Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Denisa z MasterChefa poskytla video z operace mozku: Otevřeli mi hlavu, pak jsem musela mluvit...

  Denisa Cziglová při operaci mozku. | foto: Archiv Denisy Cziglové

  Denisa Zajícová (34) už několik let bojuje s nádorem na mozku, který se jí opakovaně vrací. Těžce nemocná amatérská kuchařka nyní poskytla redakci Expresu exkluzivní záběry z operace mozku, kterou podstoupila ve Fakultní nemocnici Brno. „Operace tohoto typu jsem důležité, aby se člověk mohl posunout dál a prodloužit si život. Proto jsem ochotná o tom mluvit veřejně, aby se ostatní lidé nebáli,“ vysvětlila Denisa, jejíž trnitou životní cestu sleduje tisíce lidí.

  V roce 2014 Denisa Zajícová(34), dříve Cziglová, měla svůj první velký epileptický záchvat, kdy si lehla na zem a nevěděla o sobě. Tenkrát ji odvezli do nemocnice, kde o dva dny později zjistili, že má velký nádor na mozku a musí podstoupit operaci.

  „Dne 21. března 2014 mě pan profesor Smrčka operoval 6 hodin ve Fakultní nemocnici Brno a naprosto perfektně to zvládl. Nádor prozatím nebyl zhoubný, ale hrozilo, že se v zhoubný nakonec promění,“ sdělila Expresu Denisa.

  Za rok a půl si ale musela vyslechnout zprávu, že se jí nádor znovu objevil, tentokrát ve zhoubné podobě. „Poté jsem dostala doporučení na Žlutý kopec na Onkologii. Přijala jsem tehdy radioterapii, ale odmítla jsem chemoterapii. Do roku 2022 jsem měla v hlavě jen malý zapouzdřený nádor, který spal,“ uvedla bývalá účastnice soutěže MasterChef Česko.

  Letos Denisa opět začala cítit lehké záchvaty epilepsie, proto raději podstoupila magnetické vyšetření, které odhalilo další nález. „Dva měsíce jsem byla čistá a za 2 měsíce se nádory probudily,“ povzdechla si Denisa s tím, že tentokrát se jednalo o jediný útvar, avšak o nádor roznesený po celém mozku.

  Denisa Zajícová po operaci mozku.

  Detaily náročné operace

  Následovala několikahodinová oprace v Awake upu, přičemž ji ve FN Brno operoval její oblíbený „superhero“, pan doktor Sova. „Při této operaci vás lékař uspí, upevní vás na lůžku, abyste si nemohli ublížit, a až vás otevře, probudí vás a začne s vámi komunikovat, aby věděl, kde přesně nádor může odstranit. Sleduje celou dobu, jak mluvíte, dokud nezapomínáte slova, abyste nepřišli o řeč či rozum,“ popsala velmi náročný zákrok Zajícová.

  Mnoho lidí zajímá, co si Denisa s doktorem a přítomnými sestřičkami povídala. „Bylo toho hodně. Měla jsem tam různé obrázky a musela je popisovat. Když jsem nevěděla, byl to problém, takže doktor už nemohl brát víc nádoru, abych nepřišla o mluvení. Mluvili jsme i o MasterChefovi a o tom, koho jsem měla nejradši, co jsem vařila a co bych uvařila dnes. Celou operaci je u vás psycholožka a logopedička, se kterou se domluvíte už před operací,“ uvedla Denisa s tím, že během operace nepociťovala žádné bolesti.

  Denisa Zajícová zároveň absolvovala bio léčbu, která zničila 60% nádoru za 3 měsíce. „Bohužel můj nádor je zmutovaný, jak už jsem řekla, a po půl roce si zase udělal svoje, takže nádory si našly nový prostor v kmeni mozku, kde se nedá operovat ani označovat. Jediné, co mi dokáže prodloužit život, je chemoterapie. Úspěšnost je třicetiprocentní. Pokud chemoterapie nezabere, je konec,“ svěřila se velmi otevřeně Denisa, která se ke všemu staví čelem a odhodlaně.

  „Pokud nepřijde nějaký zázrak vím, že moje cesta je u konce. Samozřejmě bolí to, když to víte a vidíte kolem sebe svoji rodinu, dceru, manžela a své přátele. Ale člověk se s tím musí vyrovnat a já to tak beru. Každý z nás je tu jen chvíli a je jen na nás, jak si ten život užijeme. Já třeba od roku 2014 vím, že jsem si užila 10 let nejkrásnějšího života a věku. Hodně jsem cestovala, dělala, co mě baví, měla svoje nápadníky, napsala knížku, pomáhala lidem, vdala se a založila rodinu. Jsem vděčná a spokojená. A to i teď, i když vím, že to může za chvilku skončit. Věřím na karmu a za chvilku budu zase zpátky. V jiném těle, jiná osoba a doufám, že budu tentokrát muž a budu ženy obletovat, budu skvělý milenec a sexuálně se jim budu řádně věnovat,“ dodala na závěr statečná bojovnice Denisa Zajícová.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

  jít naiDNES.cz