Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Hůlka se Zemanovi utrhl ze řetězu: Prymula je plukovník smrt, zpěvák vystoupil na demonstraci proti rouškám

  Daniel Hůlka se utrhl Miloši Zemanovi ze řetězu. Běsní kvůli rouškám a Romanu Prymulovi. | foto: Twitter

  V posledních letech sice poslušně stál po jeho boku, podporoval ho v každém jeho kroku a hrdě od něj převzal i státní vyznamenání, nyní přehazuje výhybku. Zpěvák Daniel Hůlka vystoupil na demonstraci proti koronavirovým opatřením a rouškám, které prezident podporuje, navíc nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu, jemuž Zeman chce udělit státní vyznamenání, označil za „plukovníka smrt“.

  Mezi odpůrce vládou nařízených restrikcí v boji proti pandemii koronaviru a roušek se zařadil i Daniel Hůlka. Zpěvák v neděli vystoupil v centru Prahy s osmiminutovou řečí, během níž nejenže označil nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu za plukovníka smrt, ale velmi nelichotivě se vyjádřil i o ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi a premiérovi Andreji Babišovi. Přitom za všemi těmito vrcholnými představiteli naší vlády stojí jeho mentor, prezident Miloš Zeman.

  „Myslím si, že v současné době v naší politické garnituře jsou tři nejnebezpečnější lidé. Na prvním místě plukovník smrt Prymula. To je člověk, kterému vůbec nejde o naše zdraví a náš národ. Jde mu o jeho vlastní kapsu,“ začal svou řeč Hůlka, jenž vytrhl z kontextu dvě věty z nedávných rozhovorů Romana Prymuly, které nyní použil proti němu.

  „Je nebezpečný. Je to mocichtivý člověk. Vystupuje velmi autoritářsky. Jednou jsem si přečetl jeho vyjádření, které znělo: Vláda musí chránit děti i proti jejich rodičům, co se týká očkování. Co to znamená? Že nám vezmou děti, když je nenecháme očkovat? Druhé jeho vyjádření je snad ještě horší. Prohlásil, že naše demokratické zřízení není vhodné pro boj s koronavirovým onemocněním. Daleko lepší je autoritářský totalitní režim. Tento člověk to chce dotáhnout tak daleko, že bude kontrolovat, jestli správně čuráme a kakáme. Hrůza,“ rozčiloval se Hůlka, který jako by zapomněl, že právě Prymulu do čela zdravotnictví dosadil jím respektovaný a léta podporovaný prezident Miloš Zeman. Stejný Zeman, jenž umělcům v nedělním rozhovoru pro Frekvenci 1 poradil, aby raději mlčeli a nechali boj s koronavirem odborníkům.

  „Do rad, jak zvládnout epidemii, kecá skoro každý. Teď jsem zaregistroval dva zpěváky, kteří natočili videa zlehčující koronavirus se zoufalou neznalostí faktů, například situace ve Švédsku. Jenom bych si přál, aby v té krizové situaci, ve které bezesporu jsme, rozhodovali odborníci, ale ne abych četl od novinářů, zpěváků, ale i od lidí z vysokoškolské sféry, kteří mají tu jedinou nevýhodu, že dělají jiný obor, než je epidemiologie, tak aby se zviditelňovali tím, že do toho budou mluvit. Ta banda amatérů, která teď v českých médiích exceluje, podle mého názoru jen dezinformuje, místo toho, aby informovala,“ řekl doslova prezident Zeman, jehož slovo svého času bylo pro Hůlku svaté.

  O tom svědčí i jeho vyjádření z ledna 2018. „Jen díky Miloši Zemanovi na Hradě se udržíme jako svobodná a suverénní země. Musí vyhrát. Nejlépe v prvním kole! Žádné ohrožení demokracie nevidím a podle mě ani nehrozí, aspoň ne z té strany, jak nám média tvrdí. To spíš jedna skupinka, která není spokojena s výsledkem voleb a celkovou situací, takto straší celý národ. Když to nedopadlo podle nich, burcují, že je ohrožena demokracie,“ říkal tehdy v rozhovoru pro Parlamentní listy Hůlka, jenž se nyní chová úplně stejně jako lidé, které předtím takto kritizoval. 

  Že by se nám tu zrodil nový pokrytec týdne?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz