Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Lidé jsou na mě závislí, říká Dara. O pauze jsem přemýšlela, ale neměl by mě kdo živit!

  Dara Rolins už několikrát přemýšlela o pauze. Proč ji ještě neohlásila? | foto: Profimedia.cz, Instagram

  Zpěvačka Dara Rolins (43) v tomto roce prožívá velmi náročné období. Přišla o svého tatínka a rakovina jí vzala nejlepší kamarádku a manažerku v jedné osobě Evu Skallovou. S oběma událostmi se vyrovnala po svém - prací. A pořádně kvůli tomu dostala za uši. Nejednou se proto zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby na čas zmizela ze scény.

  Dara Rolins prožívá jedno z nejtěžších období v životě. V jednom roce přišla o svého milovaného tatínka a nejlepší kamarádku, která dlouhé měsíce bojovala s rakovinou.

  A přestože se zdá být nyní v naprostém pořádku, protože nadále pokračuje ve svých projektech a jezdí po republice se svými vystoupeními, v otevřeném rozhovoru nám přiznala, že bolest neustála.

  I proto si především v posledních týdnech pohrávala s otázkou, jaké by to bylo, dát si na chvíli od všeho pauzu. V showbyznysu už je více než třicet let a vlastně od první třídy se nevěnuje ničemu jinému než zpěvu.

  Jak ale sama přiznala, bez práce by ji neměl kdo živit a připravila by o obživu i plno dalších lidí, kteří jsou na její tvorbě závislí.

  Jak se tedy s těžkými ranami, který jí život zasadil, vyrovnává?

  Zdáš se být hodně silná. Čím svoje psychické zdraví posiluješ?

  To je zvláštní, kolik lidí mi tohle říká! Všichni si myslí, že jsem strašně silná, ale já si myslím opak. Myslím si, že bych potřebovala být silnější. V rámci toho, co se mi během života děje špatného, si myslím, že to není v úplné rovnováze s těmi extrémně pozitivními událostmi. Vůbec si nechci stěžovat, protože mám krásný život a hned jako malá jsem pochopila, proč tu vlastně jsem. A to si myslím, že je jeden z mých největších životních darů. Jsem stvořená pro hudbu - naplňuje mě, je to můj uzavřený svět, který mi rozumí a já rozumím jemu. A tohle poznání bych přála všem! Aby každý přišel na to, pro co byl stvořen a na co má talent. Nicméně si nemyslím, že jsem díky tomu nějak psychicky silnější, než ostatní. Nejsem.

  Jak je tedy možné, že se se smutnými událostmi ve svém životě dokážeš vyrovnat tak rychle?

  Nemyslím si, že je to rychle, jenom to na sobě nedávám znát. Je to tím, že na mě byl od osmi let vyvíjen tlak a jsem od malička pod dohledem veřejnosti. Nemůžu se z ničeho nic najednou zhroutit a zavřít se před světem. To nejde. Stejně tak jako se nemůžu na někoho rozčílit nebo mu vrazit, když mě vytočí. Musím se od mala umět hodně ovládat a kontrolovat. Jinak si myslím, že bolest a trápení prožívám úplně stejně jako ostatní - myslím si, že je konec světa, brečím, bolí mě žaludek a je mi moc smutno. Říkám si, kdo dá sílu mně? A naštěstí je tu Laura, moje ohromná opora!

  Dara Rolins s dcerou Laurou.

  Spousta lidí by ve smutku nedokázalo ani vystoupit, ty ano.

  V mém povolání je určitý druh svobody kontra neuvěřitelné zodpovědnosti. Já nemůžu pokaždé, když se mi něco přihodí, zrušit koncerty. To nejde. Když se necítím, nechce se mi a nebo to není vhodné, jak má někdo potřebu to takto pojmenovat, vím, že musím, protože nic jiného neumím. Je to moje práce. Hudba patří k mému životu a nemohu ji jen tak odstřihnout, účty se navíc člověka také na nic neptají. Nejsem ve stádiu, kdy by za mnou stál nějaký milionář, co za mě všechno zaplatí. Stojí za mnou muž, se kterým nejsem v manželství a nemám s ním dítě, nemohu tedy od něj očekávat, že když si usmyslím, že nechci půl roku pracovat, že mě bude živit a starat se o mě. A ani bych to nechtěla, ač mám už na pauzu nárok. Proto si vždy všechny věci v hlavě srovnám, vezmu si týden volna, abych nemusela mezi lidi, obrním se a počítám se vším, co přijde.

  A co většinou přijde?

  Víš, každý má patent na to, jak dlouho by se mělo truchlit, jak moc by se člověk měl usmívat a kdy přesně, kdy ukazovat holý břicho, kdy nevrtět zadkem a všechny tyto omezení mi neustále předhazovat.

  Jak takové věci řešíš?

  Ignoruji je. Zhluboka se nadechnu, v duchu ty rýpaly pošlu do určitých míst a v klidu si řeknu, že mi takoví lidé nic nedají a tím pádem mi ani nic nevezmou, protože na mě nedosáhnou. Nedostanou se ke mě.

  Neumíš si představit, že by si přestala pracovat a všechno zůstalo na Patrikovi. Myslíš, že by měl problém živit tě?

  Myslím, že by neřekl, ať nic nedělám, že se o mě postará. Hlavně by se hodně smál, protože by mi to nevěřil. Ale na druhou stranu já také nevím, jestli bych se zvládla o něj postarat, kdyby tomu bylo naopak.

  V showbyznysu jsi už přes třicet let. To je pořádná doba! Nechtěla si někdy odejít?

  A kolikrát! Nikdy to nebylo tak, že bych chtěla zmizet napořád, ale jenom na chvíli. Vzala si na několik měsíců dovolenou, otevřela si kavárnu na pláži a dělala kafe. Bohužel to ale není tak snadné.

  Pauza ale není nereálná.

  To máš pravdu. A jednou věřím, že si ji vyčerpám, protože když tak počítám, zjišťuji, že vlastně přesluhuji!

  Dara je v jednom kole.

  Co tě v tom rozhodnutí brzdí?

  Je na mě strašně lidí závislých! Dara Rolins není jenom zpěvačka, ale značka, pod kterou pracuje několik lidí s rodinami. Je to zkrátka takový začarovaný koloběh a hlavně obrovská zodpovědnost. Tu mám mimo jiné i k fanouškům, kteří mi jsou věrní a jsou se mnou několik let.

  Dokázala by sis představit život mimo Českou republiku?

  Cestování je pro mě nejlepší způsob utrácení peněz a je několik míst, které mám v hlavě a dokázala bych si na nich představit žít. Až bude třeba Laura velká, bude mít děti nebo klidně i dřív. To neřeším, musím přiznat, že všemu nechávám volný průběh a žiji daným okamžikem.

  Nereálné to tedy není?

  Rozhodně ne.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:00 neděle 12. března 2017. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   26
  • Super
   20
  • Tvl
   17
  • Haha
   16
  • Sladký
   14
  • Cože
   12