jít naiDNES.cz

Moje děti mají víc nabídek než já, říká Eva Decastelo. Co dělá s jejich honoráři?

Eva má doma začínající herce. | foto: Profimedia.cz

Patři k našim nejlepším moderátorkám, hvězdná je ale i její herecká kariéra. Evu Decastelo ale trumfly vlastní děti. Pohledná brunetka prozradila, že její dcerka se synem mají víc hereckých nabídek než jejich slavná maminka.

Vše přitom začalo nevinně. Chodily se mnou, když já jsem šla na konkurz. Postupem času castingové režiséry zajímaly víc moje děti než já. Bylo to nenásilné. Už dávno trumfly maminku,“ přiznala Eva s tím, že jsou děti na place ve svém živlu.

Hrozně je natáčení baví. Místo toho, aby šly na hřiště, jdou si zahrát. Milují na natáčení catering a milují to, že jsou středem pozornosti,“ prozradila moderátorka, které jsme se zeptali, co dělá s jejich honorářem.

Po každém natáčení dostanou pět set korun, za které si mohou koupit jakou hračku chtějí, pokud to není nějaký nesmysl. Zbytek peněz rozdělím na půl a vložím je na jejich spořící knížky. Až jim bude osmnáct, každý tu knížku dostane,“ vysvětlila Eva, která by si pro své děti život herců rozhodně nepřála.

Přála bych si, aby se živily něčím stabilním. Aby nemusely čekat, až jim někdo nabídne roli. Zatím to ale vypadá, že budou po mně, takže doufám, že se Zuzka dobře vdá,“ říká Decastelo, která ví, o čem mluví. Dlouhých dvanáct let totiž působila v divadle Na Zábradlí a dost dobře ví, co herectví obnáší.

Viděla jsem, jak jsou na tom profesionální herci po finanční stránce. Pokud nechytnou dobrý seriál, mají sotva na chleba. Herci Národního divadla běžně berou 25 tisíc měsíčně, jsou tam nonstop a nemohou se svou rodinou jet ani na dovolenou. Divadlu se musíte obětovat. A já jsem natolik sobecká, že si raději budu vydělávat lehce peníze moderováním, než abych se obětovala divadlu,“ říká Eva, jež přiznává, že je to i tím, že je lepší moderátorkou než herečkou.

Umím se pochválit, takže vím, že jsme výborná moderátorka, ale jsem strašná herečka. Zahraju všechny krávy, kikiny, milenky, afektované pipiny, ale solidní nebo vážná role není pro mě. Sama cítím, že jsme falešná. Co já bych v tom divadle dělala,“ prozradila moderátorka, kterou jsme potkali na křtu knížky její kamarádky Lucie Nachtigallové Deník fejsbukové matky. A přestože křty knížek pravidelně moderuje, prý nepřemýšlí, že by v budoucnu jakoukoliv napsala.

Nejsem schopná napsat ani koresponďák. Mám problém s písemným projevem. Mě když necháte někde moderovat, nepotřebuju scénář. Ani nepotřebuju vědět, jaká je to akce. Vystrčíte mě na pódium a já pojedu. Miluju to. Čím míň přípravy k tomu mám, tím lepší jsem. Kdybych ale měla dát cokoliv na papír, jsem neschopná,“ uzavřela Eva.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 12. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  27
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Super
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat