Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Reportáž z akce, kde se Gottovi recitovalo do nebe: A co teď bude dál, Dominiko?

  Dominika Gottová křtila nový klip. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák

  Zase zpět v Česku, už zase s novým nápadem, jak to udělat, jak to vytěžit, jak to zpeněžit... Dominika Gottová (48) přiletěla v pátek večer na Ruzyni, aby zde v pondělí odpoledne představila nový videoklip, v němž hraje a taky recituje. Za všechny holčičky, které si nestihly říct vše se svým tátou, říká Dominika. Za placenou cestu sem a tam a nějaký hotel a večeři v Alcronu to možná stojí. A pak?

  Není to prý na dlouho a možná to nebude naposledy. Takto Dominika Gottová (48) okomentovala svůj další počin v řadě, kdy tím „není to na dlouho“ myslela svůj pobyt v Česku a „možná to není naposledy“ svůj nejnovější počin, čímž měla být umělecká recitace v písni a klipu italského umělce usazeného v Česku Gabriela Grillottiho (62). Prý sama uvidí, jaké to bude mít ohlasy, a pokud se tomu bude dařit, mohla by v něčem podobném pokračovat.

  Klip nazvaný Pro tebe, v němž Dominika recituje svoje pocity, které by chtěla říct zesnulému otci Karlu Gottovi, a Gabriel Grillotti ve francouzštině zpívá to, co by jí na to Gott pravděpodobně odpověděl, měl svůj křest v pondělí odpoledně v sídle agentury MKMM, kterou provozuje právě Grillotti, a kvůli němu Dominika do Česka přijela. Jak nám Grillotti potvrdil, výdaje za cestu a vše s ní spojené platí Gottové jeho agentura, u níž podepsala smlouvu. To, že se Grillotti spojil právě s ní, je ovlivněno Grillottiho obdivem k jejímu otci.

  „Tahle spolupráce začala tři dny předtím, než udeřila pandemie, slavil jsem šedesáté narozeniny a tam jsme se potkali. Viděl jsem mnoho klipů Karla Gotta, on je jeden z nejlepších na světě a jeho hlas je neuvěřitelný. A takoví umělci, jako je on, nikdy neodejdou,“ říká Grillotti.

  Ten je narozen v Itálii, poté se přesunul do Francie a následně se usadil v Česku jako rezident, Karel Gott je podle něj jméno, které rozhodně rezonuje i v těchto zemích.

  „Je to tak, že lidé ve Francii, v Itálii a samozřejmě v Německu vědí, kdo je Karel Gott, v Itálii ho znají dobře, protože se přátelil s naším italským zpěvákem Drupim,“ dodává Grillotti a nezastírá, že by ho mohlo spojení se jménem Gott posunout ve větší známost i tady v Česku.

  „Ano, ale je to o tom, že jsem udělal projekt jen proto, že jsem v něj věřil, pak se teprve uvidí, protože nevíme, jestli se to lidem bude líbit, nebo ne. Ale když to děláte srdcem, všechno bude dobré,“ doufá závěrem.

  Gabriel Grillotti

  Víra je to dobrá, ale jaká bude realita?

  Gabriel Grillotti sice žije v Česku už nějaký čas, ale těžko lze očekávat od italského umělce, jenž neovládá náš jazyk, že má přesné povědomí o narativu vztahujícím se zde ke jménu Dominika Gottová. Když moderátor Petr Vojnar, který měl prý Gottové myšlenky směrem k otci utřídit a sepsat do recitace, křest klipu uváděl, požádal přítomné, aby k písni přistupovali bez předsudků.

  Je to po tom všem, co se tady stalo, ještě vůbec možné? Jméno Dominika Gottová znamená ve zkrácené verzi dvě věci: problémy a výdaje. Vleklá jednostranná válka, kterou vedla s vdovou Ivanou Gottovou, odebrala první dávku sympatií. Následovaly dluhy a propité peníze po otci, které se přetavily do hádky o Bertramku. Pak přišly na přetřes osobní problémy s manželem Timem Tolkkim, který taky nikdy nebyl dvakrát pracant, rozhádání se s lidmi, kteří jí zde nabídli postel a zázemí, poslala tehdejšímu premiérovi Andreji Babišovi otevřený dopis, že chce očkování pro svou matku, a zmínila tam, aby po tatínkovi nepřišla ještě o maminku, a končilo to vydáním drbavé knihy o zemřelém otci, kvůli čemuž byl katastrofální mediální obraz dokonán v momentě, kdy knihu vydavatelství stáhlo z prodeje, Gottová šla předat výtěžek z knihy nemocnici, kde pracuje Gottův lékař Marek Trněný, a byla odmítnuta.

  V ten moment bylo jasno, že její jméno od spolupráce odrazuje, ale proč by ještě nemohlo zapůsobit na obdivovatele Karla Gotta, k němuž se možná toto všechno přes jazykovou bariéru nemuselo dostat?

  Na písni s Grillottim prý pracovala od té doby, co se poznali, jen to přes covid-19 bylo složitější, proto jsme se po dvou letech a po všech těch událostech z textu dozvěděli, jak ji soudí přísné pohledy, jak ji všichni sledují a jak je nemilovaná.

  Věříme, ale někde v historii eskapád Dominiky Gottové k tomuto bodu vnímání muselo nevyhnutelně dojít. Navíc Grillotti jí zpěvem odpovídá jako za Karla Gotta větami typu „Promiň, že jsem nebyl vždy u tebe, ty nejhezčí momenty mého života jsme měli prožít spolu“ a „nechal jsem tě samotnou prát se s nepřejícími lidmi“, což prozatím nevypadá jako nejlepší nápad.

  Češi, kteří jsou na Gotta obecně hákliví, se ptají, proč někdo mluví za Mistra, jak se na to mají dívat jeho zbylé tři dcery a proč se Gottová už zase lituje, když měla od otce zajištěný život a pak se sama rozhodla bulvarizací zpeněžit jeho jméno?

  Dominika Gottová

  Ona sama tvrdí, že to má být zpověď za všechny dcery, které si nestihly říct důležité věci se svým otcem, ale záměr je samozřejmě jednoznačný, cokoliv s Mistrem stále láká pozornost. Nadšený Grillotti, který doposud zájmu tisku i veřejnosti unikal, tak mohl sledovat, jak na videopředstavení jeho klipu (protože Grillotti by song klidně mohl představit zpěvem živě, ale Dominika má trému, i když jen něco čte z papíru) dorazila skvadra novinářů a Gottová s vylepšeným účesem a svým magickým příjmením zajistila alespoň bizarní zvědavost „co to zase bude“.

  Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
  Akční nabídka první 3 měsíce za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
  Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz