Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Radka Třeštíková poslala Feriho zastáncům tvrdý vzkaz. Přidala se i novinářka Kutilová

  Radka Třeštíková a Markéta Kutilová se pustily do Dominika Feriho. Proč není důvod mu tleskat? | foto: Facebook Markéty Kutilové

  Je Dominik Feri, který čelí obvinění ze znásilnění několika dívek, hrdina, že tak rychle rezignoval na svůj poslanecký mandát, a je dobré ho kvůli tomu adorovat? To je otázka, nad níž se zamyslely novinářka Markéta Kutilová a spisovatelka Radka Třeštíková. A obě to vidí stejně. Historicky nejmladšího poslance České republiky není důvod obdivovat jako hrdinu!

  Dominik Feri se přiznal k tomu, že se k ženám ne vždy choval vhodně, přesto sklízí obdiv a chválu ze všech stran.

  „Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám. Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,“ napsal na sociální síti Feri.

  Jeho příspěvek olajkovalo přes 120 tisíc lidí, což právě vadí spisovatelce Radce Třeštíkové.

  „Vám 120 tisícům je jedno, jak se v naší společnosti muži chovají k ženám? Já tedy ani nepochopila, proč někdo lajknul ten první post, kde Dominik tak nějak zaobaleně veřejně přiznal, že se k holkám choval jako prase,“ ptá se Třeštíková, která se zamýšlí nad tím, proč by si to dívky, jež nyní Feriho obvinily z toho, že je měl v minulosti znásilnit, vymýšlely.

  Podobně kritická je i uznávaná novinářka Markéta Kutilová, která přiznala, že i ona sama se stala mnohokrát terčem sexuálního obtěžování.

  „Zjišťuji, že téma Feriho se mě dotýká víc, než bych si přála. Myslela jsem si, že svoje traumata ze sexuálního obtěžování mám už ve svém pokročilém věku zpracovaná víc. Sexuální obtěžování se stalo jakousi součástí mého života. Naposledy mi zadek zmáčkl řidič projíždějícího auta před měsícem. Naskakuje mi husí kůže, když vidím zesměšňování holek, které se svěřily se svými příběhy. Ano, i já se zamýšlím nad podivným načasováním před volbami, protože Feri byl vážnou konkurencí pro jisté nejmenované strany, že,“ říká Kutilová, které přijde hlavně nevhodné, jakého obdivu se Feri dočkal poté, co oznámil, že pod nátlakem obvinění ze znásilnění rezignuje na svůj poslanecký mandát.

  „Je smutné vidět adoraci Feriho za to, že odstoupil, protože to v Česku bohužel není samozřejmostí, aby politik odstoupil, pokud čelí vážným obviněním! Kéž by toto sloužilo jako varování pro všechny křiváky, aby do politiky vůbec nelezli! Klaďme otázky, ptejme se, buďme kritičtí, ale proboha nezesměšňujme holky, které promluvily. Je to fakt strašně těžké. Vím o tom svoje. Zažila jsem si desítky takových obtěžování, i když díkybohu ne znásilnění!“ pokračuje novinářka, jež se svěřila s vlastním zážitkem z policejní stanice, kam šla nahlásit úchyla, který před ní masturboval na veřejnosti.

  „Jednou jsem šla vyklepaná a plačící na policii a pán v uniformě se mě zeptal: A jste si tím, slečno, jistá? Tím mě rozsekal. Takže já si nebyla podle něj jistá, že přede mnou masturboval cizí chlap? Tenkrát jsem byla tak ponížena, že jsem to oznámení nepodala a vysmahla jsem jako schlíplý pes a už nikdy jsem jiná obtěžování hlásit nešla. Stejně ponižující byly reakce některých jiných žen typu: Jak to, že se jí to děje, když není ani krásná, ani prsatá, ani blonďatá? Nevím, proč si na některé ženy muži dovolí více než na jiné, ale vím na sto procent, že jít s tím ven je strašně, ale strašně těžké, notabene když je vám dvacet! Obzvláště v české společnosti,“ uzavřela Kutilová.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz