Dědictví Daniela Nekonečného: Mohou se v pozůstalosti skrývat dluhy?

Co zbylo po Danielu Nekonečném? | foto: Profimedia.cz

Říkalo se o něm, že měl až 300 vystoupení ročně, což by znamenalo, že se téměř nezastavil. Přesto Daniel Nekonečný (†52) žil a umřel v pronajatém domě v pražských Řeporyjích. Za co tedy utrácel a zbyl po něm vůbec nějaký majetek, hotovost, nebo se naopak v pozůstalosti mohou skrývat i dluhy?

Daniel Nekonečný začínal v kapele Laura a její tygři, později vystupoval s vlastní kapelou a nakonec zpíval sám jen s tanečnicemi. Hrál přes třicet let a většinu roku byl na šňůře nebo měl kšefty po klubech.

Vystupoval také často v televizi a společnosti si ho najímaly na soukromé párty. Jenom na honorářích a tantiémách musel za ta léta v branži utržit miliony korun.

Přesto nevlastnil žádný větší majetek, neměl drahá auta, neobklopoval se luxusem a nepatřil mu ani dům, ve kterém bydlel. Jediné, co po něm zůstalo, jsou rekvizity a propriety, s nimiž vystupoval. 

Jeho expartnerka Zuzana Kardová má pro to jednoduché vysvětlení. „On hodně cestoval, takže utrácel dost za to. Neměl opravdu nic,“ svěřila se nám Kardová, které jsme se zeptali, co tedy bude dědické řízení zahrnovat a kdo bude po Nekonečném dědit.

„Dědit bude jeho sestra Lenka. Mám v domě hodně věcí a chci nějaké Danovy věci, jako jsou košile, oblek nebo slunce, co nosil na krku. Košile si pověsím mezi své věci,“ prozradila nám žena, která s ním žila dlouhých devatenáct let a společně s jeho rodinou zařizuje pohřeb.

Nekonečný s největší pravděpodobností nezanechal závěť. Zda měl uložené větší množství peněz v bance, nikdo z rodiny zatím neví, stejně tak se může později objevit i nějaký dluh, třeba ve formě půjčky.

Zatím se ale nikdo k jeho pozůstalosti nedostane. Pronajatý dům, v němž bydlel, je totiž zapečetěný. „Teď je vše na notářovi,“ uzavřela Kardová.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat