jít naiDNES.cz

„Chodská truhla“ Šinkorová: Výrazné líčení si zamilovala už v dětství!

Daniela Šinkorová se pro prkna, co znamenají svět, narodila a udělá maximum pro to, aby na nich zazářila. | foto: Koláž Expres.cz

Pokud jde o soutěžící s nejvýraznějším líčením, nemá Daniela Šinkorová (45) ve StarDance moc velkou konkurenci. Herečce, která je pověstná tím, že se líčí spíš více než méně, to ale člověk nemůže mít za zlé. Barvičky si oblíbila už v útlém věku, a jak známo, co se v mládí naučíš...

„Od dětství miluju společenské tance, sestra byla mistryně Slovenska ve standardu. Moc se mi líbilo, jak chodila učesaná, namalovaná, bylo to elegantní a krásné,“ zasnila se Daniela Šinkorová při vzpomínce na doby dávno minulé. Není divu, že si je chce díky StarDance připomenout. Fanoušci rodačky z Nitry ji na parketu chtěli vidět už před deseti lety. A nakonec se dočkali!

I když tanec miluje, na taneční nemá Daniela ty nejlepší vzpomínky. Zatímco ona se sem přišla učit, kluci sem přišli hlavně balit holky. „Byla jsem nejmladší a nikdo se mnou nechtěl tancovat, zbyl na mě sedmdesátiletý taneční mistr,“ svěřila se Šinkorová s tím, že se její cesta k profesionálnímu tanci uzavřela poté, co se do ní zakoukal její taneční partner na konzervatoři.

„Trénovala jsem v té nejnižší kategorii, dali mi partnera z nejvyšší mezinárodní kategorie. Moc jsme toho nestihli, on se do mě zamiloval, ale já do něj ne. Naše cesty se rozešly a já pochopila, že bude lepší věnovat se radši muzikálu,“ nechala se slyšet herečka, jež je ráda, že se nyní bude moct na tanečním parketu blýsknout. 

Využije tu nejen přirozený talent, pohybové nadání a léta dřiny na zkouškách v muzikálech, uplatnění tu najde i její slabost pro výraznější líčení. 

O něm zlí jazykové tvrdí, že má blízko k lidovému umění na Chodsku, kde se výraznými barvami zdobily dřevěné truhly. Šinkorová v tom ale problém nevidí, co člověk, to názor, říká si. A má pravdu, není člověk na světě člověk ten, který by se zavděčil všem.

„Jsem strašně netrpělivá, takže se nejradši líčím sama. Nevydržím sedět dlouho na jednom místě, to pak začnu být nervózní a šít sebou,“ překvapila Daniela, která trému před vystoupením zahání chůzí.

„Když jsem nervózní, musím mlčet a pořád si celou věc přehrávat v hlavě. Někdo třeba hází vtípky, aby bavil všechny okolo, ale to není nic pro mě. Naštěstí můj taneční partner Michal Padevět to má dost podobně,“ pochvaluje si sympatická herečka, u které se dá předpokládat, že na trénincích bude dřít, aby během sobotních večerů patřičně vynikla.

Díky zkušenostem, talentu i píli má Daniela šanci dostat se daleko, pokud bude sympatická také divákům.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 3. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  13
 • Tvl
  13
 • Super
  10
 • Sladký
  9
 • Trapas
  8
 • Cože
  6
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat