Vyholený Daniel Radcliffe v novém filmu: Hajluje a paktuje se s teroristy

Radcliffe jako hailující neonacista? Tak to tu ještě nebylo! | foto: Koláž expres/profimedia

Legendární Harry Potter Daniel Radcliffe (26) jde z role do role. Po prdící mrtvole si zahraje vyholeného nácka se skrytou identitou agenta FBI. Co na to říkáte?

V úterý spatřil poprvé světlo světa dlouho očekávaný trailer k novému americkému dramatu Imperium, v němž si hlavní roli nezahraje nikdo jiný než slavný Daniel Radcliffe.

Ten se tak možná konečně zbaví nálepky brýlatého čaroděje Harryho Pottera.

Britský herec se tentokrát vtělí do role agenta FBI, který se snaží pod skrytou identitou infiltrovat do tajné neonacistické teroristické jednotky a překazit tak plánovaný bombový útok.

Daniel se nebojí žádné role, před kamerou bude klidně i hailovat.

Daniel se nebojí žádné role, před kamerou bude klidně i hailovat.

Snímek je inspirován skutečným příběhem agenta Mika Germana, který se v na počátku 90. let včlenil do „bílé“ teroristické skupiny v Los Angeles, která měla v plánu zrealizovat bombové útoky proti národnostním menšinám.

Díky své práci v utajení se stal mezinárodním uznávaným odborníkem na chování teroristických skupin a na pravicový extremismus vůbec.

Radcliffe se jako agent FBI infiltruje do neonacistické teroristické skupiny.

Radcliffe se jako agent FBI infiltruje do neonacistické teroristické skupiny.

A co k filmu řekl sám režisér?

„Jsme svědky prudkého nárůstu krajně pravicových skupin po celé Evropě, v některých případech dokonce skoro vyhrály volby,“ popsal význam celé problematiky.

„Když jsem začal s Michaelem Germanem spolupracovat, byl jsem ohromen, jaký dopad na nás může kult nadřazenosti bílé rasy mít,“ dokončil svoji myšlenku režisér Ragussis.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:51 3. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Cože
  11
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  10
Komentáře