Umění svádět? Umění nudy! Vystoupení Dity von Teese byly dvě hodiny ztraceného života

Americká burleskní tanečnice Dita von Teese a její pověstná sklenka na martini | foto: Jennifer Mitchell

„Dámy a pánové, nečekejte show, při které si budete moct říct, že je to rozkošné. Ne! Tohle bude prostě striptýz!“ burácel moderátor na úvod představení královny neoburlesky Dity von Teese. Záhy varoval přítomné dámy, když se tázal, zda mají pro své muže v letech připravené kyslíkové masky, až dojde na lechtivé scény. Jenže se ukázalo, že kyslíkové masky nakonec zdaleka nepotřebovali jen pánové. Z velkolepé burleskní show, která propukla o čtvrteční noci v Kongresovém centru Praha, se vyklubala dvouhodinová nuda. Show příliš nenadchla ani Moniku Babišovou!

Milovníci burlesky se půl roku třásli na okamžik, až americká burleskní tanečnice Dita von Teese (46), celosvětově největší hvězda burlesky, přiletí do Prahy a rozbalí tu svou lechtivou show The Art of the Teese (Umění svádět), o níž se píše jen a jen v superlativech. Dokonalé kostýmy, dokonalá hudba, jedinečné taneční kreace, luxus... Vše do posledního detailu propracované. Velká očekávání ale často přinášejí zklamání.

Především výběr místa nebyl zrovna šťastný, neboť prostory pražského Kongresového centra jsou jednoduše příliš rozlehlé na to, aby je utáhla jediná tanečnice na scéně. Nepomůže ani to, že se u toho cachtá v obří sklence na martini, což má být zároveň největší atrakce Dity von Teese.

Už po první scéně, při níž se Dita se svým dokonale štíhlým tělem nakrucuje při tanci s boa a u toho velmi pomalu odhazuje jednotlivé kusy oblečení, bylo jasné, že to nebude mít kdovíjaký drajv. Kdo by čekal třeba ohňostroje, tanečnice a hudbu zaplavující sál ve stylu Velkého Gatsbyho, ten se prostě nedočká. Na obrovském pódiu se drobná postava tanečnice téměř ztrácela a nepomohly jí ani blyštivé oblečky.

Dita přiveze i svou pověstnou Martini sklenku.

Dita von Teese přiveze i svou pověstnou sklenku na martini.

Obecně to téměř nebylo o tanci, ale o pomalých pohybech, při nichž tanečnice odhazovaly svršky i spodky, až jim zbyly jen třásně na bradavkách a jakýsi alobal mezi nohama. U většiny vystoupení tomu chyběl spád, tanec a život. Taková jedna scéna trvala přibližně patnáct – poněkud útrpných – minut.

Další tři čísla, tedy hned poté, co von Teese předvedla legendární koupel ve sklence na martini (Dita se v ní cachtá v alkoholu), předvedly doprovodné tanečnice. V případě sexy blondýny, jež se po jevišti promenádovala v županu, který postupně „ztrácela“, se ani nedá mluvit o svůdných pohybech. Její číslo bylo vysloveně prkenné a nezachránila to ani bublinková koupel, při které natřásala své vnady.

Krasojezdkyně Dita během představení.

Krasojezdkyně Dita během představení

Pak přišla vymodlená přestávka a zřejmě zdaleka ne každého show nadchla, protože už se našli první odpadlíci, kteří z Kongresového centra prchali. Právě během pauzy jsme narazili na Moniku Babišovou, které jsme se zeptali, co na burlesku říká.

Jsem z toho trochu zklamaná. Burleska v Praze je lepší, protože se tam tančí. Tady jenom chodí, není to ono. Kdysi jsem měla na burlesce rozlučku se svobodou v Londýně,“ řekla nám manželka premiéra Babiše a vrátila se zpátky do sálu.

Část po přestávce už naštěstí odsýpala o něco svižněji. Dita von Teese, která má baletní vzdělání, předvedla variaci na Černou labuť. Konečně došlo i na další z jejích proslulých čísel, kdy rajtuje na plyšovém býkovi. Největší rozruch pak vzbudil tanec plnoštíhlé tanečnice, která roztáčela svá povislá ňadra tak divoce, až se z toho mnohým návštěvníkům zatočila hlava.

Aby Dita uspokojila i dámské osazenstvo, přidala číslo se striptérem, jenž ve stylu Zorra rozsekal mečem své oblečení, aby ženy žasly nad jeho stříbrnými tangy s třásněmi, jimiž měl přikryté mužství.

Výsledek celé show zkrátka nebyl tak velkolepý, jak by mohla pověst Dity von Teese naznačovat. Nevhodný prostor, málo tance, málo příběhů, kdy šlo jen o to shodit oblečení. A zatímco Dita se během vystoupení cachtala v alkoholu, který místy usrkávala, diváky ubíjela nuda. Možná kdyby do své show zařadila šampaňské i pro obecenstvo, mohlo to celé vypadat jinak.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 23. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  42
 • Tvl
  17
 • Super
  14
 • Haha
  14
 • Cože
  13
 • Sladký
  9
Komentáře