jít naiDNES.cz

Tajný projekt Ester: Nikdo netušil, co Ledecký chystá. Kolik ho stála její kariéra?

Již v sobotu se ukáže, zda se Ester Ledecká na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu definitivně zapíše do dějin světového sportu, nebo ne. A když uspěje, „projekt Ledecká“ bude dovršen do svého zdárného konce.

Když před několika dny Ester Ledecká o jednu setinu sekundy vyhrála na lyžích na olympiádě v Pchjongčchangu super-G, celý svět byl v šoku.

Její trenér Ondřej Bank ale později přiznal, že jeho samotného to zase tolik nepřekvapilo, celý dosavadní, a to dva roky trvající, lyžařský trénink jeho svěřenkyně směřoval k tomuto okamžiku.

A nejen ten. K tomuto vítězství mimo trénink a trenéry Ester směřovali po celý její život i její rodiče. Její slavný tatínek Janek Ledecký se přiznal, že sportovní kariéra jeho dcery ho vyšla na více než dvanáct milionů korun a právě kvůli tomu, aby se mohla plně věnovat snowboardingu, měla Ester i její bratr domácí výuku, aby mohla na trénink, kdykoliv to přírodní podmínky dovolily.

Janek Ledecký nechával své děti na svazích trávit několik měsíců v roce, což se ve velkém vyplatilo. Ester o sobě totiž tvrdí, že spíše než talentovaná je velkým dříčem a tato doba strávená na sjezdovkách jí jen pomohla. Nejenže se za tohle všechno pak dcera svému otci odvděčila tak, že mu k narozeninám koupila vysněné auto, ale jelikož s ní nyní chtějí své jméno spojit snad všechny velké světové korporace, podobných vozů mu bude moct pořídit třeba sto.

Z Ester, kolem které její rodina správně vytvořila jakousi ochrannou bublinu, do níž nikdo nepronikne, se nyní stala celosvětová hvězda. Pokud ale v sobotu vyhraje i paralelní obří slalom na snowboardu, předčí i dvacet let starý triumf českých hokejistů z Nagana. Tak jí budeme držet palce.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:36 22. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  70
 • Trapas
  14
 • Tvl
  11
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat