Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

  Písařovicová by mohla být vlivnou influencerkou, když použijeme toto podivné a možná trochu zdiskreditované slovo. Je vzdělaná, samostatná, navíc s dávkou veřejné autority. Shrnuje v sobě prototyp moderní ženy. | foto: MAFRA

  Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec bude Daniela Písařovicová možná jednou z favoritek na nejvyšší příčky. Může za to i jistá dávka tajemnosti, veřejnoprávní moderátorka si soukromí drží tak přísně, že se o ní skoro nic neví. Což je možná škoda, protože největší diváckou základnou StarDance jsou ženy, které jsou jí tolik podobné a pro něž Písařovicová může představovat jakýsi vzor, respektive slévá do sebe vše, co dnes prožívá moderní samostatná žena. Včetně toho neveselého.

  Její život by se v kostce dal shrnout do věty, kterou pronesl Marek Eben po jejím prvním vystoupení ve StarDance. „Správně bych měl teď předstírat, že veřejnoprávní Daniela nemá nohy,“ rozesmál diváky i ji samotnou nad faktem, že moderátorka Událostí se na tanečním parketu ukázala v minisukni a předvedla se v celé své stoosmdesáticentimetrové kráse včetně gazelích nohou vyrostlých až do nebes.

  A tak to bude u ní asi se vším. Správně bychom teď měli předstírat, že veřejnoprávní Daniela Písařovicová (39) nemá život, dal by se parafrázovat Ebenův výrok. Rozhovorů v českých médiích s ní najdete spousty, ale ve všech mluví jen o práci a o tom, jak kdysi chtěla dělat modelku, ale naštěstí pro diváky České televize se rozhodla vystudovat VŠE a pak zkusit štěstí ve zpravodajství.

  Daniela Písařovicová

  Dál nic. Tečka.

  Jako by to, co se děje mimo Kavčí hory, nebylo vůbec důležité, ale přitom je to vlastně to nejzajímavější, co by Daniela mohla nabídnout.

  Ale popořádku.

  Veřejnoprávní sebekontrola

  V Událostech ji vídáme už více než pět let, první konkurz na tento pořad prohrála s Anetou Savarovou. Bylo jí to líto? Samozřejmě že bylo, ale možná zde se může najít prapůvod toho, proč Písařovicová tolik nechce, aby se o jejím soukromí mluvilo. Savarová na veřejnost pustila svoje spory nejen s kolegou a bývalým přítelem z České televize, ale ani se netajila tím, koho si bere. Její manželství s podnikatelem Janem Harangozzem mohlo být pro obecně úzkostlivou ČT problematické.

  Je možné, že podivný a dodnes nevysvětlený konec Savarové je jakýmsi Damoklovým mečem, který zůstal nad příliš sdílnými a odvázanými moderátorkami povážlivě viset. Spíše se ale kloníme k názoru, že Daniela je tajnůstkářská ze své povahy, která spíše vypadá na tu introvertní, přestože na vstup před obrazovku musíte mít v sobě trochu dávku exhibicionismu.

  Ale u Daniely je to poznat i na tanečním parketu, zrovna právě během té úvodní čači, kde Písařovicová předvedla zakázané nohy. I když se jedná o tanec živočišný a energický, moderátorka jako by se stále hlídala a nedokázala zcela ze sebe odhodit sebekontrolu, s níž už se během těch let na obrazovce tolik sžila.

  A kterou si ponechává i poté, co opustí Českou televizi.

  Daniela Písařovicová odchází ze zkoušky StarDance.

  Na společenské akce sice chodí, ale to se dozvíte spíše z jejího Instagramu než ze společenských rubrik. O jejím soukromí se nic neví, ona o něm ani nemluví.

  Ví se, že se před pár lety vídala s hercem Lukášem Hejlíkem, poté měla přítele, jehož jméno nikdo neznal, ale s ním se asi před rokem rozešla. Od té doby je dle svých slov sama (ale to už nemusí platit, akorát to nikdo neví) a občas je vidět na skleničce a cigaretce se svými přáteli nebo když si jednou za čas zazpívá s kapelou.

  Ukázkový příklad hodné holky z veřejnoprávních Událostí, která ničím nevybočuje a díky píli se od redakčního „pometla“ dostala až na vrchol. Nemyslíme to jako urážku, Písařovicová si v televizi prošla od začátku celým procesem, včetně toho nejhoršího začátku, kdy jste pro ostatní „hej, pocem“.

