jít naiDNES.cz

Dvě tváře Daniela Nekonečného: Bavič s tichým životem plným záhad

Nemuseli jste znát jedinou jeho písničku, abyste na sto procent znali jeho. Bavič a zpěvák Daniel Nekonečný byl mužem, před nímž nebylo úniku a doopravdy by to nikoho ani nenapadlo. Jeho nadšení bylo nakažlivé, jeho energie byla nevyčerpatelná, jeho osobnost obdivuhodná a nebylo nikoho, komu by tento třpytkový ďábel neučaroval. A jak to tak u těchto jiskřivých osobností bývá, v soukromí se jednalo o úplně jiného člověka.

Rozhodně se dá říct, že náhlá smrt Daniela Nekonečného je šok. Bylo mu pouhých 52 let a to je dneska strašně nízký věk, navíc nic nenasvědčovalo tomu, že by ho trápilo zdraví, srdce, úbytek energie, cokoliv.

Kamkoliv se tento rodák z jihomoravských Boskovic, vlastním jménem Daniel Konečný, přiřítil, tam létaly ohňostroje, sršely jiskry, padaly třpytky, „sněžili“ tygři a levharti, vlnily se Kubánky a nikdo nezůstal v klidu sedět na zadku. Společenští novináři byli kolikrát svědky toho, jak do té doby upnutí hosté z řad slavných i neslavných dostali psotník, když se v jejich zorném poli zjevila opálená hora žlutých třpytek a začala dunivým hlasem provolávat slova o „rrrrrrrrrrrrrrrozkoši“.

Všichni hned vyskočili na nohy a chtěli se s Danem fotit, on nikdy nikoho neodmítl. Každý si chtěl na něj sáhnout, nechat se obejmout, nechat se polaskat jeho tolik typickou řečí s protahovaným „er“ a protkanou miláčky, nechat na sebe alespoň trochou působit jeho vnitřní slunce.

Daniel Nekonečný s sebou přinášel teplo a dobrou náladu, nemohl udělat krok, aby ho někdo nezastavil a nežádal o společnou fotku. Pozvat ho do televizního pořadu, to znamenalo riskovat zásah hasičů a mít studio velikosti Antarktidy, protože si vymiňoval, že přijde jedině v doprovodu všech svých ohňů, tanečnic a zvířat. Společenské redaktorky, které s ním komunikovaly nejčastěji po SMS, neboť byl stále někde na cestách v zápřahu, si pobaveně ukazovaly jeho zprávy, v nichž všechny nazýval bohyněmi, kráskami a láskami a dal každé ženě pocítit, jaké to je být hýčkanou bytostí.

Nebylo nikoho, kdo by ho nezbožňoval, a neznáme nikoho, komu by Dan Nekonečný svým životním stylem neučaroval.

Velvyslanec ministerstva rozkoší byl v Česku jediným svého druhu, ale málokdo ho vlastně kdy viděl v civilu, bez jeho třpytek, havajských košilí, až příliš hnědého opálení a zářících korun. A měl vůbec nějaký?

Záhada jeho „neohňostrojového“ života

Stejně jako mnoho těchto manických osobností i Dan Nekonečný žil tak trochu život Jekylla a Hyda. Namísto extravagantního bydlení někde v centru Prahy s palmami a vodotrysky se spokojil s obyčejným řadovým omšelým domkem v pražských Řeporyjích, kde nebylo po jeho květeně a zvířeně ani vidu, ani slechu. Domek byl navíc pronajatý, už to je jedna ze záhad Danova života, kdy by člověk sice nečekal, že bude lpět na pozemských statcích, ale zároveň je zatěžko si představit, že z této stavbičky, která navíc ani není jeho, vyráží do víru vesmíru otřpytkovaný bavič.

Pronajatý řadový dům v Řeporyjích, kde žil Daniel Nekonečný a kde ho také...

Pronajatý řadový dům v Řeporyjích, kde žil Daniel Nekonečný a kde ho také policie našla.

