Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Reportáž z akce, kde se Gottovi recitovalo do nebe: A co teď bude dál, Dominiko?

  Dominika Gottová křtila nový klip. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák

  Celý článek jen pro členy

  Chcete číst prémiové texty bez omezení?

  Předplatit se slevou 45 %
  Zase zpět v Česku, už zase s novým nápadem, jak to udělat, jak to vytěžit, jak to zpeněžit... Dominika Gottová (48) přiletěla v pátek večer na Ruzyni, aby zde v pondělí odpoledne představila nový videoklip, v němž hraje a taky recituje. Za všechny holčičky, které si nestihly říct vše se svým tátou, říká Dominika. Za placenou cestu sem a tam a nějaký hotel a večeři v Alcronu to možná stojí. A pak?

  Není to prý na dlouho a možná to nebude naposledy. Takto Dominika Gottová (48) okomentovala svůj další počin v řadě, kdy tím „není to na dlouho“ myslela svůj pobyt v Česku a „možná to není naposledy“ svůj nejnovější počin, čímž měla být umělecká recitace v písni a klipu italského umělce usazeného v Česku Gabriela Grillottiho (62). Prý sama uvidí, jaké to bude mít ohlasy, a pokud se tomu bude dařit, mohla by v něčem podobném pokračovat.

  Klip nazvaný Pro tebe, v němž Dominika recituje svoje pocity, které by chtěla říct zesnulému otci Karlu Gottovi, a Gabriel Grillotti ve francouzštině zpívá to, co by jí na to Gott pravděpodobně odpověděl, měl svůj křest v pondělí odpoledně v sídle agentury MKMM, kterou provozuje právě Grillotti, a kvůli němu Dominika do Česka přijela. Jak nám Grillotti potvrdil, výdaje za cestu a vše s ní spojené platí Gottové jeho agentura, u níž podepsala smlouvu. To, že se Grillotti spojil právě s ní, je ovlivněno Grillottiho obdivem k jejímu otci.

  „Tahle spolupráce začala tři dny předtím, než udeřila pandemie, slavil jsem šedesáté narozeniny a tam jsme se potkali. Viděl jsem mnoho klipů Karla Gotta, on je jeden z nejlepších na světě a jeho hlas je neuvěřitelný. A takoví umělci, jako je on, nikdy neodejdou,“ říká Grillotti.

  Ten je narozen v Itálii, poté se přesunul do Francie a následně se usadil v Česku jako rezident, Karel Gott je podle něj jméno, které rozhodně rezonuje i v těchto zemích.

  „Je to tak, že lidé ve Francii, v Itálii a samozřejmě v Německu vědí, kdo je Karel Gott, v Itálii ho znají dobře, protože se přátelil s naším italským zpěvákem Drupim,“ dodává Grillotti a nezastírá, že by ho mohlo spojení se jménem Gott posunout ve větší známost i tady v Česku.

  „Ano, ale je to o tom, že jsem udělal projekt jen proto, že jsem v něj věřil, pak se teprve uvidí, protože nevíme, jestli se to lidem bude líbit, nebo ne. Ale když to děláte srdcem, všechno bude dobré,“ doufá závěrem.

  Gabriel Grillotti

  Víra je to dobrá, ale jaká bude realita?

  Gabriel Grillotti sice žije v Česku už nějaký čas, ale těžko lze očekávat od italského umělce, jenž neovládá náš jazyk, že má přesné povědomí o narativu vztahujícím se zde ke jménu Dominika Gottová. Když moderátor Petr Vojnar, který měl prý Gottové myšlenky směrem k otci utřídit a sepsat do recitace, křest klipu uváděl, požádal přítomné, aby k písni přistupovali bez předsudků.

