Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Demi Lovato a její cesta vzhůru do propasti: Snažila jsem se být čistá, omlouvám se

  Zahraniční i česká média zaplavila zpráva o tom, že slavná americká star Demi Lovato (25) skončila v nemocnici poté, co byla nalezena ve svém domě v bezvědomí. Dle serveru TMZ, který informaci přinesl, se měla předávkovat heroinem. Rodina tyto spekulace popírá. Již v minulosti se však Lovato ze závislosti na drogách léčila a zdravotních eskapád si kvůli nerozvážnému životnímu stylu užila nespočet. Jde o další pád do propasti?

  Zpěvačka Demi Lovato by podle nejaktuálnějších informací měla být z nejhoršího venku a při vědomí. Stále se však neví, jakou drogu užila. Server TMZ ihned po zveřejnění informace spekuloval o předávkování heroinem, to však rodina i management zpěvačky striktně popřely. 

  „Demi je při vědomí a se svou rodinou, která chce poděkovat všem za podporu a modlitby. Některé z informací, které kolují, jsou nepravdivé. Rodina žádá o soukromí a o to, aby lidé nespekulovali. Její zdraví a zotavení jsou teď to nejdůležitější,“ uvedl podle CNN manažer zpěvačky.

  O tom, že se Lovato předávkovala, ale není pochyb. Lékaři jí totiž ihned po nalezení dali lék Narcan, který se používá k zastavení účinků opioidů, a to zejména při předávkování. 

  Zpěvačka se navíc během svého koncertu v Lisabonu koncem června přiznala k tomu, že do problémů s alkoholem a drogami znovu spadla. V dojemné baladě Sober (v překladu Střízlivá, pozn. red.) se omluvila všem fanouškům a rodině, že pokušení opět nedokázala odolat.

  Mládí protkané kokainem

  Lovato se totiž z drogové závislosti léčila před šesti lety. Již ve svých sedmnácti letech přišla do styku s kokainem, který ve velkém užívala společně s vodkou. Tento „koktejl“ jí pak dle jejích slov navozoval neuvěřitelný pocit nesmrtelnosti a síly. 

  Jenže jakmile účinky vyprchaly, zpěvačka se topila v depresích a začala mít dokonce poruchu příjmu potravy, kvůli které se sebepoškozovala. Situaci proto do rukou vzal její tým a rodina, ti všichni se snažili Demi z nejhoršího vysekat. Jenže jakákoli pomoc byla špatně – Demi byla agresivní a odmítala se napravit, drogy si dokonce schovávala a lhala o tom, že by nějaké užívala. 

  Vše vyeskalovalo tím, když napadla jednu ze svých tanečnic, se kterou si vyměnila názory. V osmnácti letech proto nastoupila na léčení a začala o svých problémech otevřeně mluvit. 

  Sebrala odvahu a začala ji dodávat jiným

  Přiznala nejen psychické problémy a bipolární poruchu osobnosti, ale právě svou slabost pro opiáty. Mimo kokainu užívala také Oxykodon (narkotický lék proti bolesti připravený chemicky z jistých složek opia, pozn. red.) a Xanax, kterým tišila svou psychickou bolest a trápení.

  Demi Lovato

  Demi Lovato si prošla složitým obdobím.

  Není se co divit, že její tělo bylo vystaveno velkému riziku a léčbu provázela i spousta kolapsů. To Demi otevřelo oči a ona se na sobě rozhodla pracovat. Před šesti lety se tedy oficiálně prohlásila za „čistou“ a o svém temném období dokonce nazpívala album „Unbroken“, kde je úvodním singlem „Skyscraper“, který získal uznání za své poselství sebeúcty a důvěry.

  Tato píseň poté dosáhla v žebříčku Billboard Hot 100 na 10. místo a byla certifikována v USA jako platinová (milion prodaných kopií, pozn. red.).

  Demi byla opět na vrcholu, získávala cenu za cenou, nabrala ztracené fanoušky a začala vydávat nové písničky. O svých problémech natočila také dokument Simply Complicated, kde těžké období popisuje a přiznává se ke všem svým démonům i hříchům.

  Vše se však zlomilo opět v roce 2018. 

  Omlouvám se za to, že již nejsem střízlivá

  „Nemám žádnou omluvu pro všechna má sbohem. Zavolej mi, až to skončí, protože já uvnitř umírám. Vzbuď mě, až se přestanu třást a zimnice zmizí. Zavolej mi, až to skončí a znovu to budu já,“ zpívá dokonce ve své písni Sober, kterou se právě k opakujícím se problémům přiznává.

  „Je to jen, když jsem osamělá. Občas si chci jen někam zalézt a nechci s tím bojovat. Snažím se, snažím. Prostě mě obejmi, jsem osamělá,“ zní v textu dále a následují omluvy všem, komu svým chováním ubližuje.

  „Mami, mrzí mě, že už nejsem střízlivá, a tati, prosím, odpusť drinky, které se rozlily. A vy, kteří jste mě nikdy neopustili, tímhle už jsme si prošli. A mrzí mě, že už nejsem střízlivá,“ pokračuje.

  Lovato tedy opět čeká léčení a je jen otázkou, zda ho bude stejně jako v minulosti provázet i kariérní pauza. Všechny její naplánované akce jsou prozatím zrušeny a management slibuje, že brzy poskytne k celé věci podrobnější informace. 

  Demi Lovato ve filmu Camp Rock zazářila.

  Demi Lovato ve filmu Camp Rock zazářila. Začala tak svou kariéru, která velmi rychle stoupala. Během cesty na výsluní však přišla do styku s drogami a stala se závislou.

  Americká zpěvačka se poprvé na scéně objevila už jako malá holčička v pořadu Barney a jeho přátelé, kde společně se Selenou Gomez vystupovala jako sedmiletá kamarádka velkého plyšového dinosaura Barneyho. Následně v roce 2008 ztvárnila hlavní roli v úspěšném muzikálu Disney Channel Camp Rock a stala se hlavní hvězdou seriálu Sonny ve velkém světě. Za svůj život získala několik ocenění, z nichž nejvýraznějšími jsou čtyři vítězství v Teen Choice Awards. 

  Celý hudební svět, fanoušci i nejbližší drží Demi palce a doufají, že tento její boj bude již poslední.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:46 čtvrtek 22. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   66
  • Trapas
   24
  • Super
   20
  • Cože
   12
  • Sladký
   12
  • Haha
   9

  Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

  Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

  Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

  Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

  Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

  Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz