Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Syn úspěšného scenáristy: Chci se živit tetováním, trénuji bambus a trny, říká Elias Decastelo

  Elias Decastelo | foto: Elias Decastelo

  Elias Decastelo (20), syn scenáristy Reného Decastela (50) a moderátorky Štěpánky Decastelo (44), se rozhodl žít mimo dosah veřejnosti médií, nicméně redakci Expres.cz poskytl rozhovor zejména o své nově nalezené vášni a nezvyklých plánech do budoucna.

  Eliasi, vyrůstal jsi v uměleckém prostředí, je to domácnost k užívání si, nebo spíše chaotická?

  Nejlepší na tom je poznávání nových a kreativních věcí a míst, rodiče mě s sebou často brali na společenské akce, na to rád vzpomínám. Pamatuji si, když jsem byl jako malý na výstavě Tima Burtona. Tehdy jsem se zamiloval do jeho práce a Tim Burton mě inspiruje doteď, takže nějaký vliv to má.

  Momentálně ti je dvacet let, absolvoval si uměleckou střední školu. Je umění něco, čemu by ses chtěl v životě věnovat?

  Ano, stále se umění věnuji. Odmaturoval jsem v oboru grafického desingu, ostatně během svých studií jsem začal i tetovat a našel jsem tak svou vášeň. Většinu svých návrhů si navrhuji sám.

  Elias Decastelo je tatér

  Jak jsi se k tomu dostal?

  K tetování mě dovedla moje dlouholetá kamarádka, která se tomu profesionálně věnuje. Jednou jsem jí ukázal své návrhy a ona mi řekla, že mám talent a měl bych se tomu věnovat. Do té doby jsem si myslel, že je pro mě představa být tatérem nereálná a je to spíše jen koníček.

  Nyní už máš za sebou zakázek několik, tetoval jsi mimo jiné i oba své rodiče. Podporovali tě v tom i od samotného začátku?

  Ano, nemohl bych si přát lepší rodiče, ve všem mě podporují a u tetování to nebylo jinak. Táta mi k narozeninám pořídil tetovací strojek a máma mi pomáhala hledat klienty. Oba mi také nabídli, abych si své prvotní výtvory zkoušel na nich a zlepšoval se. Dnes má máma i táta několik tetování, které jsem jim dělal.

  Štěpánka Decastelo svého syna ve všem podporuje. Na svém těle má od něho několik tetování.

  I René Decastelo má od svého syna několik tetování.

  Tvůj táta na svém Instagramu několikrát sdílel jak ho tetuješ, má jeho rozsáhlá ozdoba nějaký význam?

  To bylo jedno z prvních tetování, které jsem tetoval přímo do kůže. Je to čínský symbol míru a života.

  Věnuješ se také boxu, jakou tam nacházíš inspiraci?

  Věnoval jsem se dlouhá léta i basketu, ale od něho jsem si dal pauzu a vrátil jsem se k němu až letos. Boxu jsem se začal věnovat ve stejnou dobu, kdy jsem začal tetovat. Inspirací je pro mě můj současný trenér Milan Jenšík, který mě v boxu velmi podporuje. V zahraničí je to samozřejmě Tyson Fury a Mike Tyson. Oba mají silné životní příběhy a dnes jsou legendární součástí boxu.

  Elias Decastelo

  Chodíš i na setkání herců ze seriálu ZOO, ke kterému tvůj táta píše scénář, je to dobrá parta?

  Je to jedna z mých dalších oblíbených aktivit, je to tam vždy příjemné a přátelské. Moc rád potkávám nové lidi a tento seriál má opravdu dobré obsazení, se Šimonem Bílinou jsem si například zahrál basket, sympatie mám i k Michaele Pecháčkové, která je velmi milá. Máme mnoho skvělých herců a spousta z nich je sice ještě v rozkvětu, ale věřím, že předvedou neskutečné výkony.

  Ty sám jsi se herectví věnoval a tvoji nevlastní sourozenci už si zahráli například v seriálu Slunečná. Chtěl by sis ty ještě někdy v něčem zahrát?

  Herectví jsem se věnoval od dětství, tehdy jsem chodil do dramaťáku, který mě opravdu bavil. Jezdil jsem i na filmové tábory, kde jsme točili studentské filmy a vždy jsem zkoušel hrát především komediální role, takže kdybych měl možnost si někdy v něčem zahrát, tak bych rozhodně chtěl hrát v komedii.

  Elias Decastelo na setkání s herci ze seriálu ZOO.

  Poslední otázka, jaké jsou teď tvoje hlavní plány? Grafika, nebo tatérství?

  Momentálně se chci soustředit především na tetování, kterému se chci věnovat na profesionální úrovni a chtěl bych se tím živit. Učím se různé nové techniky, nedávno jsem se začal učit tetovat pomocí bambusu a trnů. Stejným způsobem tetuje nejstarší tatérka Apo Whang, které žije na Filipínách. Jednou bych se za ní rád vydal a nechal si od ní udělat kérku.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 úterý 16. dubna 2024. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   12
  • Super
   9
  • Haha
   7
  • Tvl
   6
  • Cože
   5
  • Sladký
   3