Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nervózní Gottová četla prohlášení z papíru, pak se objevil Timo a utekla

  Dominika Gottová dorazila na ohlášenou tiskovku v parku o deset minut později. Byla nervózní, prohlášení četla z papíru a chvěl se jí hlas. V podstatě neřekla nic nového, popírala znovuobnovený vztah s manželem, mluvila o rozvodu a novém začátku v Praze. Pak se v hloučku novinářů objevil Timo Tolkki a celá akce nabrala jiný spád.

  Za života svého tatínka Dominika Gottová s médii čile spolupracovala. Cokoliv se v jejím životě změnilo, informovala dříve novináře než svého otce. Mnohdy odtajňovala i věci, o nichž Karel Gott ani nechtěl, aby spatřily světlo světa.

  Když se Gottová vrátila do Česka, rozhodla se, že bude mlčet. Dlouho jí to ale nevydrželo.

  „Dnes, v pondělí 17. února 2020, jsem se rozhodla předstoupit před média a učinit prohlášení k mé životní situaci po návratu do Česka a také k tomu, jakým způsobem se chci věnovat odkazu svého otce. Prohlášení učiním v 16 hodin v Praze, kde budu k dispozici pro média,“ píše se ve zprávě, která přišla do všech redakcí v Česku.

  Dominika Gottová do parku na Fügnerově náměstí dorazila deset minut po čtvrté hodině odpolední. Ihned po svém příchodu začala číst své prohlášení z připraveného papíru.

  Ačkoliv neřekla nic zásadního, byla na ní zřejmá nervozita. Jako by ani slova, která vypouštěla ze svých úst, nepsala ona sama.

  V podstatě zopakovala to, co říká v posledních týdnech, a sice že rozvod s Timem Tolkkim je stále aktuální a ona je v kontaktu s finskou ambasádou. Přiznala, že spolu minulý týden byli na koncertě heavymetalové kapely HammerFall, ale podle jejích slov to bylo čistě kamarádské.

  Gottová také oznámila, že je připravena zapojit se do projektů, které budou spojené se jménem jejího tatínka Karla Gotta, pokud ji pořadatelé pozvou. Na koncertě, jenž se uskuteční na konci letošního roku, prý bude.

  Když na místo dorazil její manžel Timo, se kterým ještě na konci minulého týdne trsala v jednom klubu v centru Prahy, Gottová mu neřekla ani ahoj, což finského muzikanta zamrzelo a naštvalo.

  „Byly to jen lži! Ani mi neřekla ahoj? Kdo se o ni teď postará?“ řekl Expresu zaskočený Timo.

  Finský manžel připravuje odvetu. Již dříve avizoval, že mu vadí neférové vyrovnání dědictví po Karlu Gottovi. O tiskovce své manželky prý nic nevěděl, bere to jako podraz.

  „Podle finských zákonů mi náleží polovina toho, co zdědí po Karlu Gottovi. Také jí zůstává polovina našich společných dluhů. Takhle to nenechám,“ pokračoval rozzlobený Fin.

  Ačkoliv Dominika avizovala, že sdělí něco zásadního, a všichni očekávali, že okomentuje svůj vztah s Ivanou Gottovou a promluví o svých plánech napadnout poslední vůli svého otce, její prohlášení nepřineslo nic nového. 

  Zato Timo Tolkki mlčet nehodlá. Exkluzivní rozhovor s ním přineseme zítra ráno. Co říká legenda světového heavy metalu na prohlášení své ženy a co jí vzkázal? 

  Celé prohlášení Dominiky Gottové:

  Dobré odpoledne!

  Rozhodla jsem se sezvat vás, novináře, na tento brífink, protože cítím potřebu v rámci odkazu mého otce, kterého jsem milovala, uvést na pravou míru několik záležitostí. Činím tak z vlastního rozhodnutí, k němuž jsem došla po poradě s právníky a svými nejbližšími.

  Do České republiky jsem se vrátila loni v prosinci po dlouhých letech života ve Finsku. Hlavním důvodem byly dlouhotrvající manželské problémy, které jsem se rozhodla řešit odchodem od mého muže zpět do Česka. Zde jsem díky přátelům zahájila nový život, našla si práci a snažím se postavit na vlastní nohy. Tak jak si to také přál můj otec, pan Karel Gott. Mrzí mne, že se mého návratu nedožil, a děkuji mu tam nahoru za to, že mi stále dodává sílu.

  To, že do Česka přiletěl můj stále ještě manžel, jsem neměla jak ovlivnit. Zdůrazňuji, že z mé strany trvám na rozvodu s ním a již celou situaci řeším s finskou ambasádou tady v Praze. Neplánuji zde s manželem bydlet ani s ním žít. Chci si žít vlastní, nový život. Nabídla jsem mu, že můžeme zůstat kamarády. To, že jsme se minulý týden společně v Praze zúčastnili metalového koncertu, bylo čistě kamarádské a není pravda, že obnovujeme náš vztah, jak manžel v některých médiích tvrdí. Je to lež!

  Naprosto bych tím popřela své veškeré kroky a poškodila všechny, kteří mi po návratu do Česka pomohli. Nevracím se k manželovi, chci žít nový život a věřím, že se mi podaří najít v Česku to, co jsem ve Finsku nikdy nenašla. Manželovi nicméně přeji pracovní úspěchy a budu mu v jeho novém životě také fandit.

  Zároveň chci říci, že se každý může v životě dostat do nepříjemných situací. S pomocí mého tatínka jsem je řešila a nyní řeším s pomocí svých přátel. Jsem připravena nést, spolu s dalšími členy rodiny, krásný odkaz, který zde můj otec zanechal.

  Jsem připravena se účastnit vzpomínkových akcí na mého tátu, stejně tak se ráda zapojím do projektů spojených s jeho jménem. Budou-li jejich pořadatelé chtít.

  Uvědomuji si, že nesu otcovu tvář a jeho geny, a uvědomuji si, jak je na mne ze strany veřejnosti nahlíženo.

  Děkuji ještě jednou všem přátelům, kolegům a zaměstnavatelům za podporu.

  Dominika Gottová

  Fotogalerie

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz