Daniela Písařovicová terčem stalkera: Přeju si, abys chcípla, psal jí

24. ledna
Stinnou stránku své popularity na vlastní kůži poznala i moderátorka Daniela Písařovicová. Ta až nyní přiznala, že před šesti lety musela mít policejní ochranu. Hrozilo jí přímé nebezpečí!

Jako moderátorka České televize si rozhodně nemohla stěžovat na nebezpečnou práci, přesto bylo období, kdy potřebovala policejní ochranu. Na Danielu Písařovicovou se zaměřil duševně nemocný jedinec, který jí byl schopný za jeden den odeslat desítky výhrůžných zpráv. Nezaměřil se jenom na ni, ale i na její rodinu.

„Před šesti lety si mě za svůj cíl vybral stalker, což bylo zlé. Potřebovala jsem policejní ochranu, protože nikdo netušil, nakolik je nebezpečný. Psal mi maily, ze kterých jsem byla nervově vyřízená,“ přiznala v magazínu Reportér Písařovicová s tím, že jí jednoho dne ze stejné adresy přišlo sedmdesát hnusných e-mailů. Ona ihned kontaktovala policii a podala trestní oznámení.

„Pro policii by bylo lepší, kdyby tam stálo něco jako: Já tě zabiju! Autor to ale formuloval šikovněji, dejme tomu takhle: Přál bych si, abys chcípla ty i celá tvoje rodina. Policie pána brzy odhalila a ukázalo se, že je dost pomatený a mě si vybral spíše jen náhodou,“ dodala Daniela.

Nakonec se stalker měl přiznat, že si ji vybral kvůli tomu, že je sympatická a má hezké nohy. Případ měl ale i šokující pozadí.

„Policie ale přišla na zarážející okolnost. Ten pán totiž kdysi bydlel v mojí ulici v Praze 3, a tak jsme si nebyli jistí, jestli mě nemá vyhlídnutou i v reálu. Na uvalení vazby jeho čin nebyl, a právě proto jsem vyfasovala ochranu. Za kamarádkami do vinárny mě odvedl policista, zeptal se, jak dlouho posedíme, za dvě hodiny tam zase stál a doprovodil mě domů. K tomu jsem dostala i pepřák! No a ze ségry po několika letech vylezlo, že celou dobu sledovala přes mobil moji aktivitu a odhadovala, jestli se nedostávám do potíží… Takže unuděný pán si potřeboval zpestřit život, ale mně i mým blízkým ho na pár měsíců znepříjemnil,“ dodala Daniela, která po šestnácti letech přechází z České televize do DVTV. 

Kdo si myslí, že si stalker vyfasoval exemplární trest, je na omylu. Podle slov samotné Písařovicové šel dobrovolně na léčení a tím vše skončilo. Snad si na ni teď po těch letech zase nevzpomene...

Fotogalerie

Komentáře