5 největších podivností kolem cesty Landy do Afghánistánu

Daniel Landa je stále na své misi v Afghánistánu. | foto: Facebook Daniela Landy

Daniel Landa je už druhý týden na dobrodružné cestě po Afghánistánu. Ze země zmítané válečnými konflikty posílá zpěvák opravdu zvláštní obrázky, které mohou vyvolávat rozporuplné pocity. Motorka s kohoutí hlavou, prapory s runami, podomácku šité uniformy, slova o zemi Elfů, o fiktivním světě Mordoru a o dračích jezdcích na Baghe Bala. Že tomu nerozumíte? Nevadí, my taky ne. Tak jsme Landovy kejkle alespoň popsali.

Záhadné vlajky

Během setkání státníků se většinou jedná pod vlajkami daných států. A i když i Danova delegace na některých fotografiích v Afghánistánu nese hrdě českou státní vlajku, převažují praporky s runami. A nejde jenom o oblíbené Landovo Gibu, která je podle Landy ryze česká runa, ale i další znaky, které obyčejnému člověku nic neříkají. Otázkou zůstává, co si o vlajkách s runami říkají Afghánci.

Motorka s kohoutem

Černý kohout Daniela Landu provází již řadu let. Poprvé tomu tak bylo během předávání Českých Slavíků před třemi lety a vzal si ho nyní i na svou afghánskou pouť. Tentokrát ale ne živého, ale v podobě černé motorky s maketou kohoutí hlavy, kterou umístil mezi řídítka. A nejde o zapůjčenou motorku. Tu si Dan nechal do Afghánistánu dovézt.

Uniformy

Runy provází Dana na každém kroku. A nyní se o ně podělil i se svými afghánskými hostiteli. Z fotografií je totiž zřejmé, že jim přivezl stejnokroj s pro prostý lid podivnými znaky. Na rozdíl od Dana a jeho delegace nemají ale Afghánci na svých bundách znak GIBU, ale půlměsíc s hvězdou. Což kupodivu není znak afghánské vlajky, ale turecké.

Fotogalerie

Prsten moci

Když Landa začal mluvit o své cestě nejnebezpečnější země na světě, zmínil i prsten moci. A jak řekl, tak učinil. Na jednom ze snímku, který umístil na svůj facebookový profil, je dokonce vidět. A kdo by čekal malý kroužek jako z Tolkienova Pána prstenu, byl by na hony daleko od pravdy. „Landův“ prsten totiž připomíná spíš velkou zlatou matici. Z výrazů lidí na fotografii je ale zřejmé, že pro zasvěcené má velkou moc nebo spíš význam.

Proč do Afghánistánu

Tuto otázku si pokládají snad všichni jeho fanoušci. A jeho vysvětlení je jednoduché. Landa tam totiž odletěl začít řešit uprchlickou krizi, která v posledních měsících trápí snad všechny evropské země. Hlavním jeho cílem je údajně v problémových částech světa nastolit takové podmínky, aby se nemusely celé národy stěhovat ze svých domovů. Jedním slovem ale dodává, že neřeší náboženské a ani politické problémy.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:11 3. března 2016. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  31
 • Trapas
  30
 • Tvl
  19
 • Super
  18
 • Haha
  17
 • Sladký
  16
Komentáře