Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Přišly výčitky. Eliška Bártová promluvila o poporodní depresi, největší oporou jí byl Vašek

  Eliška Bártová během natáčení videoklipu Anežka | foto: Se souhlasem E. Bártové a M. Gemrotové

  Eliška Bártová (32) se ukazuje veřejnosti s úsměvem, nijak se přitom netají tím, že si po porodu druhé dcery prošla psychicky náročným obdobím. Potýkala se s problémy, které hraničily s poporodními depresemi, ty se jí podařilo překonat hlavně díky podpoře manžela Václava Noida Bárty (43). Expresu prozradila, co bylo hlavním problémem, který po narození dcery Aničky řešila.

  Kdykoli ji spatříte s manželem Václavem Noidem Bártou na veřejnosti, směje se od ucha k uchu. Eliška Bártová přitom přiznala, že má za sebou psychicky náročné období. Tanečnici postihly po porodu druhé dcery psychické problémy, které hraničily s poporodními depresemi. S těmi zápasila asi půl roku a největší oporou jí byl právě manžel.

  Eliška vidí jako kámen úrazu to, že byla zvyklá upírat všechnu pozornost na dceru Elinku. Příchod druhého miminka ale vše změnil.

  „Těch sto procent jsem chtěla dát nejen Elince, ale i Aničce a najednou to nešlo. Musela jsem si najít ten středobod toho, jak oběma dát to, co potřebují a sama nemít výčitky, že jedné dávám víc a druhé méně,“ přiznala Bártová redakci Expresu během natáčení videoklipu Anežka Míši Gemrotové.

  „Samozřejmě Vašek pomáhal tím, že mi říkal, že jsem skvělá máma a že z toho nemám mít špatné pocity. Je normální a běžné, že ten chlap, který živí rodinu, odjíždí od dětí častěji, takže je zvyklý na to odloučení,“ shrnula s tím, že pro matku, která bývá s dítětem ve dne v noci je ale vstřebat takové pocity daleko těžší.

  S Václavem se znají už patnáct let a zažili tak spolu toho opravdu už mnoho. Pohromadě je drží i vzájemné přátelství a úcta jednoho k druhému.

  „Známe se od mých devatenácti, kdy jsem nastoupila do divadla a máme opravdu krásný vztah. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál, protože máme spoustu plánů do budoucna, na které dojde, až nám vyrostou děti. Tak se máme na co těšit a já jsem pořád zamilovaná jako na začátku,“ dodala Eliška.

  Eliška Bártová promluvila o psychicky náročném období

  Ta s manželem spolupracuje i hudebně, nedávno napsali píseň pro Michaelu Gemrotovou s názvem Anežka, které pomáhají s přípravou celé desky, v minulosti se několikrát pracovně spojili třeba s Evou Burešovou.

  „Já jsem se toho strašně bála, protože to téma je velmi osobní a citlivé, souvisí i s Míšinou Nadací Anežka. Proto jsem to pojala tím způsobem, že Anežka je tou vyvolenou, která měla možnost a sílu nemoc zvládnout,“ dodala Eliška Bártová.

  Michaela Gemrotová založila nadaci Anežka po porodu dcery Anežky. Ta se narodila se s dětskou mozkovou obrnou a spastickou triparézou.

  Fotogalerie