Domácí vyučování v karanténě? Byla jsem hysterická a kazila dětem úkoly, manžel zasáhl, říká Decastelo

7. července 2020
Pochází sice z učitelské rodiny, sama by učit ale nemohla. To si Eva Decastelo uvědomila během nouzového stavu, kdy musela svým dětem pomáhat s učivem pro třetí a čtvrtou třídu. Nejenže jí mnohdy docházela trpělivost, ale klidně se doznala k tomu, že někdy sama nezvládala učivo, a kdyby nezasáhl její manžel, dětem by se nejspíše zhoršil prospěch.

Eva Decastelo je multitalentovaná žena. Moderuje, hraje, chodí přehlídky, dá se říct, že neexistuje nic, co by nezvládla, tedy pokud by se nemělo jednat o domácí výuku. Její limity se v tomto případě projevily během nouzového stavu, kdy ze dne na den přišla o veškerou práci a jedinou její denní náplní bylo učit se s dětmi do školy.

„Snažila jsem se pomáhat, protože jsem sama z učitelské rodiny, ale zjistila jsem, že jsem hysterická. Možná bych zvládla cizí děti, ale své jsem absolutně nezvládala. Jakmile dětem trošku něco nešlo, tak jsem si říkala, jak je možné, že už to stihly zapomenout, a startovala jsem. Ony do té doby nosily samé jedničky a já jsem na to byla strašně pyšná, protože sama jsem bývala premiantka. A teď představa, že ve slově bylina mi napíšou dvě měkká i, byla jsem z toho lehce v nervu,“ popsala Eva s tím, že situaci musel vždy hasit její manžel René.

„Když manžel slyšel, že zvyšuju hlas, vešel do místnosti a zachraňoval situaci. Uklidnil nás a úkoly dodělal s nimi,“ říká s tím, že je ráda, že ho má vedle sebe. 

Problém byl i v případě, kdy se Evě zdálo, že je vše v naprostém pořádku.

„Když byly úkoly bez problému, že jsem měla pocit, že to děti zvládly v pohodě, přišel manžel a říkal: ‚Tys to s nimi dělala?‘ Když jsem mu řekla, že ano, že je to v pořádku, vyvedl mě vždy z omylu. Kazila jsem dětem úkoly,“ prozradila na sebe Decastelo. 

Prý si je vědoma toho, že být to na ní, děti by si zhoršily prospěch. „Kdyby to nezkontroloval manžel, mohly mít děti zhoršené známky. Teď mají naštěstí samé jedničky. Chodí ale do třetí a čtvrté třídy, což není zatím nic složitého,“ uzavřela Eva.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:49 středa 4. listopadu 2020. Anketa je uzavřena.

  • 26
  • 19
  • 19
  • 18
  • 17
  • 14
Komentáře