Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pohřeb Denisy z MasterChefa: Narvaná síň a kamarádky v lodičkách. Limberská bez manžela

  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou. | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  V úterý dopoledne proběhlo v Brně poslední rozloučení s Denisou Zajícovou (†36), kterou proslavila účast v reality show MasterChef. Ženě, která minulý týden prohrála boj se zákeřnou rakovinou, přišlo dát sbohem několik set přátel. Kamarádky, s nimiž Denisa ještě loni podnikla dámskou jízdu na Moravě, splnily slib a všechny dorazily v červených lodičkách a na ústech měly výraznou rtěnku.

  Před Velkou obřadní síní krematoria města Brna se začali smuteční hosté scházet už po deváté hodině ranní. Rozloučit se s Denisou Zajícovou přišlo několik set přátel. Síň byla v době smutečního obřadu narvaná k prasknutí.

  Mezi smutečními hosty nechyběla Lenka Limberská, která se s Denisou Zajícovou dlouhé roky kamarádila. Sblížil je modeling.

  Lenka Limberská a parta kamarádek na pohřbu Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.

  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.

  Limberská dorazila bez manžela Davida. Expresu se před pohřbem svěřila, že její muž se pohřbu nezúčastní kvůli pracovním záležitostem. Lenka tedy přišla v doprovodu několika kamarádek, s nimiž se dobře znala i Denisa.

  Společně tvořili jakýsi „dívčí gang“, který se pravidelně setkával. Loni podnikli dámskou jízdu na Moravě, kde společně zapíjeli, že Denise zabrala nová léčba a zdálo se, že její zdravotní stav se lepší.

  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.
  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.
  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.

  „Děkuji, holky moje, za krásný víkend ve Valticích. Moc jsme si to užily, zase se viděly po dlouhé době, zatancovaly si na koncíku Tomáše Kluse a oslavily jsme tu moji radost, za krásné výsledky,“ napsala tehdy na Instagramu Denisa, která také uvedla, že na rozdíl od ostatních nepila alkohol, nejspíše kvůli náročné léčbě.

  Limberská se redaktorovi Expresu před pohřbem také svěřila, že s partou kamarádek plánuje na smuteční obřad speciální outfit. „Deniska si přála, abychom měly červené lodičky a rtěnky. Tak jí to splníme,“ svěřila se Lenka, která považovala Denisu za jednu z nejlepších kamarádek.

  „Poznaly jsme se před 22 lety na Miss Brno a od té doby jsme byly velké kamarádky. Společná práce, výlety a dovolené. Byly jsme v každodenním kontaktu. I přestože jsem se přestěhovala do Plzně (z Brna, pozn. red.), tak jsme se vídaly poměrně často,“ uvedla Lenka Limberská.

  „Poslední rok, co se nemoc vrátila, jsme se vídaly ještě více. Pořád mi to přijde jako zlý sen, nejde pochopit, že už tu nikdy nebude. Byla úžasná, tak trochu rebelka, ale s obrovským srdcem. Naposledy jsme se viděly před deseti dny, chystala jsem se za ní znovu ve čtvrtek,“ dodala manželka Davida Limberského.

  Pohřeb Denisy Zajícové z MasterChefa
  Pohřeb Denisy z MasterChefa, která minulý týden prohrála boj s rakovinou.

  Kromě Lenky Limberské se pohřbu zúčastnilo ještě několik krásek, s nimiž se Denisa seznámila díky modelingu. Za zmínku stojí například vítězka Miss Michaela Salačová.

  Michaela Salačová

  Denisa Zajícová, za svobodna Cziglová, sváděla dlouhý boj s rakovinou. Ještě loni v létě se zdálo, že díky velmi nákladné léčbě dostala šanci si alespoň prodloužit život. Lékaři ji původně dávali rok.

  Boj se zákeřnou nemocí nakonec od nasazení nových léků trval ještě o několik měsíců kratší dobu. Účastnice reality show MasterChef zemřela 2. dubna obklopena svými nejbližšími.

  Fotogalerie