Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nedvěd ve Slavii? Jeho domov je nadále v Itálii, má jasno Dara. Na příští rok tam měla plány

  Pavel Nedvěd a Dara Rolins se poprvé setkali na pražském půlmaratonu před jedenácti lety. | foto: Koláž Expres.cz

  Zůstane Pavel Nedvěd (50) v Itálii, kde platí za legendu, nebo se vrátí do Česka? Nabídky tu má, jednou z nich je třeba ta, kterou mu dal šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Jenže Nedvěd hrál původně za Spartu, nedávno si navíc koupil s Darou Rolins (50) v Itálii pozemek, na němž si zřejmě plánovali stavět hnízdečko lásky. Bude se mu chtít z Itálie do Česka? „Pro nás se nic nemění. Jeho domov je nadále v Itálii, stejně jako tady v Praze s námi,“ má jasno zpěvačka.

  Pavel Nedvěd platí v Itálii za legendu, těžko tak říct, zda by se mu vůbec chtělo vracet do Česka. Nabídky na práci tu ale má, jednou z nich je třeba místo ve Slavii, které na něj už netrpělivě čeká. Sám Nedvěd přitom začínal ve Spartě, za niž hrál mezi lety 1992 až 1996, svého největšího úspěchu se ale dočkal až v Itálii, kde si udělal jméno.

  Teď se mu ale dostalo nabídky od šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka, který by prý Nedvědovi dal v klubu jakoukoliv pozici. Stačí chtít. Nedvěd končí v Juventusu po dvanácti letech, působil v něm jako viceprezident a kvůli skandálům s údajným falšováním účetnictví spolu s dalšími členy vedení rezignoval.

  Za loňskou sezonu vykázal klub ztrátu přes neuvěřitelných šest miliard korun a italské úřady obvinily jeho vedení z falšování účetnictví. Letos v dubnu byli všichni zproštěni viny, od října jsou ale opět vyšetřováni. Teď zůstává otázkou, co bude dál a zda hrozí Nedvědovi třeba i něco horšího než ztráta prestižního zaměstnání. To však bosse Slavie neodradilo.

  „Pavla Nedvěda si nesmírně vážím a má moji hlubokou úctu a respekt. Vždy mi nezištně pomohl, když to bylo v jeho silách. Byl nesmírně úspěšný ve fotbalové i manažerské práci. Bylo by mi ctí s ním i nadále spolupracovat ve fotbale i Slavii v jakékoliv roli, kterou by si vybral,“ uvedl na jeho adresu Tvrdík na Twitteru.

  Pokud fanoušci z Česka doufali, že se sem Nedvěd jednou vrátí, už ho nejspíše viděli v domovské Spartě. Otázkou zůstává, zda Nedvěd vůbec takovou nabídku zváží.

  S Darou si založili v Turíně společně firmu Foxy Group a pořídili si tam i pozemek u jezera Maggiore za (v přepočtu) 24 milionů korun, který má zřejmě sloužit jako jeden z jejich domovů. A že se Pavel do Česka nejspíše nechystá, plyne i z toho, co řekla sama Rolins, která za ním do Itálie jezdí už pravidelně a zřejmě se tam co nevidět také vidí.

  Před týdnem si Dara Rolins vychutnávala kávu po boku Pavla Nedvěda...

  „Pro nás se nic nemění. Jeho domov je nadále v Itálii, stejně jako tady v Praze s námi. A pracovních nabídek má už teď hromadu, takže je jen na něm, kde a kterým světovým směrem eventuálně upře svou pozornost. Nic nás netlačí, neomezuje, jdeme dál. Prostě život,“ řekla zpěvačka webu Super.cz.

  Vedly se i spekulace o tom, zda vztah s Darou skandální obvinění ustojí. Rolins se zatím za Pavla postavila, na sociálních sítích ale nadále mlčí. Podle všeho ji ale Pavlův rychlý odchod z Juventusu nezaskočil.

  „Jsme partnery v životě, ne v práci. Komentovat jeho pracovní rozhodnutí mi nepřísluší. Z pohledu jeho partnerky můžu jen konstatovat, že nejde o překvapivé či nečekané rozhodnutí. Když odstoupí šéf, jeho vojsko ho celkem přirozeně následuje,“ dodala zpěvačka, která si už malovala, že se bude příští rok věnovat hlavně rodinnému životu, bude součástí stavby jejich domu a bude ho zařizovat.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:26 pátek 31. března 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   16
  • Haha
   10
  • Trapas
   3
  • Sladký
   3
  • Cože
   2
  • Tvl
   1