Úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Po telefonátech se mnou bylo tátovi zle, popisuje Dominika Gottová. A jak to má s Ivanou?

  Po návratu z Finska byla Dominika Gottová sice skoupá na slovo, rozhovor ve studiu Expertů ale neodmítla a rozhodla se odkrýt karty a promluvit nejen o svém vztahu s Ivanou Gottovou, sestrou Lucií, ale i o léčbě, kterou měla v minulosti podstoupit. Proč ji Ivana nemá ráda a čím ničila svého otce?

  Letěla do Finska za láskou, ale hlavně hledala anonymitu, již v Česku postrádala, místo toho se pokusila o sebevraždu a zase se vrátila do Česka. Dominika Gottová si přesto nemyslí, že potřebuje pomoc. Ve studiu Expertů hned několikrát zopakovala, že je naprosto v pořádku. Přiznala ale, že v minulosti léčbu podstoupila. Neúspěšně.

  „Byla jsem se léčit z vlastní vůle, táta o tom věděl, bylo to ve Finsku v Helsinkách. Tam se pacienti léčí čtrnáct dní a tři měsíce se pak dochází dvakrát týdně k lékaři na kontrolu. Táta říkal, že se mu to nezdá, že těch čtrnáct dní je málo. Pak to sklouzlo k horšímu a říkal, že musím znovu, na pořádnou tříměsíční léčbu v ústavu,“ řekla Dominika Gottová s tím, že to si vzala na starost Ivana, která jí měla najít hned dvě léčebny, ani do jedné ale Dominika nenastoupila.

  Dneska s vdovou po svém otci v kontaktu není. Naposledy se měly vidět na smutečním karu po pohřbu Karla Gotta a od té doby si jenom několikrát psaly.

  „Ivana mě považuje za černou ovci celé rodiny, vadilo jí, že jsem dělala tátovi ostudu, na karu to ale vypadalo nadějně. Říkala, že je neuvěřitelné, jak jsem se dala dohromady, že mě musí pochválit. A že je škoda, že to táta nevidí,“ vzpomíná.

  S Ivanou Gottovou mívaly podle ní kdysi dobré vztahy, pak se jí ale začala stranit.

  „Měla jsem období problémů a jí vadilo, že si na něco stěžuju. Říkala, že když ona má nějaký problém, že si to nechává pro sebe a nezatěžuje ostatní, že svými problémy dělám starosti tátovi a tomu to nedělá dobře. Tehdy se náš vztah začal hroutit,“ popsala Dominika.

  Nebylo ale v silách Karla Gotta ty dvě usmířit, jak Dominika vysvětluje: „Tatínek se snažil vyhýbat hádkám a rozporům. Říkal, že je unavený, abychom si to vyřídily my dvě.“

  Nakonec přiznává, že to Karlu Gottovi vůbec neulehčovala.

  „Náš vztah byl výborný až na to období, kdy jsem měla velké problémy. Říkal mi, že mu přihoršuju na jeho zdravotním stavu a že po telefonátech se mnou je mu hodně zle,“ popisuje Gottová.

  Je také spoluautorkou knížky Poslední roky s Karlem, v níž se nelichotivě vyjadřuje nejen o Ivaně Gottové, ale i o mladší sestře Lucii. Jak na to nahlížel Karel Gott?

  „Podle mě tam není nic, o čem by nevěděl. Jsou tam pravdivé věci. O našich rozporech věděl,“ říká Dominika s tím, že sice ví, že to vztahům v rodině nepomůže, naděje na usmíření ale umírá poslední.

  „Nevím, proč si s Ivanou nejsme schopny kápnout na stejnou notu, už to vypadalo nadějně. Ona měla věci proti mně, já proti ní, třeba direktivní chování vůči mému otci, to se mi nelíbilo. Myslím si, že táta byl starší pán, zajišťoval fantasticky celou rodinu, takže by se jako žena k němu měla podle toho chovat,“ myslí si.

  Nyní netuší, zda s Ivanou k sobě ještě někdy najdou cestu, ale ona se už prý snažit nebude.

  „Jsem tu už rok a od mé poslední opakované výzvy vidět se jsem od ní už neobdržela ani jednu textovou zprávu, ani telefonát,“ dodala v rozhovoru Dominika Gottová, která také promluvila o životě s Timem Tolkkim a přiznala, proč nikdy neměla děti, ačkoliv si to Karel Gott přál.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

  Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

  Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

  Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

  Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

  Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz