Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rozhovor o volbách s Dominikou Myslivcovou: Politiku chci dělat přes videa!

  Budete volit Dominiku Myslivcovou? | foto: Instagram

  Blogerka Dominika Myslivcová se po jedné návštěvě lázeňských Teplic, které si oblíbili Arabové, rozhodla kandidovat v krajských volbách za Úsvit v Moravskoslezském kraji. A své rozhodnutí oznámila dost kontroverzní písní Změnu tu my nechceme. Má internetová hvězdička co nabídnout nebo se jako jiní jen přiživuje na uprchlické krizi, i když žádného uprchlíka osobně nikdy neviděla?

  Dominiko, rozhodla jste se kandidovat za Úsvit v Moravskoslezském kraji. Jaké si myslíte, že jsou vaše šance?

  To si momentálně vůbec netroufám odhadnout. Já nejsem politička, jsem mladá holka, tak budu mluvit svým jazykem a nebudu se stylizovat do role zkušených politiků. Takže záleží i na tom, jak tohle lidé vezmou. Jsem v politice nováček, ale chci se vzdělávat. Vše záleží na voličích, buď dostanu šanci něco ukázat, nebo mě nezvolí.

  Ale něco jim musíte nabídnout, aby vás volili. Proč byste se vy sama volila?

  Proč? Protože nejdu do politiky, abych se měla finančně lépe. Mou motivací nejsou peníze, ale chci bojovat za to, ať se kvalita života v MSK zlepší. Jsem mladá a nebojím se říkat své názory, ale také chci dát prostor lidem, ať se oni vyjádří k tomu, co jim vadí a co by rádi změnili. Mám jako blogerka možnost točit videa a věřím, že se lidé nad mými videi jak pobaví tak i zamyslí a začnou se o dění v kraji aktivně zajímat. Chci, aby se lidé aktivně zapojovali, a k tomu mohou využít forem přímé demokracie.

  Kandidaturu jste začala zvažovat po své návštěvě Teplic, kde jste natočila několik arabských rekreantů a vydávala je za uprchlíky. Viděla jste někdy na vlastní oči uprchlíka?

  Ve videu z Teplic jsem rekreanty rozhodně nevydávala za uprchlíky. Zamyslela jsem se pouze nad tím, že Teplice na mě nepůsobily jako české město už kvůli arabským nápisům, které byly všude kolem. S uprchlíky jako takovými jsem se reálně zatím nesetkala.

  V Karlových Varech jsou zase ruské nápisy, v Praze anglické. Města se přizpůsobují turistům, protože turistický ruch tvoří značnou část příjmu lázeňských měst. Přála byste si, aby do Teplic nejezdili turisté a město pustlo?

  Ať do Teplic jezdí lázeňští hosté. Pokud se budou chovat podle našich zákonů a pravidel a nebudou vadit hlavně místním lidem.

  Proč si myslíte, že by se hosté teplických lázní měli vzdát svých zvyků, když jsou tady jenom na návštěvě?

  Proč myslíte, že si to myslím? Já určitě nehodlám určovat co by měli nosit, je to jejich kultura a tu já respektuji. Tak jako respektuji homosexuály a další menšiny a náboženství. Pokud se chovají v naší zemi slušně podle našich pravidel, je vše v pořádku a zrovna tak se já chovám podle pravidel jiných zemí, když jsem tam na návštěvě.

  Natočila jste velmi kontroverzní video, kde jste poukazovala na muslimy v Teplicích. A říkala jste, že vám vadí, že nosí burky. Nyní říkáte, že si nemyslíte, že by se měli vzdát svých zvyků, když jsou na návštěvě, pokud se chovají slušně. Viděla jste, že by se tam chovali špatně?

  V Teplicích jsem nebyla tak dlouho, abych mohla posuzovat jejich chování. Nejsem psycholog ani sociolog. Zeptala jsem se pár místních a ti s nimi mají i negativní zkušenosti.