  „Byla jsem bez jakékoli novinářské praxe a zkušeností, zamířila jsem do zpravodajské směny, tam jsem se musela všechno naučit – jak se píše krátká zpráva, jak se točí reportáž,“ vzpomínala Daniela v rozhovoru pro Mediamania.cz.

  Tak to u veřejnoprávní televize většinou bývá, vychová si svoje budoucí hvězdy sama, a když se u nich sejde efektivní kombinace mnoha elementů, nasadí je do hlavní zpravodajské relace, což bývá profesní vrchol. Zatímco u soukromých stanic vám stačí vyhrát lokální miss nebo medaili, tady se musíte o místo opravdu zasloužit. „Šprťáctví“ je v tomto případě výhoda, i proto je Daniela přeneseně tak blízká dnešním ženám, které jsou důležitou cílovou skupinou jak zpravodajství, tak i StarDance, kde moderátorka tančí.

  Prototypem dnešní ženy

  Prvně tím, že má vydřenou kariéru a je soběstačná, takových žen je dnes mnoho a začínají být, ne-li už rovnou jsou, nejsilnějším společenským segmentem. Mají přehled, jsou vzdělané, mají dobrou práci, dobré peníze a je jim do věku čtyřiceti let, Písařovicové bude letos v prosinci právě čtyřicet. A ještě jednou věcí je těmto podobně žijícím ženám blízká.

  Nemá děti a má smůlu na muže.

  Je to její přítel? Není? Herec Stanislav Majer, s nímž se fotila během festivalu.

  Ovšem není to tím, že by někdo záměrně upřednostňoval kariéru, holt to je někdy jednoduše tak, že osud někde nadělí a někde ubere. Sama Daniela přiznala, že biologické hodiny se již hlásí o slovo, ale zatím jí nebylo přáno. Moderátorku může utěšit, že v tom není sama.

  Není to žádný cejch a nic, za co by se člověk měl, nedej bože, omlouvat nebo se nad tím trápit, ale možná právě proto je moderátorka veřejnosti a zejména té ženské sympatická. Zajímají se o to, zda vysoká bruneta už došla v soukromé sféře štěstí, ale s její povahou se to dozvíme nejspíš až tehdy, až to bude chtít říct ona sama. A jak to vypadá, možná i to nenastane, přece jen o jejím „přátelství“ s Hejlíkem také moc lidí nevědělo.

  Ten pel záhady, kdy dnes si všichni zvykli na to, že lidé vše sdílejí a se vším se chlubí, z ní dělá zajímavou osobu nejen pro společenská média, ale právě i pro divačky, které její výkony ve StarDance sledují a občas v diskuzi už spekulují, zda mezi ní a tanečníkem Michalem Mládkem nebude něco víc.

  Když už se objeví někde rozesmátá a pobavená na oficiální akci, bývá to svátek, a je i pro nás radost takové fotky procházet.

  Daniela Písařovicová a Jakub Železný jsou, zdá se podle mnohých fotografií, velkými přáteli. Moderátorka přiznala, že jí Jakub Železný v začátcích pomáhal.

  Lidé nejsou jen nepřejícní, jak by se mohlo podle mnohých diskuzí, které dnes vládnou internetu, zdát, ale když vidí pohlednou moderátorku s přísným vystupováním, která se potom umí nad sklenkou i odvázat, hned se dokážou vcítit i do života osoby, kterou vlastně ani neznají. I proto je škoda, že Daniela více nemluví a nedělí se o to, co se jí ukrývá v hlavě, jistě by měla všem ženám, které jsou si s ní tolik podobné, co říct.

  Tak snad se jí štěstí nebude vyhýbat dlouho, to profesní si ji už našlo. Ostatně jako u mnoha žen dnešní doby, které mají víceméně vše, ale...

  Ale.

  Daniela Písařovicová se narodila ve Znojmě, ale vyrůstala v Jaroměřicích nad Rokytnou. Letos v prosinci jí bude čtyřicet let. Do České televize nastoupila v roce 2004, od roku 2013 moderuje Události, nahradila v nich Jolanu Voldánovou. První konkurz do Událostí prohrála s Anetou Savarovou. Má vystudovanou VŠE.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:28 pondělí 11. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   130
  • Trapas
   28
  • Cože
   17
  • Tvl
   15
  • Haha
   14
  • Sladký
   9

  Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

  Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

  Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

  Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

  Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

  Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz