Dara otevřela staré rány a vdova po Rotreklovi se zlobí: Ať už raději mlčí!

Dara Rolins a vdova Olga Rotreklová u soudu | foto: Profimedia.cz

V červenci to bude již devět let, kdy zpěvačka Dara Rolins, rozená Gambošová (46), svým vozem způsobila autonehodu, při níž zemřel motocyklista Jindřich Rotrekl (†63).

Zpěvačka však dodnes nenašla dost odvahy a sebereflexe, aby uznala, že tragédie se stala pouze její vinou. Minulý týden Dara poskytla rozhovor serveru Neovlivni.cz, v němž otevřela staré rány a odmítla převzít odpovědnost za smrt člověka, jenž měl tu smůlu, že se pohyboval v místech, kterými zrovna projížděla zpěvačka ve svém velkém mercedesu.

„Byť jsem byla odsouzena, v jádru vím, že jsem neudělala nic špatně: nepožila jsem alkohol, nejela jsem rychle. Ale stalo se. A kdykoliv jedu stejným místem, vždycky si uvědomím, že je tam mnoho otazníků,“ prohlásila Rolins, aniž by přemýšlela nad tím, co její zpochybňování dělá s rodinou oběti.

„Jak se může vyjádřit, že nic neudělala?! Kdyby nic neudělala, neměla by zákaz řízení a nebyla by odsouzena,“ reagovala na zpěvaččinu obhajobu pro týdeník Rytmus života Olga Rotreklová, vdova po mrtvém motocyklistovi.

Ať už raději mlčí!

„Pro ni zůstávají otazníky k nehodě... Nevím, jaké může mít právě ona otázky, když třecí stopy byly jednoznačně v protisměru. Pro nás zůstávají otázky, které zůstanou už nezodpovězené. Z jakého důvodu vjela svým vozem do protisměru, čemu se věnovala před nárazem, když nebylo náledí, nebyla mokrá vozovka, byla stometrová viditelnost, nebylo to v zatáčce,“ shrnula pro Rytmus života paní Olga.

„Bylo by vhodné, aby se už k nehodě nevyjadřovala, když si ani po devíti letech nemůže v hlavě srovnat, že je to právě ona, kdo mi svou jízdou zabil manžela a dcerám otce,“ doplnila s rozhořčením v hlase.

V rozhovoru Dara prohlásila, že se kvůli nehodě stala cílem novinářů a fotografů. „Média se ke mně nijak shovívavě nechovala. Měla jsem tehdy fotografy 24 hodin za zády, přespávali před mým domem, sledovali mě, jezdili za mým řidičem a čekali na jakékoliv šlápnutí vedle. To bylo trošku nefér,“ řekla zpěvačka a také si postěžovala na bývalého partnera Matěje Homolu, který ji v té době opustil.

To nadzvedlo ze židle paní Rotreklovou.

„Paní Rolinsová trpěla, že měla za zády neustále fotografy, novináře... Ona trpěla, že ji opustil otec dítěte, ale dovede si vůbec představit, jak nám asi bylo, když nás musel opustit manžel a týden po pohřbu se objevilo na titulních stránkách časopisů, že vdova přitvrdila, žádá 10 milionů,“ reagovala vdova na zpěvaččina slova.

„Nikdy se nikdo neomluvil za toto křivé nařčení. Tady zůstává otázka, od koho páni novináři vzali tuto nehoráznou lež, zda z úst paní Rolinsové, nebo z úst jejího právníka,“ nešetřila vdova zpěvačku ani jejího obhájce.

Rozhořčená reakce paní Rotreklové na Dařina slova je pochopitelná. Když zpěvačka nechce přijmout svou soudem prokázanou vinu, neměla by otevírat staré rány, které před lety sama způsobila.

Dara Rolins odmítla uznat svou vinu, vyplatit pozůstalým odškodné a dva roky se s nimi soudila. Soud nakonec zpěvačku uznal vinnou z usmrcení z nedbalosti a uložil jí trest 26 měsíců vězení s odkladem na tři roky. Tři roky také nesměla řídit a musela pozůstalým vyplatit milionové odškodnění. Po Dařině odvolání jí byl trest snížen na 18 měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku. Tříletý zákaz řízení a výše odškodného se ale nezměnily.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat