Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Muž z Ústí, který organizoval akce pro děti, byl odhalen v dokumentu o sexuálním nátlaku

  Dokument V síti měl odhalit praktiky sexuálních „predátorů“ a pedofilů. Jeden z mužů, které dokument odhalil, dokonce organizuje dětské tábory. | foto: Autor: Facebook/@VSITIfilm

  Čtyřicetiletý muž z Ústí nad Labem se chytil do „sítě“ dokumentu V síti, který je aktuálně v českých kinech a zaměřuje se na sexuální obtěžování dětí na internetu. Martina K. v kinech poznala řada jeho sousedů a bývalých spolupracovníků, ti jsou nyní v šoku z toho, co se o muži dozvěděli. Chování dospělého muže je o to víc znepokojivé, že sám dlouho organizoval prázdninové tábory, školy v přírodě nebo i lyžařské kurzy, na kterých pak dětem dělal vedoucího. Případ nyní prověřuje policie.

  V celém dokumentu je Martin K. pouze jedním z mnoha mužů, kteří obtěžovali dívky, jež o sobě prohlašovaly, že je jim teprve dvanáct let. Přesto jej lidé v Ústí nad Labem ihned poznali a na sociálních sítích začali rozebírat, jak je vůbec možné, že tento člověk mohl dlouhodobě zodpovídat za bezpečí jejich dětí, které mu dlouhé roky svěřovali.

  Kvůli filmu V síti má nyní čtyřicetiletý muž nejen z ostudy kabát, ale zároveň mu reálně hrozí odebrání licence na práci s dětmi.

  „Jelikož je jeden profil děvčat vytvořen s bydlištěm v Ústí nad Labem, počítala jsem s variantou, že by se v dokumentu mohl objevit někdo, koho znám. To jsem ale netušila, že skoro dvacet minut dokumentu bude věnováno člověku, kterého znám. Tento muž pořádá po Ústeckém kraji dětské tábory, školy v přírodě, lyžařské kurzy a různé podobné akce pro děti a i já jsem pro něj pracovala,“ napsala po zhlédnutí filmu na Facebook Dominika Táborská, která muže přirovnala k lidské stvůře.

  „Celý štáb se do našeho milovaného Ústí nad Labem vydal a počkal si na pana Martina hezky před barákem. To, co následovalo, bylo to nejhorší, co jsem od muže kdy mohla slyšet. Podle něj nedělal nic špatného a nezákonného a za celou situaci si mohou zneužívané děti samy,“ dodala rozčíleně Táborská, již ihned v komentářích podpořily desítky lidí, přičemž řada z nich muže v dokumentu také poznala.

  Martin K. byl tvůrci pořadu přistižen při tom, jak sváděl nezletilé dívky, a to i poté, co mu napsaly, že je jim teprve dvanáct let (herečky v dokumentu jsou ve skutečnosti výrazně starší, pozn. red.). Muž chtěl, aby se před ním dívka svlékla na kameru, a posílal jí také porno.

  Své zkušenosti se zmíněným lovcem mladých dívek má také Ivana Trambová, kterou muž v minulosti také sváděl, tehdy jí však bylo osmnáct let, byla tedy plnoletá.

  Chlubil se, koho už „dostal“

  „Martin byl pořadatelem škol v přírodě, na které jsem se v osmnácti přihlásila jako vedoucí, nebo chcete-li vychovatelka. Působil na mě sympaticky. Zdál se být ve své práci zodpovědný, byl vtipný a jak učitelé, tak i žáci ho měli v oblibě. Občas mezi řečí řekl ‚ukaž kozy‘ a smál se,“ svěřila se Ivana se svou zkušeností. Narážky svého kolegy tehdy brala nejprve jen jako hloupé vtipy. Muž pak ve svých vyjádřeních přitvrdil.

  „Když mi začal vykládat, s kolika instruktorkami spal a jak si ‚dělá čárky‘, smála jsem se mu a říkala, že je to vůl. Pořád to pro mě byla (nemístná a debilní) sranda. Vtipkoval, že mě stejně do postele dostane,“ dodala mladá žena, která zpětně nedokáže pochopit, jak je možné, že tento muž jezdil s dětmi na školní akce a trávil s nimi celé dny.

  Dokument V síti měl odhalit praktiky sexuálních „predátorů“ a pedofilů. Jeden z...

  Dokument V síti měl odhalit praktiky sexuálních „predátorů“ a pedofilů. Jeden z mužů, které dokument odhalil, dokonce organizuje dětské tábory.

  Muž, jehož dokument označil za sexuálního predátora, měl dívky na táborech objímat a hrát s nimi také vodní bitvy v plavkách, což diváky, kteří snímek V síti viděli, rozčílilo.

  V dokumentu se měl pak Martin K. hájit tím, že se mladých holek nikdy nedotkl, neublížil jim a ty, které komunikovaly přes internet, „jsou špatně vychované“.

  Naposledy byl muž s dětmi na lyžařském výcviku minulý měsíc, nyní se celým případem začala zabývat policie.

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz