Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hůlka hraje Draculu dlouhých 30 let! Tréma s věkem vzrůstá, přiznal. Dcera už se potatila

  Daniel Hůlka (55) hraje pána temnot už dlouhých třicet let. V rámci výročí vyjíždí muzikál na turné po českých a slovenských městech a diváci se mohou těšit částečně i na původní obsazení. Nám během tiskové konference Hůlka prozradil, proč má k roli s přibývajícím věkem čím dál tím větší respekt, promluvil ale i o své šestileté dceři, která v současné době hraje už ve třech představeních.

  Jeden z nejslavnějších českých muzikálů Dracula slaví 30 let a vyjíždí na velké turné po Česku a Slovensku. V roli legendárního pána démonů se představí jako už tradičně Daniel Hůlka, toho bude doprovázet ale třeba i Monika Absolonová.

  Muzikál měl premiéru v roce 1995, hrál se i v jihokorejském Soulu a vzniklo několik jeho jazykových verzí. Během turné se herci představí částečně i v původním obsazením, na šňůru vyrazí ale třeba i Eva Burešová. Diváci se mohou těšit na stejnou verzi, jakou byli zvyklí vídat na prknech pražských divadel.

  „Ten úspěch je v hudbě Karla Svobody, která je prostě geniální, texty Zdeňka Borovce jsou nadčasové, musím říct, že čím jsem starší, tím tam nacházím víc moudrosti a odkazů. Zdeněk byl laskavý a moudrý pán. Ten příběh je strhující, což je zásluhou Richarda Hese, který psal původní scénář a dělal choreografii a pak samozřejmě režisér Bednárik,“ prozradil nám tajemství úspěchu legendárního Draculy Hůlka, pro kterého je neuvěřitelné i to, že si znovu zazpívá s herci, se kterými kdysi v představení hrát začínal.

  Hůlka jako hrabě Dracula.

  „Když mi bylo sedmadvacet a zpíval jsem to poprvé, nikdo ode mě nic nečekal, teď, když to po třiceti letech zpívám pořád já, tak je ta odpovědnost veliká, protože to zkazit nesmím, něco takového si nemůžu dovolit a je nasazená velmi vysoká laťka,“ přiznal s tím, že má trému z Draculy daleko větší, než z jakéhokoliv jiného představení.

  Dcera zná představení nazpaměť

  „Nedá se to hrát na autopilot, je to tak emočně vypjaté, že to představení musí člověk pokaždé prožít,“ má jasno. Dnes už navíc k roli přistupuje jinak, než před lety. Daniel se nijak netají ani tím, že jeho dcera, která nedávno oslovila šest let, zná Draculu nazpaměť. Nabízí se tak otázka, zda si jednou v upírském muzikálu sama nezahraje a nepřevezme tak symbolicky tatínkovo žezlo...

  Dan Hůlka jako démonický hrabě Dracula.

  „Že by mi dcera hrála manželku? To nevím, to si myslím, že ta představa je docela absurdní, ale Rozárka účinkuje už ve třech divadelních představeních, nijak jsem ji k tomu nenutil, ona si to sama vyprosila. Uvidíme, co bude. Jsou dvě možnosti, buď si to herectví užije v dětství a pak se bude živit něčím jiným, protože ona je renesanční člověk a má široké zájmy anebo bude ta její touha po divadle tak silná, že u toho zůstane. V tom případě bude mít samozřejmě náskok, protože je na jevišti odmalička,“ dodal Daniel Hůlka.

  Fotogalerie