  Je to po tom všem, co se tady stalo, ještě vůbec možné? Jméno Dominika Gottová znamená ve zkrácené verzi dvě věci: problémy a výdaje. Vleklá jednostranná válka, kterou vedla s vdovou Ivanou Gottovou, odebrala první dávku sympatií. Následovaly dluhy a propité peníze po otci, které se přetavily do hádky o Bertramku. Pak přišly na přetřes osobní problémy s manželem Timem Tolkkim, který taky nikdy nebyl dvakrát pracant, rozhádání se s lidmi, kteří jí zde nabídli postel a zázemí, poslala tehdejšímu premiérovi Andreji Babišovi otevřený dopis, že chce očkování pro svou matku, a zmínila tam, aby po tatínkovi nepřišla ještě o maminku, a končilo to vydáním drbavé knihy o zemřelém otci, kvůli čemuž byl katastrofální mediální obraz dokonán v momentě, kdy knihu vydavatelství stáhlo z prodeje, Gottová šla předat výtěžek z knihy nemocnici, kde pracuje Gottův lékař Marek Trněný, a byla odmítnuta.

  V ten moment bylo jasno, že její jméno od spolupráce odrazuje, ale proč by ještě nemohlo zapůsobit na obdivovatele Karla Gotta, k němuž se možná toto všechno přes jazykovou bariéru nemuselo dostat?

  Na písni s Grillottim prý pracovala od té doby, co se poznali, jen to přes covid-19 bylo složitější, proto jsme se po dvou letech a po všech těch událostech z textu dozvěděli, jak ji soudí přísné pohledy, jak ji všichni sledují a jak je nemilovaná.

  Věříme, ale někde v historii eskapád Dominiky Gottové k tomuto bodu vnímání muselo nevyhnutelně dojít. Navíc Grillotti jí zpěvem odpovídá jako za Karla Gotta větami typu „Promiň, že jsem nebyl vždy u tebe, ty nejhezčí momenty mého života jsme měli prožít spolu“ a „nechal jsem tě samotnou prát se s nepřejícími lidmi“, což prozatím nevypadá jako nejlepší nápad.

  Češi, kteří jsou na Gotta obecně hákliví, se ptají, proč někdo mluví za Mistra, jak se na to mají dívat jeho zbylé tři dcery a proč se Gottová už zase lituje, když měla od otce zajištěný život a pak se sama rozhodla bulvarizací zpeněžit jeho jméno?

  Dominika Gottová

  Ona sama tvrdí, že to má být zpověď za všechny dcery, které si nestihly říct důležité věci se svým otcem, ale záměr je samozřejmě jednoznačný, cokoliv s Mistrem stále láká pozornost. Nadšený Grillotti, který doposud zájmu tisku i veřejnosti unikal, tak mohl sledovat, jak na videopředstavení jeho klipu (protože Grillotti by song klidně mohl představit zpěvem živě, ale Dominika má trému, i když jen něco čte z papíru) dorazila skvadra novinářů a Gottová s vylepšeným účesem a svým magickým příjmením zajistila alespoň bizarní zvědavost „co to zase bude“.

  Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

  Měsíční

  49
  89 Kč
  Předplatit
  Ušetříte 40 Kč
  Následně 89 Kč/měsíc
  + online televize Telly
  na 90 dní zdarma

  Roční

  490
  890 Kč
  Předplatit
  Ušetříte 400 Kč
  Následně 890 Kč/rok
  + online televize Telly
  na 90 dní zdarma

  Dvouleté

  990
  1 690 Kč
  Předplatit
  Ušetříte 700 Kč
  Následně 1690 Kč/2 roky
  + online televize Telly
  na 90 dní zdarma

  Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 30 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
  Více o iDNES Premium
  Máte už předplatné? Přihlásit se
  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 4:31 středa 25. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   168
  • Haha
   25
  • Super
   21
  • Tvl
   14
  • Cože
   7
  • Sladký
   6
  Vybrali jsme pro vás

  Billie Eilish prozradila svou sexuální orientaci. Na Instagramu kvůli tomu přišla o 100 tisíc sledujících

  Billie Eilish v listopadu poprvé veřejně promluvila o své sexuální orientaci. Přitahují ji ženy, ač ji jejich...

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz