jít naiDNES.cz

Limberský přišel o pět milionů korun: Jsou horší věci, baví se nad tím a zpívá si

Pět milionů pro něj není částka, kvůli které by se hroutil. David Limberský se sice stal terčem podvodníka, který ho podle obžaloby měl připravit o částku, za niž byste i v Praze pořídili slušné bydlení, jemu je ale stále do zpěvu.

Co se ale stalo? Podle informací serveru Novinky.cz měl David Limberský skočit na lep svému dnes již bývalému kamarádovi Čeňkovi P., který mu před pěti lety měl nabídnout, zda by se s ním nechtěl podílet na byznysu s auty. Spolupráce měla fungovat tak, že Limberský měl svému kamarádovi nákup vozidel spolufinancovat a ten mu sumu měl následně vracet i se ziskem.

Ačkoliv měl fotbalista během dvou let obžalovanému zaplatit více než pět milionů korun, zpátky nedostal ani korunu. Stal se totiž obětí dobře promyšleného podvodu, za který viníkovi nyní hrozí až deset let vězení.

„Od poškozeného, který jej považoval za přítele, vylákal peníze pod záminkou použít je pro své podnikání v oblasti nákupu a prodeje luxusních vozidel, ačkoliv slib o vrácení půjček včetně jejich zhodnocení od počátku dodržet nechtěl,“ stojí v obvinění.

Fotbalista sice u soudu vypovídal, že byl hloupý a důvěřivý, protože Čeněk P. údajně chodil luxusně oblékaný, měl drahé hodinky a působil dojmem úspěšného podnikatele, ztráta více než pěti milionů ho, jak se zdá, příliš netíží. 

To alespoň vyznívá z jeho vyjádření, které ke kauze poskytl na svém Instagramu.

„Jsou horší věci než přijít o pět milionů od podvodníka. Důležitější je přece zdraví. Tak hezký pátek třináctého. S úsměvem jde vždy všechno líp,“ říká Limberský, kterému nic jiného nezbývá. 

Svému povedenému kamarádovi totiž peníze posílal, i když mu ani jednou investované peníze nevrátil.

„Tvrdil mi, že peníze z uskutečněného obchodu použil zase na další kšeft, že se to potřebuje pořádně rozjet. Tak jsem s tím vracením peněz počkal a nechal se přesvědčit k dalším investicím. Věřil jsem mu, že to pomůže nakopnout jeho podnikání,“ vypověděl fotbalista, který si teď může na Instagramu zpívat skladbu Není nutno od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Trochu lépe než Limberský je na tom Vladimír Darida. Tomu totiž Čeněk P. pomáhal prodat jeho luxusní vůz BMW 420 xDrive, který měl najeto 30 tisíc kilometrů. Ačkoliv se domluvili na ceně 1 080 000 korun, vyplatil mu ani ne 300 tisíc korun.

Fotogalerie

Komentáře