jít naiDNES.cz

Grossova dcera kvůli Zemanovi zvažuje emigraci. Přitom byl skoro jako děda

Znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky rozesmutnělo dceru bývalého premiéra Stanislava Grosse Denisu. Ta dokonce přemýšlí o emigraci a ptá se, kam by se měla stěhovat. Přitom nebýt právě Zemana, tak o pohádkovém životě, který žije, by se jí mohlo jenom zdát.

Jak jsme vás již informovali, řada českých celebrit není ze znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky nadšená. K nespokojeným občanům se přidala i starší dcera Stanislava Grosse Denisa.

Vše začalo statusem jejího přítele Robina Puškáše, který si po zveřejnění konečných výsledků povzdechl, že je to další důvod, proč raději zůstat na pěkně dlouho v zahraničí.

Ach jo. Jedeme všichni,“ odpověděla mu na to záhy Denisa. Když jí jedna z kamarádek napsala, že je již rozhodnutá, akorát má nyní o jeden důvod víc, ihned začala vyzvídat, kam chce „emigrovat“.

Nutno ale říct, že kdyby se věci vyvíjely jinak, Miloš Zeman by byl pro Grossovou něco jako nevlastní děda. Na počátku své politické kariéry byl totiž její tatínek politickým chráněncem Miloše Zemana a ten byl dokonce Grossovým na svatbě za svědka.

Je ale důležité si připomenout, že kariéra Stanislava Grosse strmě stoupala právě pod Zemanovým vedením. V jeho vládě byl dokonce ministrem vnitra. Zeman na svého chráněnce zanevřel až poté, co jej Gross v roce 2003 společně s dalšími poslanci sociálních demokratů nepodpořil v prezidentské volbě.

Zeman Grossovi zradu neodpustil ani po jeho smrti. Když podlehl v roce 2015 amyotrofické laterální skleróze, dokonce mu na pohřeb neposlal ani věnec. To tehdy okomentoval slovy, že není pokrytec a že věnce posílá jenom na pohřby těch, kterých si váží, a Grosse si přestal vážit. A připomněl Grossovo zázračné zbohatnutí, kdy po odchodu ze Strakovy akademie nakoupil akcie za dvacet milionů, které za šest měsíců prodal za více než pětinásobnou cenu.

A právě tato slova a pošpinění památky milovaného tatínka nejspíš Denisa stále nese v sobě. Tak se necháme překvapit, kam Grossová „emigruje“. S největší pravděpodobností ale nikam.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:45 28. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  522
 • Haha
  214
 • Super
  67
 • Tvl
  26
 • Cože
  19
 • Sladký
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat