jít naiDNES.cz

Zaměřím se na štěstí ostatních, řekl Martucci a otevřel krám: Dává věci zadarmo?

Domenico Martucci otevřel v Praze obchod s italskými delikatesami. | foto: Profimedia.cz

Italský „hrábě“, jak Domenico Martucci (42) sám sebe s oblibou označoval, se vrhl na podnikání. Ve svém obchodě prý nabízí italské laskominy z rodinné firmy, které mají staletou tradici a pamatují i doby, kdy si lidé mysleli, že Země je placatá. Oznámil i okázalý charitativní záměr. A skutečnost? No, vlastně ani nelhal, jen si tak trochu po italsku „zamlžil“.

„Dneska mám narozeniny, a protože jsem šťastný, že už všechno, co potřebuji, mám vedle sebe, tak bych se nyní chtěl zaměřit na štěstí ostatních,“ napsal 7. července na sociální síť Domenico Martucci. Žádnou charitu ale nečekejte.

Záhy vysvětlil, co tím lidumilstvím, z něhož pro něj ve finále taky „něco kápne“, myslel. Ital, kterého proslavil románek s Ivetou Bartošovou, se svou snoubenkou Nikol v Praze slavnostně otevřel obchod s italskými víny a delikatesami.

„Otevřeli jsme obchod s potravinami, které naše rodina vyrábí už 600 let. Samozřejmě bychom chtěli být v tomto podniku úspěšní, a poté věnovat i část výdělku sociálně slabším rodinám, stejně jako to dělám už deset let,“ řekl na adresu obchodu Conte Martucci.

„To je naše poslání. Takže jediné přání, které mám k dnešním narozeninám, je sdílení tohoto statusu, abychom společně mohli pomáhat dál,“ popřál si podnikatel, který v obchodě kromě „rodinného stříbra“ nabízí i řadu věcí, které koupíte v každém supermarketu a asijské večerce.

„Rodiny Della Torre a Martucci vytvářely prvotřídní gastronomické produkty již v době, kdy lidé věřili, že je Země placatá a středem vesmíru. Od 15. století dodnes se mnohé změnilo, ne však láska, se kterou obděláváme naši zem, abychom zachovali tradici a dosáhli co nejvyšší kvality našich výrobků,“ trvá na svém Martucci.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat