Že jsem hrál před rokem 1989? No a co, nějak jsem se živit musel, hájí se Matásek

Herec David Matásek (56) zažil šestadvacet let komunistické éry. Na tu dobu vzpomíná jen velmi nerad. Blýskl se sice ve filmech, které ho proslavily a jsou populární dodnes, k srdci mu ale nepřirostly. „Bylo to živobytí jako každé jiné. Nějak jsem se živit musel, no, nebyl jsem žádný disident,“ vzkázal všem, kdo by ho chtěli peskovat za případné podlézání režimu a prospěchářství. Spokojený ale není ani dnes, téměř třicet let po sametové revoluci.

„Na dnešní době mi nejvíc vadí asi ta bezskrupulóznost, fakt, že jeden den tvrdím něco, druhý den to popřu, do toho vyvlastňování, zlodějiny, to není hezký příklad pro lidi,“ řekl na adresu prezidenta a premiéra David Matásek v pořadu Štrunc!

„Elity totálně selhaly, když se bavíme o druhé prezidentské volbě. Všechno je to rozmělněné množstvím komunikačních kanálů, kterými na sebe můžeme útočit. Nic se ale nestalo. Buldozer jede dál, i když jen na tři válce. Spoustě lidí to vyhovuje, Miloše Zemana potřebují pro svoje rejdy,“ doplnil herec, který je se současným stavem věcí velmi nespokojený. Jasno má i v otázce sametové revoluce, jež měla do spontánní akce hodně daleko.

„Rok 1989 byl připravený, to se vědělo, že je to neudržitelné. Někteří lidé na to byli připravení velmi dobře. Proto když se cinkalo klíči, našli se tací, kteří už cinkali něčím jiným, protože věděli víc,“ odložil růžové brýle Matásek, jenž prožil v období komunistického režimu celých šestadvacet let. 

„Mně to hrozně vadilo,“ otřásl se v rozhovoru s Pavlem Štruncem, který vzápětí namítl, že v té době hrál v několika velmi úspěšných komediích, jež jsou slavné dodnes.

„To se moc se omlouvám, co mám na to říct. Snad jen, že to je moje živobytí,“ odpověděl poněkud dotčeně Matásek, jemuž na dnešní době vadí i přehnaná politická korektnost.

„Obklopili jsme se hyperkorektností. Pořady jako Česká soda jsou teď naprosto vyloučené, i když bych byl rád, kdyby se třeba někdy vrátily,“ posteskl si herec, kterého proslavila série snímků o Básnících.

„Společnost je teď mnohem víc upjatá. A jestli se humor někoho dotýká? To přece jinak nejde, vždycky se bude něčeho nebo někoho dotýkat,“ dodal Matásek, jenž je rád, že má kolem sebe přátele, kteří politicky korektní nejsou.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat