jít naiDNES.cz

Scéna znásilnění v Ordinaci: Brečela jsem, ženy mi psaly dopisy, říká Morávková

Dana Morávková promluvila o znásilnění. | foto: Koláž Expresu

Dana Morávková má za sebou jedno z nejtěžších natáčení svého života. Její postava Zdeny Suché z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě si prožila kruté domácí násilí, které vyústilo v brutální znásilnění. A ačkoliv bylo vše nahrané, přiznala se, že probrečela celé dny!

Ján Jackuliak, který ztvárnil roli tyrana Andreje Martynčáka, byl totiž tak autentický, že Morávková prožívala psychické vydírání a kruté fyzické útoky, jako by se doopravdy staly.

Já jsem na place nepřetržitě plakala. Ján to hrál velmi přesvědčivě,“ svěřila se nám herečka, které v souvislosti s touto dějovou linkou přišly stovky dopisů. A to převážně od divaček. „Některé ženy mi psaly, že se jim na to nekoukalo vůbec dobře, protože si to samy prožily. Nyní jsou rády, že je to za nimi,“ prozradila Morávková.

Ta byla podle svých slov za tuto dějovou linku ráda. „Nikdy jsem nic takového nehrála a byla to pro mě výzva. Baví mě těžké úkoly. Musím ale říct, že obdivuju ženy, které z toho dokážou utéct. Když vám někdo bude celý den říkat, že jste k ničemu, začnete tomu věřit. Je to k zbláznění. Já si uvědomuju, že jsem to jenom hrála, ale ony si to prožily,“ říká herečka, která byla svou rolí podle svých slov pohlcená.

Do reality ji vracel smysl pro humor jejího manžela. „Když jsem šla na natáčení a řekla jsem mu, že mě v neděli znásilní, na odlehčenou řekl – konečně,“ prozradila Dana, kterou jsme i s celou rodinou potkali ve Špindlerově Mlýně, kde stráví i příchod nového roku.

Většinou jezdíme do Rakouska, ale letos jsme udělali výjimku, protože se musím vracet do Prahy na představení do Divadla bez zábradlí a je to méně komplikované ze Špindlu než z Rakouska,“ vysvětlila herečka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:18 30. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Úterý 12. listopadu 2019, svátek má Benedikt
EXPRES

jít naiDNES.cz