Daniel Landa šokuje: Hanču a Tonču jsem pomáhal zachraňovat!

Daniel Landa byl dnes v bojovné náladě. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt

Daniel Landa ví, jak vytvořit atmosféru napětí. Když v roce 2012 přišel na Slavíky s kohoutem v ruce a představil se jako kouzelník Žito, každý si řekl: ten se zbláznil. Po třech letech se zpěvák rozhodl vše uvést na pravou míru a uspořádal proto mimořádnou tiskovku. A to teprve budete koukat!

Završili jsme první etapu sedmiletého projektu s krycím názvem Žito,“ zahájil tiskovou konferenci Daniel Landa, který šokovaným novinářům oznámil, že již v roce 2011 vymyslel gigantickou kouřovou clonu pro velmi komplikovanou a nebezpečnou operaci v Afghánistánu.

Landa vlastně prohlásil, že akce s kohoutem a Žitem byl jen předem naplánovaný cirkus a zástěrka pro tajnou misi v Afghánistánu, kterou uskutečnil letos v říjnu. Podle jeho slov si všichni měli myslet, že se pomátl, tím prý měl odvést pozornost od jeho skutečného záměru - čímž byla cesta do válečné zóny.

Pod rouškou tohoto cirkusu dále probíhaly složité přípravy největšího utajovaného projektu na horké válečné půdě. K přísnému utajení této mise neuvěřitelně přispěla kódová řeč kouzelníka Žita. Jedni byli Elfové, druzí jejich králové, Mordor, vlci, tygři a medvěd, dále se objevovali i draci a přestože se dva nebo více lidí bavilo o konkrétních věcech, nikdo do poslední chvíle nerozuměl ani slovo,“ prohlásil Landa.

Landa překvapeným novinářům oznámil, že je už delší dobu v úzkém kontaktu s Afghánci, jejichž respekt si získal údajně i díky písni, kterou o této zemi složil.

Fotogalerie

Díky písni Nad Afghánistánem se na mne obrátila mezinárodní Afghánská komunita prostřednictvím jejích českých zástupců a vyjádřila mi obrovský dík za nezištnou a pozitivní prezentaci Afghánistánu v České republice. Paradoxně až Neználkovským dobrým skutkem se podařilo zpropagovat Afghánistán tak, že si toho všimli důležití lidé,“ vysvětlil Landa.

Další Landovou bombou bylo tvrzení, že byl ze strany Afghánců dopředu varován před obrovským nebezpečím ze strany extremistů, které se blížilo na Evropu.

Vyzvali mě, abych se k tomuto boji aktivně připojil, stejně jako mi nabídli velmi silnou pozici v jejich řadách,“ vysvětlil Dan, jehož slovům se snad ani nedá věřit.

A to nebylo zdaleka všechno.

Landa, krycím jménem Žito, totiž začal podle svých slov spolupracovat s tehdejším šéfem vojenské zpravodajské služby generálem Ondřejem Páleníkem a na jeho doporučení dokonce vstoupil do aktivních záloh 601. skupiny speciálních sil.

Přestože měl Landa zpočátku ve své misi údajně plnou podporu českých zpravodajů, díky nepřízni osudu se to ze dne na den změnilo. „Rozhodl jsem se ve své misi pokračovat už ne jako voják České republiky, tedy alespoň tak nějak pod ochrannými křídly všech našich spojenců, ale jako táta a hrdý občan České republiky, který miluje tuto krajinu.“

Landa si také stěžoval, že ho česká vláda nepodpořila v jednání s nejvyššími představiteli Afghánistánu. „Vláda a bezpečnostní složky českého státu se od nás do poslední chvíle distancovaly a snažily se nás zviklat, abychom nikam nejeli. Nyní s námi chtějí jednat,“ vyzradil zpěvák, který za dobu své mise údajně dost razantně pomohl nejen Českému státu, ale i několika českým občanům, kteří byli v tísni.

Landa také tvrdí, že se měl podílet na záchraně Hanči a Tonči, které byly unesené v Pákistánu. Jak přesně, to však nechtěl prozradit. „Já jsem přímo k jejich záchraně nepřispěl. Dělala to pro nás ona afghánská komunita jako další důkaz své loajality mně i České republice,“ prozradil Landa, který pomohl i záchraně dnes již bývalého reportéra televize Prima Jiřího Formana, jenž ho podpořil na tiskovce, a jeho dvou kolegů, a to z přestřelky v afghánském hotelu, kde bylo zabito šedesát turistů.

Přestože několik životů díky svým kontaktům zachránil, nyní se obává o svůj život a kvůli hrozbě útoků dokonce ruší své dopředu avizované turné.

„Ruším velké turné. K Vánocům prosím lístky nekupujte! Místo toho, realizuji jiný kontakt s publikem v menších prostorách, kde budeme určitě schopni zajistit bezpečnost,“ sdělil na závěr Landa.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:16 29. března 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  81
 • Haha
  41
 • Cože
  36
 • Super
  31
 • Tvl
  24
 • Sladký
  11
Komentáře