jít naiDNES.cz

David Kraus nesmí na Wimbledon. Proč se u Britů dostal na černou listinu?

David Kraus a Barbora Strýcová. | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan

Zatímco tenistka Barbora Strýcová bojuje na Wimbledonu o každý set, její partner David Kraus sleduje všechny zápasy z tepla domova. A má to svůj důvod! Syn Jana Krause je totiž na londýnských kurtech na černé listině.

David Kraus nezastírá, že je tenisovým analfabetem. Když se ho jednou Jakub Voráček zeptal, jaký má Barbora Strýcová servis, odpověděl mu, že perfektní, že je o ně na turnaji perfektně postaráno. I proto se dostal do maléru, ze kterého ho musela nakonec dostat právě jeho partnerka.

Když totiž David Báru naposledy na Wimbledon doprovázel, byl na soupisce zapsán jako její trenér. Díky tomu měl přístup doslova všude, i do šaten. Právě tam ho zaujaly fotografie legend, které těmito kurty prošly, a on se chopil svého mobilu a začal natáčet vše, co mu na oči přišlo.

A to byl právě kámen úrazu. V ten moment se totiž vyskytoval v dámských šatnách. „Zrovna Bára měla před zápasem, když jsem chtěl projít skrz turniket, ale moje karta nefungovala. Volal jsem Báře, že se nemůžu dostat dovnitř. Řekla mi, abych zkusil jinou bránu. Ani tam jsem neuspěl. V tom ke mně šel vysoký hlídač v hnědém mundúru,“ svěřil se v talkshow, která proběhla v rámci karlovarského festivalu, Kraus s tím, že si chvíli myslel, že ho pro něj poslala v rámci již zmíněného VIP servisu právě Strýcová.

Bylo to ale jinak. „On ke mně přistoupil a začal na mě, jestli rád natáčím v dámských šatnách. Chtěl vidět můj mobil a trval na tom, abych všechno smazal,“ svěřil se Kraus, za něhož musela orodovat právě Strýcová, aby ještě někdy mohl na Wimbledon vstoupit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:35 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  33
 • Haha
  21
 • Super
  12
 • Tvl
  12
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat