jít naiDNES.cz

V umění protekce může pomoct, říká fotbalista Ujfaluši. Jeho dcera chce být zpěvačkou

Tomáš Ujfaluši se svou dcerou Kačenkou a exmanželkou Kateřinou. | foto: Profimedia.cz

Častěji než na fotbalovém hřišti potkáte bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Ujfalušiho na konkurzech na muzikály. Nenavštěvuje je kvůli sobě, ale své dceři Kateřině, která touží po kariéře zpěvačky. Exobránce by ji radši viděl jako vrcholovou sportovkyni, ona si vybrala jinou cestu, i proto v pondělí večer po boku muzikálových zpěváků Mariana Vojtka a Jana Kopečného křtil kalendář nejkrásnější české golfistky Šideri Váňové. A právě tam promluvil o protekci, se kterou se prý ve fotbale nesetkal.

Tomáši, vy jste svět fotbalu vyměnil za hudební průmysl?

Já ne. Já jenom doprovázím dceru, která začíná trošku zpívat. Dostala menši roli v muzikálu Ferda mravenec, který bude 17. března. Jsem spíš táta, který doprovází dceru.

Vy ji v hudbě strašně podporujete. Nechtěl jste z ni mít ale spíš sportovkyni?

Přiznám se, že jsem nikdy neřešil, co bude dělat. Začala zpívat, když byla malá. Líbí se jí to, baví ji to, hraje na klavír, hraje na kytaru. Nikdy mě nenapadlo jí říct, že by měla zkusit atletiku, i když si myslím, že by v tom byla šikovná, protože je silový typ. Nikdy jsem ji do ničeho nenutil. Tak to i zůstane.

Ve fotbale jste dosáhl vrcholu a znáte zákulisí toho sportu. Nyní koketujete s hudební branží. Které to prostředí je špinavější?

To vám neřeknu, protože ve fotbale jsem se nedostal do managementu, takže bych nerad říkal, která branže je špinavější. Všichni si ale přejeme, aby jak ten fotbal, tak to umění bylo čisté. Na druhou stranu všichni víme, že nějaká menší protekce podle mě v tom umění existuje. V tom sportu je to těžší. Tam protekce nepomáhá. Buď na to máte a prosadíte se nebo na to nemáte a nebudete hrát.

Funguje to i u vaší dcery, že jsou producenti milejší, protože ji doprovází slavný tatínek?

Za prvé, na ty konkurzy s ní nechodím, a za druhé ty konkurzy fungují tak, že když tam přijdete, tak vám ji odvedou a přijdete si pro ni až za čtyři hodiny. Takže myslím, že slavné jméno nefunguje.

Býváte nervozní, když jde na konkurz?

Ano. Velmi. Ale musím přiznat, že na na svůj věk je velmi silná a dobře zvládá i stresové situace. Když roli nedostane, přijde samozřejmě zklamání. To k tomu ale patří. Myslím, že to je součást toho, aby se člověk zlepšoval.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 1. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

jít naiDNES.cz