  Když to otočím. Vy když pojedete třeba do Egypta, Maroka, Tunisu, Dubaje, také budete nosit burku, protože to tamější ženy nosí a jsou to jejich tradice?

  Jak jsem už odpověděla v předešlé otázce, burku nosit nebudu, na druhé straně v arabských zemích ctím jejich kulturu a nechodím mimo resort vyzývavě oblečená atd.

  V česku rezorty nemáme, takže to nejde srovnávat. Ale když jdete mimo rezort, neobléknete si burku, zatímco byste si přála, aby oni mimo hotel burky sundaly. Nebo se pletu?

  Burku si neobléknu, ale také se mimo resort neodhaluji a neprovokuji místní lidi.

  Ve své předvolební písničce říkáte, že změny, ty my nechceme. Nutí vás někdo dneska do nějakých změn?

  Song měl hlavně poukázat na to, že každý z nás by měl rozhodovat sám za sebe . Pojala jsem ji ve svém stylu, takže místy ( 20 manželek atd...), je třeba jí brát s rezervou, je to jen písnička a je třeba to brát s nadsázkou, když zpívám změnu tu my nechceme, myslím tím naše zvyky, hodnoty a tradice, aby zůstaly bez změn. Naopak změny se mohou udělat třeba v politice a v zákonech atd.

  Zeptám se znovu. Nutí vás někdo, abyste měnila své zvyky, tradice?

  Nerada bych se toho v budoucnu dožila.

  Pociťujete na sobě, že by bylo ve vašem životě jinak než třeba před rokem?

  Ano, to určitě pociťuji. Už nevidím svět tak bezpečně jako před rokem. Bohužel stále se něco děje a nemyslím si, že se to bude zlepšovat.

  Co hodláte udělat proto, aby byl svět bezpečnější?

  Nestát v koutě a nadávat jen v restauraci. Chci bojovat za to, aby se znovu uzavřely evropské hranice. Nebo si myslíte, že je normální, že může kdokoliv přijít do států v EU a nemít ani platný doklad? Já si to tedy nemyslím, že dnes máme dobře hlídané hranice.

  Všichni budou bedlivě čekat, až odhalíte svůj volební program. Můžete už prozradit, jakých bodů se to bude týkat, kromě uprchlické krize?

  Jako kandidátka kraje uprchlickou problematiku asi nevyřeším, i když si myslím, že krajské volby jsou tak trochu referendem o této otázce a zrovna tak to bylo v minulosti se zdravotními poplatky, jinak se budu zaměřovat na mladé lidi, rozvoj našeho kraje. Program samozřejmě připravuji a brzo ho zveřejním.

  Takže přiznáváte, že jde spíš o populismus, kterým jste se chtěla dostat do médií? Protože sama přiznáváte, že uprchlickou krizi jenom těžko vyřešíte.

  Asi chápete, že to není o jednotlivci. Ale o většině, aby se cokoliv demokraticky prosadilo. Aby se mohlo něčemu zabránit, musí lidé volit ty, o kterých ví, že chtějí problém migrace řešit. A to já rozhodně chci. V médiích jsem byla mnohem dřív než jsem ohlásila kandidaturu.

  Jedním z největších problémů Moravskoslezského kraje jsou byty OKD. To nejspíš tíží tamější obyvatele víc, než uprchlíci. Budete se zabývat i tímto problémem, aby měli růžovější budoucnost?

  Rozhodně je to velký problém a může zasáhnout náš kraj daleko více než si mnoho lidí dokáže představit a myslím si, že horníci udělali pro naši zemi mnoho a že si růžovou budoucnost zaslouží.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:18 pátek 3. února 2017. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   32
  • Haha
   24
  • Super
   15
  • Sladký
   14
  • Tvl
   13
  • Cože
   9

  Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

  Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

  Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

  Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

  Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

  Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz