Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

27. května 2018
Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach spálené gumy a až později si horníci všimnou kouře. To už je ale pozdě. Ve snaze zabránit výbuchu se zamezí přístupu kyslíku a uzavřou se všechny otvory a pod zemí umírá 108 horníků. Právě tato událost inspirovala k natočení dvojdílného televizního filmu Dukla 61, který Česká televize uvede tento víkend.

Tuto neděli se budeme moct podívat na první díl z dvojdílného filmu Davida Ondříčka Dukla 61 a reakce jsou zatím úctyhodné.

 „Něco tak dobrého ČT ještě neudělala. Skvělý scénář, dokonalá režie, výprava, kostýmy, masky, herecké výkony. Je až neuvěřitelné, jak dobré věci umíme dělat, když chceme,“ zní jedna z recenzí na webu ČSFD.cz, kde má film hodnocení prozatím 84 %.

Scénáře Jakuba Režného a Matěje Podzimka se ujal režisér David Ondříček, který přiznal, že projekt pro něj byl výzvou.

„Výzva je naprosto přesné označené toho, co to pro mě bylo a je. Dal jsem si úkol, že udělám něco, co mi není tak vlastní žánrově a absolutně mi není vlastní to prostředí, ve kterém se to odehrává, řekl pro iDNES.cz David Ondříček, který do hlavních rolí obsadil Marka Taclíka a svou životní partnerku Marthu Issovou.

Ve filmu dál hraje Jiří Langmajer, Petr Buchta, Oskar Hes nebo vnučka Miloše Formana Antonie Formanová.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 24. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • 92
  • 15
  • 13
  • 13
  • 12
  • 8
Komentáře