Když nemusel, běžného života se moc neúčastnil, potkat jste ho mohli na místní benzínce, kam si občas skočil na drobný nákup.

Slavný občan Řeporyjí byl vlastně neviditelný a i my s úžasem zjišťujeme, jak málo toho o jeho životě víme. S bývalou partnerkou Zuzanou Kardovou vychoval její dceru Terezu. A co dál? Jsou jeho rodiče z Boskovic ještě naživu? Měl sourozence? S kým se kamarádil? Komu se svěřoval? Není divu, že jeho tichý soukromý život, tolik odlišný od toho veřejného obrazu, zavdává nyní, když je Dan Nekonečný tak šokově po smrti, ke spekulacím.

Už dříve se mluvilo o tom, že bavič trpěl bipolární poruchou, což by vysvětlovalo jeho energické výstupy a zároveň naprostou neviditelnost, když nemusel na veřejnost. Taky byste na ruce jedné ruky napočítali lidi, kteří ho kdy viděli s alkoholem. Téměř všichni – novináři i celebrity – se shodují na tom, že když se Dan bavil na večírku, nikdy nedržel v ruce sklenku, pokud to nebyla obyčejná kola.

Jaký byl Daniel Nekonečný doopravdy? Rozhodně nežil tak, jak vypadal.

Což zase vedlo k tomu, že nepochybně bere drogy. Ale i tuto teorii mnozí házejí do koše. „Když jsou lidi na fetu, většinou je to na nich poznat, odcházejí třeba na záchod, ale u Dana to tak nebylo. On byl sice jako uragán, ale nikdy jsem si za ty hodiny, co jsem s ním strávila, nevšimla, že by pil nebo měl potřebu si odběhnout, jak to dělají ti, kteří se občas něčím povzbuzují,“ říká například moderátorka Eva Decastelo.

Jenže jeho bývalá partnerka Zuzana Kardová se v rozhovoru pro Expres svěřila, že Daniel se alkoholu nevyhýbal. Byla to tedy jen další maska, další Danova záhada, kdy jsme my na veřejnosti viděli jiného člověka? „Příliš nedbal rad lékařů a pak tady bylo dost alkoholu,“ řekla nám v rozhovoru.

Život pod nánosem masek a vrstev

Byl Nekonečný vážně nemocen? Objevily se spekulace o epilepsii, na řadu také přišla možnost toho, že si sáhl na život pro nezvládnutou bipolární poruchu, kdy se ocitl ve stavu těžké deprese. Byla to mrtvice? Infarkt? Co se stalo, že láskou ke světu plný muž tak náhle zemře ve své koupelně v pouhých dvaapadesáti letech, kdy toho má ještě tolik před sebou?

Je to záhada stejná jako jeho život. Pil a nepil. Drogy nebral, a přesto měl rád návštěvy šamanů a jejich tajemné rituály se změnou vědomí, alespoň to tedy tvrdil, že má rád magické lektvary.

Daniel Nekonečný ve videoklipu Jsem boss ještě nenosil make-up a neměl umělé...
Daniel Nekonečný ve videoklipu Jsem boss ještě nenosil make-up a neměl umělé...

Skoro nikdo už nevěděl, jak Daniel Nekonečný doopravdy vypadá, na svou osobnost vrstvil hory make-upu a samoopalovacích krémů, nechal si udělat nový umělý a výjimečně zářivý chrup.

Jedním z posledních záběrů, kde je Dan Nekonečný ještě obyčejným pozemšťanem, je videoklip Jsem boss.

Pohledný kluk z Boskovic se zcela transformoval ve vesmírnou zářivou bytost, možná to byla obrana před obyčejným životem a před problémy, které ho trápily, ale nikoho by ani nenapadlo, že člověk s takovým přístupem k životu vůbec může mít nějaké potíže.

Daniel Nekonečný rozhodně bude navždy připomínkou toho, jak moc je showbyznys doopravdy povrchní záležitostí a jak moc se jím necháváme oklamávat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:29 24. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  220
 • Tvl
  37
 • Trapas
  19
 • Cože
  18
 • Haha
  14
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat