Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bambas zvítězil a přiznal potíže: Divadlo miluji, ale sotva mě uživí!

  Herec Daniel Bambas (37) se, podle svých slov zcela nečekaně, dočkal ocenění za své výkony v divadelním představení „Krás(k)a na scéně“, kde ztvárňuje muže, co se proměňuje v ženu. Úspěch ho rozplakal, ale také velmi šokoval. Přestože je podle Herecké asociace aktuálně nejlepším činoherním hercem, práce příliš nemá a peněz prý také není nazbyt.

  Přestože si v sobotu večer odnesl sošku za nejlepší mužský výkon, co se činoherních představení týče, přijde si Daniel Bambas jako druhořadý herec. Podle svých slov dokonce není na divadelní scéně zcela oblíbeným a vyhledávaným.

  „Pro mě byla šok už samotná nominace. Zcela upřímně, já jsem nikdy nebyl zrovna miláčkem kritiky,“ přiznal Expres.cz ještě dojatý Bambas, který z tváře stíral slzy. „Mám z toho ohromnou radost,“ neskrýval nadšení a zároveň údiv.

  Daniel, i přestože je považován za jednoho z nejvíce charismatických herců na české scéně, nemá pracovních nabídek tolik, kolik by si jeden myslel. Divadlu se sice věnuje ve velké míře, ale zdaleka ne tolik, aby si mohl vyhodit z kopýtka.

  Platové podmínky jsou podle jeho slov v divadelním prostředí doslova minimální. „Zlepšit by se to mohlo, já si samozřejmě nechci stěžovat, máme možnosti přivydělat si i jinde, ale je pravda, že práce v divadle, pokud se jí věnujete stoprocentně – a ona se ani jinak dělat nedá vám zabere tolik času a energie, že by bylo naprosto adekvátní, kdyby se to finanční ohodnocení zlepšilo,“ rozvedl celou problematiku divadelního prostředí Thálií oceněný Bambas.

  V představení Krás(k)a na scéně hraje muže, co se proměňuje v ženu. Je to prý velmi náročné.

  „Aby si to lidé dokázali jen představit – ty platy jsou dost pod průměrem průměrných platů,“ upřesnil, jak těžké je vydělávat si hraním na prknech, která znamenají svět.

  Bambas jako věčný optimista ale doufá, že mu nejenom cena přinese více pracovních nabídek. „To by bylo samozřejmě krásné a já tomu budu věřit. I když si tedy nemyslím, že by se to mohlo takto úzce spojit,“ uzavřel s tím, že v to bude alespoň pevně věřit.

  Pamatovat si ho můžeme kromě seriálu Velmi křehké vztahy, kde hrál právníka Petra Černého, také ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

  Daniela můžeme mít v paměti především díky seriálu Velmi křehké vztahy, kde hrál právníka Petra Černého. Mimo to si zahrál i v Ordinaci v růžové zahradě nebo také ve filmu Dušana Kleina Svatba na bitevním poli.

  Jeho srdce ale odjakživa patřilo na jeviště, kde si sice nevydělá na nejnovější model auta, ale bezprostředně po svém výkonu dostane zpětnou vazbu v podobě bouřlivého potlesku. 

  A toho se dočkal i v sobotu večer na jevišti Národního divadla.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:15 pondělí 23. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   13
  • Trapas
   11
  • Cože
   8
  • Haha
   7
  • Sladký
   6
  • Tvl
   5
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...