Daniel Landa se modlí s muslimy! Co mu vzkazují jeho ultra fans?

Tato fotografie zvedla ze židle fanoušky Daniela Landy. | foto: Facebook Daniela Landy

Daniel Landa je nevyzpytatelný. I když je považovaný za nekorunovaného otce českých skinheadů, v posledních týdnech se nechová podle očekávání svých fanoušků. Cestu do Afghánistánu mu sice řada z nich odpustila, po zveřejnění fotografie, na které se modlí se svými muslimskými přáteli, se na něj ale snesla vlna nevole.

Bývalý frontman skinheadské kapely Orlík dlouhodobě kritizuje evropskou migrační politiku. Možná i proto se na něj jeho fanoušci po pátečním brutálním a nepochopitelném teroristickém útoku v Paříži obraceli s radami, co to znamená a jaký je jeho postoj. A přestože se dočkali odpovědi, nebyla podle jejich očekávání.

Fotogalerie

Landa totiž zveřejnil fotografii, na které se modlí se svými muslimskými přáteli. A k fotografii přidal pro jeho fanoušky těžko uvěřitelný komentář.

Tito lidé kolem mne jsou muslimové. Tito lidé jsou mí úžasní přátelé. Tito lidé mi stojí za to riskovat. Pomáhají nám jak jen mohou i s obranou a bezpečím našeho vlastního domova a já rád činím totéž. Spojují mne s nimi stejné lidské hodnoty a dlouholeté přátelství. Jsem rád a je mi ctí, že mohu kráčet ruku v ruce s těmito patrioty v boji proti skřetům celého světa. Myslete si o tom co chcete. Svou vlast a krajinu miluji, o tom žádná. Muslimskej agent rozhodně nejsem, ani ruskej natož americkej. Jsem náš člověk. Landa/Žito,“ napsal Landa.

A hysterická reakce jeho fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat.

Pak odpálí tvoje fanoušky na koncertě! Myslím si, že tancuješ na tenkém ledě! Brzy změníš názor,“ začali mu psát hned jeho asi už bývalí příznivci, kteří nechápuj Landův aktuální postoj.

Někteří z jeho věrných mu dokonce začali připomínat texty jeho písní z dob Orlíku. „Až nám vlítne do Evropy vlna Arabů, to nám možná zkazí na dobro náladu. Tohle jsi zpíval, ty pokrytče,“ napsal mu jeho dnes již nejspíš bývalý fanda Petr Sláma.

A i když se díky tomuto statusu na Facebooku řady Landových fanoušků zúžily, získal i dost nových sympatizantů. „Já se přiznám, pana Landu jsem nikdy moc nemusela, ale má pravdu. Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Všichni jsme lidi, ať už jakékoliv rasy, národnosti nebo barvy pleti. A to, že někteří chtějí válčit a zabíjet, neznamená , že tak smýšlí všichni. Pan Landa má u mě plus,“ napsala Sandra Šajben.

A podobné názory se množily.

Landa tak díky jednomu statusu přišel o řadu svých radikálně smýšlejících soukmenovců, ale získal si sympatie tolerantnější části populace. Otázkou jenom zůstává, jestli právě to nebyl jeho záměr.

My ale Danovi vzkazujeme: Bravo!

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:28 16. března 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  150
 • Super
  41
 • Tvl
  33
 • Cože
  30
 • Sladký
  18
 • Haha
  16
Komentáře