jít naiDNES.cz

Čistka v Divadle Radka Brzobohatého. Burešovou vyhodili kvůli Gregorové!

Evu Burešovou vyhodili kvůli Hance Gregorové. | foto: Herminapress

Hvězda primáckého seriálu Modrý kód Eva Burešová skončila na dlažbě. Výpověď jí ale nedali v televizi, nýbrž v Divadle Radka Brzobohatého, kde již od září loňského roku úřaduje nová majitelka Romana Goščíková. Ta jí měla rozvázání pracovního poměru dokonce oznámit po telefonu. Důvod? Eva si dovolila spolupracovat s vdovou muže, jehož jméno divadlo nese hrdě ve svém názvu!

V názvu svého divadla nese jméno jejího muže, jí ale na jméno nemůže přijít. Nová ředitelka Divadla Radka Brzobohatého totiž podle informací Expresu měla v posledních dnech svým zaměstnancům dát drsné ultimátum. Pokud budou spolupracovat s bývalou majitelkou divadla Hanou Gregorovou, mohou se se svým místem v divadle rozloučit.

Přesně to potkalo Evu Burešovou, která nám popsala, co se momentálně v divadle odehrává. „S novým vedením jsem mluvila od září dvakrát. Poprvé, když mi paní Goščíková sdělila, že vše se bude předělávat a že jí paní Gregorová sdělila, že chci dělat víc činohru, s tím, že něco chystají a počítají se mnou. Místo toho ale začali dělat muzikály a nikdo se mi neozval. Podruhé před čtrnácti dny, když mi dala výpověď po telefonu,“ svěřila se Expresu Burešová.

Ta nám dokonce i vysvětlila, proč měla výpověď dostat. A prsty v tom má právě spolupráce s bývalou šéfovou Hanou Gregorovou. „Jelikož si Romana Goščíková neohlídala licenční práva, tak Hanka Gregorová koupila práva na Letušku v Paříži a ozvala se mi, jestli do toho nechci jít. Souhlasila jsem a začala zkoušet. Před čtrnácti dny mi zničehonic zavolala Romana, že jelikož jednám v rozporu se zájmy divadla, tak mě vyhazuje. Chtěla jsem vědět, co jsem provedla, a ona mi řekla, že nesmím spolupracovat s Hankou Gregorovou. Byla jsem v šoku. Nikdo mě předtím na nic takového neupozornil, že bych s někým nesměla spolupracovat, a ani nevím, jestli by na to měl někdo právo,“ říká šokovaná herečka s tím, že v Divadle Radka Brzobohatého rozhodně nemá exkluzivní smlouvu a nebyla si vědoma toho, že by prováděla něco v rozporu se smlouvou.

Z omylu ji měla vyvést právě nová majitelka divadla, která jí podle slov Burešové sdělila, že jelikož Hanka Gregorová má škodit divadlu, zakazuje všem svým hercům, aby s ní spolupracovali.

„Řekla mi, že vyhodí všechny, kdo s Hankou budou spolupracovat. Na to jsem jí řekla, že to je protiprávní. Navíc mě vyhodila ze Cyrana, ke kterému hudbu složil Ondřej Brzobohatý. Syn ženy, které nemůže přijít na jméno,“ podivuje se Eva, které se zastal i její dlouholetý kamarád David Gránský.

Tomu měla dojít s vedením divadla trpělivost a měl s nimi rozvázat spolupráci. „David dal výpověď, protože se mu nelíbí, jak se tam jedná s herci. Produkce posílá pozdě termíny a pak na herce tlačí, aby rušili své jiné závazky,“ tvrdí Burešová.

O vyjádření jsme požádali i majitelku Divadla Radka Brzobohatého Romanu Goščíkovou. „Celý život jednám s lidmi čestně a na rovinu a součástí toho chování je i to, že se k věcem, které jsou mezi mnou a mými zaměstnanci, nebudu vyjadřovat do médií,“ napsala nám na náš přímý dotaz Goščíková.

Situaci budeme i přesto nadále sledovat a uvidíme, zda nová principálka divadla vyhodí ještě někoho dalšího. Podle našich informací měla společně s Burešovou skončit na dlažbě hvězda novácké Ordinace v růžové zahradě Vojtěch Efler. Ten naše informace potvrdil. 

„Ano, je to pravda. Ze strany divadla se mnou byla rozvázána spolupráce s tím, že splním své závazky do konce sezony a pak se rozloučíme,“ sdělil nám. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:27 7. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Super
  12
 • Tvl
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře