Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Smetanová všem zakázala, aby ji sledovali: Na svou obranu pak vytasila Zagorovou

  Mohla si užívat ve stínu kokosových palem a kochat se výhledem na exotickou scenérii jednoho z thajských ostrovů, místo toho si Emma Smetanová (34) rýpla do Čechů. Do toho, že si s Jordanem Hajem (33) pořídila byt za 17 milionů, jim prý nic není. Z reakcí lidí je moderátorce úzko, připomnělo jí to praktiky z doby před rokem 1989. Dokonce se přirovnala k Haně Zagorové, o kterou se komunistický režim „otíral“ kvůli jejím příjmům. V rámci své obžaloby „docentům mravnosti a hlídačům adekvátního blahobytu“ zakázala, aby ji na sociálních sítích sledovali.

  Byli to Emma Smetanová a Jordan Haj, kdo před časem pustili redaktorku Markétu Mayerovou do svého bytu, po kterém ji provedli a pěkně si s ní v kuchyni popovídali nejen o bydlení. Své fanoušky pak moderátorka a zpěvačka doma přivítala ještě jednou, to když promovala aktuální ročník Eurovize.

  To byl svět ještě v pořádku. 

  Emma Smetanová a Jordan Haj v upoutávce k Eurovizi 2022 dali nahlédnout do svého soukromí.

  Pak web eXtra.cz informoval o tom, že si pár, který dostal 120 tisíc korun podpory za covid-19, pořídil byt za 17 milionů. A začaly se dít věci. Smetanová se v obsáhlém příspěvku vyjádřila nejen ke koupi nemovitosti, ale i ke „covidnému“.

  „Na dotace jsme měli plné právo, a proto jsme je také dostali,“ shrnula jednu kapitolu moderátorka.

  Hned v tomto bodě narazila na odpor. „Byla jste vy s Hajem v nouzi? Co má říkat číšník, pro kterého by takový příspěvek mohl být otázkou existenčního přežití?“ zeptal se jí jeden z fanoušků.

  „Rozhodně je ve veřejném zájmu informovat o tom, kdo a co za kolik kupuje. Ještě mi u toho chyběla fotka domu, ideálně i toho bytu, aby čtenář mohl posoudit, jestli takhle bydlet smíme, nebo nesmíme,“ hřímala Emma, která se na dovolené v tropech řádně rozohnila.

  Emma Smetanová a Jordan Haj si pořídili nové bydlení na pražském Břevnově.

  „Nebo jestli by to nestálo za vykrádačku. Nebo jestli si tam nepočkat na naše roztomilé holčičky,“ přiložila pod kotel vzteku sarkastické polínko umělkyně, která ještě před pár měsíci zvala k sobě domů.

  Poté se obšírně rozpovídala o tom, o čem už mnohokrát. Češi se podle ní od roku 1989 nikam neposunuli a stále je v nich zakořeněná závist a další „pokleslosti“, které navíc v lidech živí „zlý“ bulvár.

  „Sklony a vlastnosti, které se v jiných zemích kamuflují, lidé se za ně stydí,“ zdvihla varovný prst znechucená Evropanka. 

  V souvislosti s „honem na Emmu“ zmínila i zpěvačku Hanu Zagorovou. O tu se ve svém legendárním projevu „otíral“ komunistický pohlavár, generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš, když zmiňoval její pohádkové příjmy ve výši 600 tisíc ročně.

  Emma Smetanová a Jordan Haj

  „Milí lidoví soudci, docenti mravnosti a hlídači adekvátního blahobytu, nepřeju si, abyste mě sledovali,“ vzkázala „nikdy ne jízlivá a ironická“ Smetanová. 

  Vyjádřila se i k hypotéce. Tu dlouho odmítala, protože „byla vděčná za neomezenou svobodu, kterou znamená ji nemít“.„V tomto ohledu jsem, po dostatečně dlouhé rozvaze, teď překvapila sama sebe,“ řekla k tomu, proč změnila názor. 

  Poté, co se vydala ze všech slov, která měla na srdci, vyvstala celá řada otázek a námětů k diskuzi. 

  Proč se zpěvačka diví, že lidi se zajímají o slavné tváře i to, kde a jak bydlí. V její zaslíbené Francii nebo výkladní skříni svobody čili Spojených státech se nic takového neděje? 

  Emma Smetana a Jordan Haj potemněli.

  Těžko předpokládat, že se z domu, v němž má bydlet Smetanová, rázem stane poutní místo, to v první řadě. 

  Aby to eliminovala nebo tomu alespoň pomohla, musela by si dát tu práci a vyzmizíkovat svou digitální stopu na internetu. Tam se během pár minut můžete teoreticky dozvědět adresu jejího trvalého bydliště, aniž byste „dali stovku za výpis z katastru“.

  Emma Smetanová a Jordan Haj se stali majiteli bytu na pražském Břevnově.

  Co má říkat takový Justin Bieber a další celebrity, jejichž haciendy a jejich fotky bez uzardění nabízí k prodeji renomované fotobanky?

  Když už jsme zmínili toho Biebera, kolik ten dostal covidného?

  Hm?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:50 čtvrtek 23. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   191
  • Haha
   43
  • Tvl
   25
  • Super
   14
  • Cože
   5
  • Sladký
   3

  Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

  Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

  Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

  Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

  První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

  Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz