Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Z historie hotelu Cecil odpadají i nejsilnější povahy. Strašidelné video málem zabilo nevinného

  V nádrži, na níž stojí hasič, byla Elisa nalezena. | foto: Imdb.com

  Elisa Lamová byla kanadská studentka, která zemřela z neznámé příčiny v nechvalně proslulém hotelu Cecil. O něm se dokonce hovoří jako o bráně do pekla, stalo se v něm nemalé množství vražd a ubytováni v něm byli i někteří američtí sérioví vrazi. Elisa zemřela v hotelu, zbylo po ní jen znepokojující video, které se řadí k těm nejděsivějším, jaká kdy spatřila světlo světa.

  Elisa Lamová byla kanadská studentka, žila ve Vancouveru a byla dcerou přistěhovalců z Hongkongu. Narodila se 30. dubna 1991. Elisa trpěla bipolární poruchou, kvůli níž přerušila školu, a rozhodla se procestovat část USA. O svých cestovatelských zážitcích psala blog. Během svých cest se ubytovala i v hotelu Cecil v Los Angeles, který byl sice za více než dobré peníze, ale měl velmi špatnou pověst. Ubytováni v něm byli v minulosti i sérioví vrazi, třeba Richard Ramirez. V hotelu přebývaly pochybné existence, drogově závislí, bezdomovci...

  Hotel Cecil

  Elisa se ubytovala v hotelu 26. ledna 2013, její smrt se odhaduje na 1. února 2013. Elisa se z hotelu měla podle plánu odhlásit po pěti dnech, to však neudělala a v pokoji po ní zůstaly i všechny její věci kromě mobilního telefonu. Když se rodičům nějakou dobu neozvala, kontaktovali policii. Po Elise ale nebylo ani památky. Jedinou stopou bylo děsivé video. Video z výtahu pustila na veřejnost sama policie, která doufala, že veřejnost v něm něco pozná. Nakonec rozvířilo konspirační teorie a málem stálo život naprosto nevinného člověka.

  Je na něm Elisa, která značně vyděšená vchází do výtahu a mačká všechna tlačítka, dveře výtahu se ale nezavírají a Elisa z něj vykukuje, jako by ji snad někdo pronásledoval, chytá se za hlavu a pak se před něčím nebo někým schovává do rohu. Dveře výtahu se stále nezavírají.

  Následně z výtahu vychází a vypadá to, jako by se s někým bavila, přitom se jí podivně kroutí ruce, jako by mluvila s někým neviditelným. Poté opět zachází do výtahu, ale dveře se stále nezavírají, když se Elisa rozhodne výtah opustit úplně, dveře se najednou zavřou.

  Od té doby ji nikdo neviděl a rozjelo se velké pátrání, kdy přijeli z Kanady i Elisini rodiče a sestra, ale bez výsledku. Po nějaké době si začali hosté stěžovat, že voda tekoucí z kohoutků chutná divně a je tmavá. Nejhorší obavy se potvrdily. Elisa byla nalezena mrtvá v betonové hotelové nádrži na vodu na střeše hotelu. Žádné stopy cizího zavinění se na těle nenašly, smrt byla uzavřena jako nehoda, obklopují ji ale záhady.

  Elisa plavala na hladině nádrže, neměla na sobě šaty, návštěvníci prý slyšeli podivné rány, a tak se domnívali, zda jí náhodou někdo nahoru nepomohl. Poklopy nádrží na vodu byly navíc prý tak těžké, že by je sama Elisa nejen neotevřela, ale za sebou ani nemohla zavřít. Na místě navíc nebyl nalezen ani žebřík, po němž by k nim vyšplhala.

  V nádrži, na níž stojí hasič, byla Elisa nalezena.

  V její krvi byly nalezeny léky na předpis, které brala na své psychické problémy. V těle neměla stopy po drogách ani alkoholu a tělo neneslo stopy po znásilnění.

  Tím, jak se video dostalo na veřejnost, záhada se začala šířit po internetu a vznikaly facebookové skupiny odhodlané přijít tomu na kloub. Do případu se vkládali samozvaní internetoví detektivové a youtubeři a video zkoumali vteřinu po vteřině, přišli na to, že bylo sestříháno a zrychleno, vypravovali se do hotelu Cecil a předkládali svoje vlastní teorie o tom, kdo Elisu zabil a jak.

  Do jejich osidel se tak dostal i umělec Pablo Vergara, deathmetalový hudebník z Mexika, který si říká Morbid a jenž byl ubytovaný v hotelu Cecil jen krátce před nebohou Elisou. Morbid měl vlastní YouTube kanál, na němž sdílel svou fascinaci smrtí, do jednoho ze svých videí vložil snímky sériového vraha Teda Bundyho nebo Černé Dahlie, ženy zavražděné v den, kdy se sama v hotelu Cecil zdržovala.

  Pablo Vergara v civilu

  Pablo Vergara ve svém uměleckém projevu jako Morbid

  Internetoví samozvanci na něj začali útočit a šokovaný Vergara dostával po mnoho dní a týdnů výhrůžné zprávy, lidé ho nutili, aby se doznal k vraždě Elisy Lamové, jeho jméno ve vyhledávači Google bylo spojeno s vraždou mladé dívky, byl mu zablokován účet na Facebooku i kanál na YouTube, kde prezentoval svou uměleckou tvorbu.

  Vergara se nakonec pokusil o sebevraždu a skončil v léčebně, psychopatičtí konspirátoři a plebs z internetu mu totálně zničili život. Nikdo se mu dodnes neomluvil.

  Pablo Vergara vystoupil v dokumentu Netflixu.

  Tamní autority nakonec případ uzavřely tak, že Elisa, která prokazatelně podužívala léky na svoji bipolární poruchu, trpěla ve výtahu stihomamem z toho, že ji někdo pronásleduje. Po požárním žebříku se dostala na střechu hotelu Cecil, kde se chtěla schovat v jedné z nádrží, v níž nešťastně utonula.

  Jak bojovala o život, svlékly se jí ve vodě z těla šaty. Záhada zavřeného poklopu je dodnes neobjasněná. Údržbář, který Elisu v nádrži našel, tvrdí, že víko bylo odsunuto. Policie ale ve svém prvním vyjádření o smrti Elisy Lamové řekla, že víko nádrže bylo pevně na svém místě.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:36 pondělí 27. března 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   17
  • Haha
   11
  • Super
   10
  • Trapas
   5
  • Sladký
   5
  • Cože
   3

  Soud Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa ohledně dcery Rozárie