Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Podváděná Ester Janečková: Na Vánoce mi manžel sdělil, že má jinou paní radši než mě

  Janečková přiznala, že jí byl manžel mnohokrát během jejich vztahu nevěrný. I ona minimálně jednou podlehla pokušení. | foto: Profimedia.cz

  Roky se tvářila, že žije v dokonalém manželství. Se svým manželem je od puberty a vychovávali spolu tři krásné děti. Překonali dokonce těžkou ránu osudu, kdy Ester Janečková před osmi lety přišla v pátém měsíci o dítě. Až dokument Heleny Třeštíkové odhalil pozadí jejího vztahu. Ten je prošpikovaný nevěrami a následným usmiřováním.

  Se svým mužem se seznámila, když byla ve třeťáku na zdravotní škole. On byl studentem čtvrtého ročníku na medicíně. Byla to láska na první pohled, která vyústila v církevní svatbu. Nepoznali se ale v nemocnici, nýbrž na horách, kde se náhodou potkali a zamilovali se do sebe. Když se brali, Janečková už čekala jejich prvního syna.

  Sama v dokumentu nazvaném „Ester“ přiznává, že se vždycky bála, jestli dokáže tvořit rodinu a být dobrou manželkou a matkou. A to kvůli vlastním zkušenostem z dětství, kdy vyrůstala jenom s maminkou. „Přestala jsem hledat otce a našla jsem svého muže a otce svých dětí. Mám pocit, že mi v srdci otec neschází,“ přiznala šest let po svatbě Janečková.

  Brzy ale měla o všechny iluze přijít. V roce 2010 přiznala, že jí byl manžel nevěrný.

  „Měli jsme divoký nebo smutný podzim, kdy jsme měli velkou manželskou krizi. Zjistila jsem, že se Zdeněk zamiloval. Řešili jsme to. Říkal, že to vyřeší, že se slečnou nebude v kontaktu. Já jsem pak zjistila, že s ní je v kontaktu. Několikrát chtěl odcházet a rozcházet se. Bylo to těžké. Těsně před Vánoci se rozhodl, že odchází, že jinou paní má radši než mě. Bylo to strašné. Zdeněk mi opakoval, že chce žít jiným stylem života, že nesnáší ten dům. Bylo to hrozné,“ odhalila pozadí manželské krize Janečková.

  O dva měsíce později bylo vše jinak. Manželům se podařilo krizi překonat a Janečková vzala otce svých synů zpátky. Navíc se mu přiznala, že ani ona nemá čisté svědomí.

  „Nechtěla jsem, aby to bylo tak, že se Zdeněk bude vracet jako hříšník, kterého já velkolepě přijmu zpátky,“ přiznala v dokumentu Ester, která sama byla nevěrná.

  „On to tušil, ale nevěděl. Stalo se mi, že jsem se v podstatě krátce po příchodu do televize zamilovala. Byla jsem z toho vyděšená, protože jsem si nedokázala představit, že by se mi něco takového mohlo stát, a přemýšlela jsem, proč se mi to stalo. Bylo to proto, se Zdeňkem jsme se shodli, že jsme byli spolu příliš propojení a na sobě závislí. Navíc si myslím, že tam hrála roli nějaká zakomplexovanost a odmítání táty, že mě chlapi odmítají. Najednou když mě někdo neodmítal, mě to zblblo. Nakonec si myslím, že je to dobře, že to tak celé bylo, že se něco takového stalo. Ještě než Zdeněk odešel, plánovali jsme, že bychom miminko chtěli. Řekli jsme si to v dubnu a v dubnu se to povedlo. Miminko se zdá být v pořádku, máme takový happy end,“ uvedla v dokumentu Janečková s tím, že manželskou krizi vyřešilo narození vytoužené dcery Sáry.

  „Neříkám, že kdybychom neměli krizi, že bychom neměli Sáru. My jsme i předtím další mimino plánovali. Asi by to nebyla Sára. Bylo by to v jiný čas. Nebylo by to z takové lásky, kdy jsme si uvědomili, že se potřebujeme,“ vysvětlovala Janečková, která se s nevěrou svého muže musela naposledy smiřovat v roce 2019.

  I tehdy mu do života vstoupila jiná žena.

  „Náš vztah je pořád živý, ale je také proměnlivý, podle toho, jestli jsme, nebo nejsme v pohodě. Je nemožné, aby se lidé nezamilovali do někoho jiného. Zdeněk to v sobě má, že potřebuje tu zamilovanost, ale z dlouhodobého hlediska v tom vztahu nemůžeme žít. Pak se objevila další žena. Ukázalo se, že to není nic zásadního. Znovu mi opakoval, že mě nechtěl ztratit, že ví, že jsem jeho osudová žena,“ obhajovala svého muže Ester s tím, že i tuto krizi se jim podařilo překonat.

  „Něco se zlomilo, já jsem ho začala vnímat jinak. Byl to neskutečný restart. Větší, než když odešel. Odjeli jsme na tři dny na Vysočinu, kde to bylo neskutečné. Byli jsme si tam blízko. Jeli jsme na této vlně dlouho,“ popsala usmíření Janečková, která doufá, že se její muž už nadobro polepšil. Prý se pro to rozhodl udělat vše.

  „Zdeněk se najednou rozhodl, že začne chodit na psychoterapie a že to chce řešit,“ uzavřela své manželské peripetie Janečková, která se v dokumentu přirovnává k opraváři spotřebičů.

  „Přijde mi, že ty trvalé vztahy mají obrovskou hodnotu. Je to těžké, ale je tam společná historie, zážitky. Přijde mi škoda, že lidé k těm vztahům přistupují tak, že je snaží vyměnit než opravit. To je tak, že už se neopravují spotřebiče, tak ani vztahy. Já jsem spíše opravář. Uvidíme, jak to bude dál,“ dodala slavná moderátorka.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

  Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz