Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Za selfie s hořící katedrálou se mi smáli i kolegové, byly to analýzy, proč vadím, říká Smetana

  Bývalá moderátorka televize Nova a v současnosti tvář internetové televize DVTV Emma Smetana (31) poskytla rozhovor pro youtubový kanál Real Talk. Méně zkušenou moderátorku se v úvodu snažila poučovat, jak správně dělat interview. Jakmile dostala trochu citlivější otázku, například ohledně peněz, stáhla se. Emma se ale také vrátila k několik měsíců staré události, kdy sociální sítě plnily stovky vtipných meme obrázků s její smutnou tváří. Smetana prý schytávala posměch i od svých kolegů a zvažovala trestní oznámení.

  Youtubový kanál Real Talk běží už zhruba rok. Rozhovory se známými osobnostmi vede sympatická brunetka Lili, která si zakládá na tom, že si se svými hosty vždy tyká a baví se s nimi o jejich soukromí. Například ji zajímá, kolik si vydělávají, za co utrácejí, jaké mají neřesti a tak dále.

  Všichni hosté tento uvolněný styl bez sebemenších výhrad akceptovali. Nyní se v pořadu objevila novinářka DVTV Emma Smetana, která to celé uchopila jinak. 

  I když Smetana přišla na rozhovor oblečená jako do posilovny, moderátorce udělila přednášku o tom, proč je podle ní tykání v interview nevhodné a nedůstojné.

  „Nejsem schopná si tykat ani se svými hosty v DVTV, i když se dobře známe. Přijde mi, že to tykání skýtá riziko, že se z toho stane takové hospodské tlachání, a pro mě to z diváckého pohledu přestává být zajímavé. To vykání nám umožní takové napětí,“ vysvětlila Smetana.

  Emma udělala moderátorce důkladnou přednášku, přitom přišla na rozhovor oblečená jako do fitka.

  „Co je špatného na hospodském tlachání?“ zeptala se jí moderátorka.

  „Je skvělé, když je to v hospodě, ale nechtěla bych si to pouštět jako video. Kdyby si takhle tlachali Keith Richards s Woodym Allenem, tak asi ano, ale my dvě bychom hrozně brzy začaly znít jako slepice. Takže já musím držet v tomto křesle tuhle důstojnou polohu a vykat,“ odpověděla Emma Smetana.

  Vykání, na němž si tak zakládá, jí ale dlouho nevydrželo. Postupem času začala Emma moderátorce normálně tykat.

  Vydělávám více než manžel

  Moderátorka Lili se Emmy zeptala, zdali více peněz vydělává ona, nebo její manžel Jordan Haj. „Asi já,“ odpověděla Emma.

  „Berete stejné peníze jako Martin Veselovský?“ pokračovala moderátorka. „Netuším. Netuším, kolik bere Martin Veselovský. Tajné to asi není, ale je mi to úplně jedno,“ reagovala Emma.

  Emma Smetana poskytla rozhovor YouTube kanálu Real Talk.

  Když se jí moderátorka zeptala, zda bere více, nebo méně než deset tisíc za jedno moderování v DVTV, Smetana se přímo zhrozila.

  „Proč se o tom bavíme?“ zeptala se bývalá hvězda Novy. Moderátorka jí vysvětlila, že v pořadu Real Talk se vždy řeší peníze. To ale Emmu vůbec nezajímalo.

  „Mně to přijde nevkusný. Je to, jako bychom tu řešily barvu mých spoďárů. Notabene v postkomunistické zemi. Není to nic, co by přineslo reálnou informaci do života,“ vysvětlila Emma.

  Moderátorka Lili se jí poté snažila vysvětlit, že v pořadu se peníze probírají z toho důvodu, protože ve společnosti jsou brány za velké tabu. Všechny to zajímá, ale všichni se o tom bojí mluvit. „Žijeme v kapitalismu, proč se o tom nemůžeme otevřeně bavit?“ tázala se.

  „Teď jsem to vysvětlila. Protože souvisejí s nějakými pudy a můžou vést k nějakým úvahám a reflexům, které mě připadají jako to primitivnější v nás, a tudíž se tomu nechci věnovat a budu radši, když se budu věnovat něčemu, co nás kultivuje,“ ukončila Smetana debatu o penězích.

  Ještě minimálně jedno citlivé téma přišlo na přetřes. Moderátorku pořadu zajímalo období, kdy na sociálních sítích kolovaly meme obrázky s Emminou smutnou tváří.

  Soucit Emmy Smetana koluje sociálními sítěmi.

  Stalo se tak poté, co hvězda DVTV udělala pro svou redakci selfie před hořící katedrálou Notre-Dame. Na snímku se tvářila utrápeně. Lidem to přišlo směšné a brzy začaly vznikat všemožné parodie.

  „Čtyřiadvacet hodin to byla normální fotka a pak se toho chytil šikovný grafik na Radiu Wave, myslím. Pár hodin to bylo docela vtipné, ale pak to začala určitá skupina lidí chápat, že tady je teď ta příležitost zneužít něco, co má poměrně nevinný základ k tomu, abychom se připojili k něčemu, co by mohl být nějaký výsměch. Začaly mi chodit zprávy, které byly na hranici toho, co se dá považovat za dobrý základ pro trestní oznámení. Dotýkalo se to mého pracovního a soukromého života,“ zavzpomínala na nepříjemné chvíle Emma.

  Příklad takovéto zprávy Smetana odmítla dát s tím, že lidé, kteří ji uráželi, si ani nezaslouží publicitu.

  Emma zvažovala i trestní oznámení.

  Moderátorka a zpěvačka v jedné osobě se svěřila také s další nepříjemností.

  „Když jsem si skrolovala Facebook, narážela jsem na věci, které se mne dotýkaly, zejména na věci, které přicházely z vlastních řad. Od různých lidí, co se mnou sedí v Karlíně ve stejném newsroomu a u kterých člověk předpokládá, že například chápou zákonitosti novinářské profese,“ nechápe Emma, která přiznala, že obří výsměch na sociálních sítích s ní pěkně zamával.

  „To byly samozvané psychologické rozbory a analýzy na téma ‚Proč nám ta Emma vlastně vadí‘ a celá kauza byla záminka k veřejné debatě o tom, že teď je ten správný moment si tady sesumírovat všechny momenty, které nás na této osobě iritují,“ popsala, čímž myslela svou osobu.

  „Ta fotka nebyla v pohodě,“ řekla Emmě moderátorka. Emmu to zaskočilo a zajímalo ji, co tedy bylo na selfie špatně. Lili jí řekla, že „v pohodě“ nebyl její výraz. 

  „Tak tím pádem ti vadí můj výraz obličeje,“ řekla moderátorce viditelně podrážděná Emma, podle níž bylo hlavním problémem to, že na zmíněném selfie byla ona.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:58 pátek 24. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   113
  • Haha
   95
  • Tvl
   34
  • Super
   33
  • Cože
   29
  • Sladký
   28
  Vybrali jsme pro vás

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz