jít naiDNES.cz

Česká účast na Eurovizi je ohrožena, stále nemáme zpěváka a hit. Co na to Bouček?

Proč český realizační tým protahuje volbu reprezentanta na Eurovizi? Zeptali jsme se Libora Boučka. | foto: Koláž expres/profimedia

Namísto aby se český realizační tým Eurovize 2017 snažil v co nejkratším možném časovém intervalu vybrat interpreta, který nás bude v Kyjevě reprezentovat, celý proces se spíš protahuje. Některé země mají přitom vybráno už od října a můžou se soustředit na přípravu. Může to naší reprezentaci uškodit? Zeptali jsme se Libora Boučka.

Eurovize jsme se zúčastnili celkem pětkrát, z toho třikrát došlo k výběru reprezentanta už v lednu. Letos se proces, stejně jako minulý rok, pozdržel.

Má navíc dosti neobvyklý průběh.

Do konce listopadu mohli zasílat interpreti či skladatelé do České televize potenciální eurosongy, kterými se lze prezentovat. Dorazilo přes 300 skladeb. Teprve po jejich selekci a výběru pěti nejlepších započalo hledání vhodného interpreta, kterého lze k písni přiřadit.

„Prvotní je vybrat skladbu. To je nejdůležitější na celém procesu a díky fenomenálnímu úspěchu Gabriely Gunčíkové vím, že jich letos přišlo do České televize opravdu hodně a je z čeho vybírat,“ uvedl exkluzivně pro Expres Libor Bouček, který soutěž minulý rok komentoval.

Zatímco moderátoři Eurovize neměli moc namáhavou práci, Bouček musel mluvit v...

Libor Bouček nemá o postupu výběru českého reprezentanta pochyby.

Ze zmíněné pětice pak porota vybere vítěze na přelomu ledna a února, následně dojde ke zveřejnění.

Účastní se celkem 43 zemí, mnohé z nich už svého reprezentanta znají. Například Nizozemsko a Kypr vybrali ze svých řad zástupce již v říjnu. To je tří měsíční náskok!

Rakousko, Belgie, Irsko, Arménie nebo Makedonie tak učinila během prosince a v lednu pokračovala Gruzie, Řecko, Bělorusko a Černá Hora.

Proč tedy Česko s volbou doposud otálí?

„Tým, který našeho reprezentanta vybírá, tvoří odborníci, kteří se tomu věnují opravdu zodpovědně. Dělají to poctivě. Skladby hodnotí se vší pečlivostí a rozhodně si nemyslím, že by cokoliv podcenili. Každá země to má jinak a já jsem si jistý, že na přípravu bude dostatek času,“ hájí postup českého realizačního týmu Bouček s tím, že nepochybuje o vzestupné tendenci českých snah na Eurovizi zabodovat.

Gábina prostě měla špatnou píseň. Má rockový hlas nevhodný pro songy jak od...

Česká televize potvrdila účast Gabriely Gunčíkové na Eurovizi až začátkem března.

„Ostatně jak se ukázalo minulý rok, Gábina zazářila i přes to, že k potvrzení reprezentanta došlo až počátkem března,“ uzavřel Bouček s tím, že svého potenciálního favorita pro letošní ročník zatím nemá.

Fanoušci Eurovize se na sociálních sítích ve většině shodují, že by nás měl na soutěži reprezentovat již zmiňovaný Mikolas Josef, který se přípravám věnuje už několik měsíců. První semifinále se uskuteční 9. května, druhé semifinále 11. května a velké finále připadá na 13. května 2017.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:40 25. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Cože
  6
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Super
  4
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat