsala: Jako partneři a manželé už nemáme budoucnost.

  Což zrovna od ní zní docela děsivě.

  Když už nemá budoucnost pár, který se prezentoval jako harmonická milující rodina, jaká budoucnost zbývá nám ostatním? Odpověď se nejspíše skrývá v tom, co prezentujeme veřejnosti a v jakém světle chceme ukazovat to, co je pro nás důležité, aniž bychom to dělali záměrně a se zlým úmyslem. Když si totiž projdete příspěvek Evy Decastelo o konci manželství, mnoho lidí nad ním vyjadřuje údiv, ale bylo to tak doopravdy? Zatímco Eva na sociálních sítích kladla důraz na sebeprezentaci, děti a na „nejlepšího manžela, kterého moc miluje“, u Reného najdete fotky sbírek magnetofonových kazet a hudebních přehrávačů.

  To samo o sobě samozřejmě nemusí vůbec značit, že jednomu záleží na vztahu více než druhému, nicméně pak zpětně viděno to nejčastěji znamená, že i v takovém na první pohled stabilním manželství ukázkově fungujícím na sociálních sítích už delší dobu existuje problém, který nakonec dojde do bodu neřešitelnosti, pro ostatní je to šok, zatímco pro ty dva to například znamená třeba i rok trvající dennodenní debatu, jak dál.

  Krach Evina manželství a hlavně jeho důvody se budou rozhodně propírat ve velkém, jedním prohlášením na Facebooku to zejména Eva neodstřelí, jako že je už hotovo a dál nic. My ale tak nějak tušíme, že je se zájmem, který teď přijde, smířená a pomalu se připravuje na to, co veřejně dál a jak dál, co říct a neříct, jelikož se tomu nevyhne z žádné strany. Když už je váš rodinný život takovou dobu pod drobnohledem lidí a hlavně ho jim sami servírujete, nadto rádi, je tu pak i druhá stránka věci, a to pocit těch, kdo celebritám věnují svůj čas, že jim tito slavní něco dluží. Když s námi sdílíte soukromí ve štěstí, proč s námi odmítáte sdílet soukromí i v neštěstí?

  Někdy za tím bývá obyčejná zvědavost, někdy samozřejmě pomstychtivá radost a někdy čekání na radu do života, jež by mohla pomoci jiným, ve většině případů jde ale o pocit, že se vám „neřeklo vše“, což zrovna Evin případ ilustruje dokonale. Oba se s manželem k sobě hodili povahově i vizuálně, což se pak odrazilo i v jejich dětech, kdy tu máme v synovi a dceři malého tátu a malou mámu, nejednalo se o účelovou dvojici, která spolu funguje na základě výhodnější prodejnosti v byznysu, bylo to spontánní partnerství, v němž zejména Eva působila tak, že vedle zkušenějšího partnera „roste“, zatímco on měl od ní plnou podporu a veřejně deklarovanou oddanost.

  A proto když se na to díváte jako pozorovatel zvenku, není divu, že vás konec takového manželství zneklidní. Sexy úspěšná oddaná moderátorka, které patřily titulky Playboye, a neméně pohledný a úspěšný scenárista, to si pak nejeden říká, co ještě více by takový vztah měl mít, aby vydržel, když někteří z nás nemají ani část těchto benefitů? Vypadá to, že manželství dnes udrží už jen stará generace, z těch slavných uzavřených po roce 1990 nevydrželo snad ani jedno, přestože by se mohlo zdát, že perfektní spojení existuje.

  I když moment, jedno tu přece jen je. Jakmile to vzdají Dana Morávková a Petr Malásek, máme po naději na „žili šťastně až do smrti“ všichni.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz