Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Záhada kolem tiskovky u koše: Kdo svolal podivný brífink Dominiky Gottové?

  Tiskovka, kterou nikdo nesvolal? Už to tak vypadá! Dominika Gottová (46) v pondělí odpoledne v centru Prahy předstoupila před novináře, aby pohovořila o svých sporech s manželem. Četla předem připravené prohlášení, které jí měl připravit muž z novinářského prostředí. Ten, i když celou akci zahájil a na první pohled působil jako Dominičin mluvčí nebo manažer, ukazuje na právničku Kláru Long Slámovou. Ta ale rázně popírá, že by za tiskovkou stála ona. V čí hlavě se tedy nápad na prapodivnou akci u odpadkového koše zrodil?

  Na pondělní improvizovanou tiskovku u odpadkového koše v blízkosti I. P. Pavlova Dominiku Gottovou doprovodil muž, který dokonce rozesílal pozvánky na akci a celý brífink zahájil. Působil jako její tiskový mluvčí či manažer, nyní ale tvrdí, že tisková konference v parku v Praze 2 nebyla jeho nápad.

  Server Blesk.cz ve svém článku naznačuje, že iniciátorem brífinku byla právnička Klára Long Slámová, která ještě nedávno Dominiku Gottovou zastupovala. 

  Redakce Expres.cz Slámovou oslovila a ta se nestačila divit. 

  „Není to pravda. Žádnou tiskovou konferenci jsem nesvolala. Spolupráci s paní Gottovou jsem ukončila z toho důvodu, že se mnou přestala komunikovat,“ sdělila nám uznávaná právnička, jež obhajovala i nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka.

  Na tiskovou konferenci Dominiky Gottové přišel i její manžel Timo.

  Dominika Gottová na tiskové konferenci

  Ve zmíněném článku se dále uvádí, že Slámová měla těsně před tiskovou konferencí schůzku s Dominikou, to právnička také popřela. 

  „Paní Gottová se mnou dlouhou dobu vůbec nekomunikovala. Snažila jsem se s ní spojit i přes jejího manžela. Několikrát si změnila číslo, jednu chvíli byla v zahraničí a nereagovala na e-maily,“ dodala Klára Long Slámová.

  Klára Long Slámová patří mezi nejznámější české právničky.

  Klára Long Slámová patří mezi nejznámější české právničky.

  Nápad s tiskovou konferencí se snažila na Slámovou hodit vlastně i Dominika, která svou řeč začala následovně: „Rozhodla jsem se sezvat vás, novináře, na tento brífink, protože cítím potřebu v rámci odkazu mého otce, kterého jsem milovala, uvést na pravou míru několik záležitostí. Činím tak z vlastního rozhodnutí, k němuž jsem došla po poradě s právníky a svými nejbližšími.“

  Zvláštní na tiskové konferenci je také fakt, že o ní vůbec neměl tušení Dominičin manžel Timo Tolkki, který byl v tu chvíli stále ještě v Praze a přišlo mu zvláštní, že by mu něco takového Dominika cíleně zamlčela.

  Když na tiskovku na poslední chvíli dorazil, vůbec nechápal, co se děje. Dominika mluvila k novinářům zhruba tři minuty, poté odmítla jakékoliv dotazy a s redaktorem odešla pryč. Svého manžela ani nepozdravila.

  Není divu, že Tolkki po tiskovce zuřil. 

  Co to sakra mělo být? Mluvila tam o mně, ale nevím, co říkala, a nevím, proč to říkala. Když jsem ji chtěl pozdravit a zeptat se, o čem mluvila, odešla bez pozdravu,“ smutnil Timo, jenž po tiskovce Dominice zaslal několik drsných zpráv.

  Na tiskovou konferenci Dominiky Gottové přišel i její manžel Timo.

  Na tiskovou konferenci Dominiky Gottové přišel i její manžel Timo.

  Podle Tolkkiho se mu ale Dominika za své chování druhý den po tiskovce omluvila a naznačila mu, že nešlo o nápad z její hlavy.

  I Timo je toho názoru, že celou akci zorganizoval redaktor, který s Dominikou tráví hodně času.

  „Ráno mi volala a omluvila se mi za své chování po tiskové konferenci. Řekla mi, že celou akci zorganizoval jeden novinář, a proto se mnou nemohla mluvit. Pouze četla prohlášení, které on pro ni připravil. Byla na mě velice milá a změnil jsem tedy názor. Budu ji nadále finančně podporovat,“ svěřil se Expresu Tolkki.

  Oslovili jsme také samotnou Dominiku, ta se ale k situaci kolem tiskové konference zatím nevyjádřila.

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz